Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

andzia458 11:28, 24 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ewa, do tego klonu, który rośnie jest 10m i chcę, żeby tyle rabata miała w najszerszym miejscu, mniej więcej tak, jak rozrysowała to Asia. Mam nadzieję, że z czasem nabiorę ogrodowej kreatywności i odwagi.

Kasiu zdjęcia obowiązkowo będą, oczywiście. Jałowca płożącego już mam kilka sztuk ale mam ten plus, że mogę oddać, pomyślę jeszcze. Cisów mam 13 sztuk, są tak ładne, że na pewno miejsce dla nich się znajdzie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Zakrecona 16:22, 24 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Aniu fajnie, że Komunia się udała

Super ziemie urobiłaś, będę czekać na zdjęcia. Szalejesz dziewczyno, że na raz tyle chcesz nasadzić

Ja obecnie zawirowania mam wszelakie, chwasty rosną obłędnie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
andzia458 16:26, 24 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Magda na takiej dużej rabacie, to zapewne i tak zginie ta ilość roślin. Mam ich około 50 teraz do wsadzenia. No, trzeba się w końcu wziąć bo ten pusty teren jest taki smutny, nie wspominając już o tym, jak bardzo się brudzi, gdy trawy nadal nie ma...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Zakrecona 17:04, 24 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja muszę na jesień przerzedzić trochę, bo mam z przodu gąszcz niesamowity, a wiosna tamtego roku płakałam, że za rzadko
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 18:09, 24 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Magdo i to jest właśnie frycowe o którym pisala Ewa a tak całkiem serio jak masz super przygotowane miejsce pod rośliny to pozniej rosna jak szalone
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 18:15, 24 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33445
Miałam na myśli wielkość miejsca na jałowce

Może zmieściłby się tam Pinus mugo var. mughus. Wg mnie ładniejszy jest od jałowców Można go też ładnie formować w kulę lub poduchę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 20:53, 24 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ewa miejsca póki co, jest pod dostatkiem.

Tyle dzisiaj udało się zrobić. Ale praca z moim mężem jest chyba ponad moje siły, ehhh...

Mam nadzieję, że odległości poprawne... No w ogóle tego nie czuję.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 21:06, 24 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Aniu wdech i wydech jeden dzień wspólnej pracy za Wami a tak całkiem serio to super że już pierwsze nasadzenia za Wami tersz będzie z górki
____________________
Kasia - tu na razie jest...
andzia458 21:04, 25 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dzisiaj męża nie było więc pracowałam sama.

Ale coś mi się proporcje rozjechały. Muszę chyba coś dosadzić pomiędzy tawułką a hortensjami, chcąc zachować symetrię i powtarzalność?
W projekcie od Asi rabata jest najwęższa na środku i tu jest palibin x3. Zaczęłam sadzić od prawego rogu i palibin wypadł za mocno z prawej strony, do środka brakuje mu około 5m.
Więc chyba powinnam zabrać tawułkę i lilaka, coś tu jeszcze upchnąć i to samo z lewej strony?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
andzia458 21:58, 25 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
A może jakiegoś miskanta posadzić pomiędzy hortensje a tą tawułkę japońską?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies