Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Magara 00:25, 30 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Kaśka, już u Andy pytałam, ale i u Ciebie powtórzę - a co pod żwir żeby chwasty nie wyłaziły???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 01:20, 30 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)
Kaśka, już u Andy pytałam, ale i u Ciebie powtórzę - a co pod żwir żeby chwasty nie wyłaziły???

No dzięki Ci Daga, boś mnie uświadomiła, że Anda ma nowy wątek

co do chwastów, to ja pod żwirem na placykach układałam agrowłókninę.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 00:30, 02 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Ewa pisze też o geokracie - tak przynajmniej to postrzegam
Wydaje mi się to dobrym pomysłem chociaż budżet może nie wytrzymać
Szczęśliwie u mnie placyk to dopiero ogólny zamysł i baaardzo odległe plany
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 23:39, 07 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)
Ewa pisze też o geokracie - tak przynajmniej to postrzegam
Wydaje mi się to dobrym pomysłem chociaż budżet może nie wytrzymać
Szczęśliwie u mnie placyk to dopiero ogólny zamysł i baaardzo odległe plany

hm, mój nowy placyk nie będzie jakoś uczęszczany zbytnio, więc daruję sobie dodatkowe inwestycje - miałam też żwirowy placyk koło tarasu i wytrzymał na samej agro plus drewniane obrzeża kilka lat i było ok, choć jakby to było przy domu mieszkalnym, czyli intensywnie uczęszczane miejsce, to mogłoby być inaczej.
Myślę, że trzeba dopasować indywidualnie do swoich potrzeb
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:40, 07 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Dziewczęta, jest styczeń - czy siejemy maki???
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 08:17, 08 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
lilarose napisał(a)
Dziewczęta, jest styczeń - czy siejemy maki???


Możesz wysiać już teraz, możesz też i później - prosto do gruntu. Zakupiłam nowe fioletowo niebieskie i będę je siać w tygodniu do kuwet na dworze
Moje zeszłoroczne maki wysialy się same i jestem ciekawa, jakie będą miały kolory w tym sezonie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szymka 16:31, 08 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Przychodzę z pytaniem do "oblatanej" w nasionach Może wiesz gdzie można dostać nasiona werbeny Bampton? Zachorowałam na nią po wrześniowej wizycie w ogrodzie Danusi w Przypkach.
Gdzieś tam były widoczne sadzonki w necie ale nasion nie widać
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 17:53, 08 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)
Przychodzę z pytaniem do "oblatanej" w nasionach Może wiesz gdzie można dostać nasiona werbeny Bampton? Zachorowałam na nią po wrześniowej wizycie w ogrodzie Danusi w Przypkach.
Gdzieś tam były widoczne sadzonki w necie ale nasion nie widać

o przeceniasz mnie Kochana, aż tak oblatana nie jestem - nie siałam tej werbeny, ale widzę ją w niemieckim Jelitto, nigdy tam nie kupowałam, ale bardzo dużo źródeł poleca ten sklep, między innymi Floret
https://www.jelitto.com/Seed/VERBENA+officinalis+var+grandiflora+Bampton+Seeds+-.html
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 17:57, 08 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Anda napisał(a)


Możesz wysiać już teraz, możesz też i później - prosto do gruntu. Zakupiłam nowe fioletowo niebieskie i będę je siać w tygodniu do kuwet na dworze
Moje zeszłoroczne maki wysialy się same i jestem ciekawa, jakie będą miały kolory w tym sezonie.

moje z kuwet były jakieś słabowite, lepsze wyszły siane prosto do gruntu, niestety było ich mało w stosunku do ilości zużytych nasion.
W każdym razie dziś posiałam pierwszą turę, w marcu zrobię drugi rzut.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 18:00, 08 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

o przeceniasz mnie Kochana, aż tak oblatana nie jestem - nie siałam tej werbeny, ale widzę ją w niemieckim Jelitto, nigdy tam nie kupowałam, ale bardzo dużo źródeł poleca ten sklep, między innymi Floret
https://www.jelitto.com/Seed/VERBENA+officinalis+var+grandiflora+Bampton+Seeds+-.html


Kobieto jak ty to wyszukujesz ? Dzięki zaraz pooglądam
Już pooglądałam : minimalne zamówienie 25 Euro Musiałabym coś nawymyślać
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies