Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

Anda 08:48, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
andzia458 napisał(a)
Dziewczyny, to mnie pocieszyłyście. Mój 12-latek chwilami nie daje żyć także lżej prędko nie będzie.

A w tematach ogrodowych... Mam dwie takie trawki. Którą dać pomiędzy hortensje a tawułę? Dla mnie obie są NN więc liczę na pomoc... A może jakiś dereń w tą lukę, o której wspominałam?


A mogłabyś przypomnieć to miejsce gdzie jest ta luka?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 09:04, 11 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ewa dzięki, że przyszłaś.
Na 22 stronie wstawiłam zdjęcie. Nie umiem go zacytować tutaj. Chodzi mi o to, że wzorując się na projekcie Asi lilaki powinny być w najwęższym miejscu rabaty, a to najwęższe miejsce- w połowie rabaty. Sadziłam od prawej strony, posadziłam lilaki i wyszło, że są za bardzo po prawo. Jeśli je przesunę, żeby były po środku, to właśnie będzie luka- albo pomiędzy lilakami a tawułami albo pomiędzy tawułami a hortensjami, jeśli tawuły też przesadzę, żeby zachować dobrą odległość do lilaków?

A może nic nie przekopywać, tylko dalej, za palibinem, idąc w lewą stronę, zrobić jeszcze jakieś nasadzenia i wtedy i lilaki i to, co posadzę, będzie najwęższym punktem a dalej już symetrycznie do prawej strony-hortensje limelight, wiśnia kanzan itd?

No mam nadzieje, że jakoś zrozumiale napisałam.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 10:37, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
andzia458 napisał(a)
Będę korzystać z Asi projektu. Na chwilę obecną nie czuję się na siłach, żeby tworzyć coś sama, boję się własnej kreatywności.
Chciałabym większość roślin posadzić w tym tygodniu bo ileż można walczyć z zielskiem na pustym placu...


O tym planie mowa, tak?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:38, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
andzia458 napisał(a)
Tutaj w zbliżeniu fragment nasadzeń... Lilak do przesadzenia chyba bardziej w lewą stronę bo symetria uciekła i automatycznie robi się luka...?



A to jest to miejsce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:40, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Na planie pomiędzy tawułami a hortensjami jest dereń świdwa. Mylę się?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 11:06, 11 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ewa wszystko się zgadza. Na derenia zostawiłam trochę miejsca, bo dopiero teraz go kupię. Ale on ma zwarty pokrój więc wiele miejsca chyba nie wypełni?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 11:14, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Chyba nie doceniasz rozwoju roślin Ogólnie rosną większe niż się początkujący ogrodnik spodziewa Ale ogólnie ten dereń jest wąski.
Jakie hortki tam są posadzone?

To gdzie jest luka, na która chcesz wsadzić tego miskanta?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 11:26, 11 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Posadziłam limki.
Łuki jeszcze nie ma.

Zobacz, strzałką zaznaczyłam lilaki. Patrząc na projekt, u mnie wyszły one za bardzo z lewej strony. Gdzieś w tym miejscu, co na projekcie jest tawuła i ten dereń. Trzymając się odległości i idąc w stronę garażu, tak jakby brakuje roślin, bo lilaki posadzone nie centralnie na środku...
I jeśli lilaki przesadzę, żeby były w tej samej odległości od ulicy i od garażu, czyli centralnie na środku, to właśnie wtedy zrobi mi się ta luka

.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
andzia458 20:51, 12 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
W międzyczasie wygrabianie wszelkich gruzików, śmieci itp tam gdzie ma być trawa. Mąż chciałby już w to siać trawę i nijak nie rozumie, po co tyle roboty w to wkładać, ehhh...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 21:47, 12 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ja to po takim grabieniu i wybieraniu jeszcze przesiewałam całość na głebokość szpadla mój się już nawet nie pyta po co i dlaczego raz zapytał w tonie "po co się tak starać" o przyczepę obornika którą przywiozłam i na tym koniec... Teraz pyta z zainteresowaniem
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies