Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 20:25, 28 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
wiecie co? Tak sobie teraz uświadomiłam, że prowadząc Was moją ścieżką do warzywnika stanęłam ze zdjęciami w pół drogi a przecież ja mam tam jeszcze hostową rabatę i drugą mniejszą, na której co roku robię rewolucje i na nadchodząca wiosnę też szykuję kolejną, bo niestety jakoś ciągle mi się tam coś wymyka spod kontroli
tak to wyglądało tego lata:
mała rabatka, która miała być paprociowa, potem wylądowała tam hosta i liliowiec, których nie miałam gdzie wsadzić, potem doszły maleńkie pióreczka turzycy Ice Dance, która w błyskawicznym tempie postanowiła zawładnąć tym miejscem a na to wszystko wysiały sie naparstnice. Turzyca wyleci stamtąd wiosna a juz w tym roku doszedł w miejsce hosty całkiem spory rododendron (ewakuowany z powodu przesunięcia tarasu)


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 20:45, 28 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
a tutaj już zdjęcie z sierpnia, gdzie dobrze widać pchającą się na adiantum turzycę i przeniesionego tutaj rododendrona.
Cel na przyszły sezon - zrobić tu porządek

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 21:13, 28 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
i jeszcze mam taką sprawę - może mi doradzicie
Mam taką ścieżkę biegnącą wschód zachód (równoległą do wejściowej a działeczkę) jest to ścieżka do hydrantu a przy niej mały, kiepski trawniczek, którym wchodzę na tyły rabaty ciągnącej się własnie przy ścieżce głównej. Na tym trawniczku dobrze się jest czasem schować przed światem, szczególnie w upalny dzień. No ale on nie wygląda dobrze i się zastanawiam, czy nie zastąpić go połączonym ze ścieżką placykiem żwirowym, bo rosnąca tam trawa bardzo mnie denerwuje, co myślicie?

ścieżka na wysokości trawniczka, fotel

i chałowy trawniczek




____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kordina 21:41, 28 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4732
Żaden ze mnie doradca ogrodowy, ale ten pomysł zacytuję "czy nie zastąpić go połączonym ze ścieżką placykiem żwirowym" bardzo mi się w tym miejscu podoba
albo ze starych cegiełek , bo widzę tam blisko jakis łącznik z cegieł również
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 07:38, 29 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Miejsce piękne, a pomysł bardzo dobry
ps. To drugie miejsce(z naparstnicami) równie piękne.
Ogród masz nie największy ale bardzo pojemny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 10:40, 29 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Pomysł i mnie przypadł do gustu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Basieksp 16:12, 29 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Ja tez uważam, że bardzo dobry pomysł trawnik i tak trudny do koszenia, a jakaś nawierzchnia, zależy co masz, cegły, żwirek, będzie nadawała taki fajny klimat temu miejscu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 16:28, 29 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Rowniez popieram pomysl na placyk zwirowy Sama robilam taki w tym roku w ogrodku i jestem zadowolona z efektu. Jest miejsce na postawienie nowych donic
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szymka 20:05, 29 gru 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Trochę powiększyłabym ten placyk jeżeli miejsce na to pozwala. Placyki nadają klimat
Placyków nigdy za wiele Ja mam całą działkę w ceglanych ścieżkach i placykach bo nie mogę znieść wiecznie suchej trawy, a dbałość o środowisko nie pozwala mi marnować wody na trawniki
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 00:07, 30 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no dobra, czyli mówicie, że pomysł z placykiem nie jest zły - tak czuję, że trochę to da oddechu działeczce w tym miejscu, zważywszy na plątaninę wąskich ścieżek
Kordina chyba zostanę przy żwirze, zrobię takie zgrubienie w ścieżce (coś na kształt połkniętego i nie strawionego przez węża hipopotama )
antracyt upycham kolanem
Rojodziejowa
Basieksp no własnie dbałość o ten skrawek jest strasznie problematyczna - nigdy nie wygląda to dobrze

Anda ja też mam już 3 takie placyki żwirowe i one u mnie dodają trochę przestrzeni, kontrastu i uspokojenia do wszechobecnego buszu. No i fajnie można, jak piszesz, coś tam wyeksponować

Szymka no niestety, granice placyku ograniczone są: czereśnią po której wspina się hortensja pnąca, pniem po ściętej czereśni po której wspina się druga hortensja pnąca, cyprysem, rabatą wzdłuż ścieżki głównej i z czwartej strony widoczną na zdjęciach ścieżką żwirową. Niczego z wymienionych nie dam rady ruszyć, choć oczywiście wszystkie te rośliny podsadzone są bylinami (no ale to mi tworzy klimacik) muszę je jedynie trochę "uczesać" , co zaczęłam robić już w tym roku





____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies