Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

mrokasia 16:13, 23 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
kasiab napisał(a)
Aniu ja bym sie skupila na szkielecie przede wszystkim: drzewa cisy hortensje i większe krzaki. Nie wiem czt wsadzalabym na już wypełniacze...chyba bym zaczekala i popatrzyła co by się tam przydało żeby rabata była taka jak ja tego oczekuję


To świetna rada. Ja tak zrobiłam - posadziłam drzewa, krzewy i duże trawy. I jestem z tego bardzo zadowolona, bo to szkielet ogrodu. Ale jest jedno ale. Bardzo boli mnie brak bylin. I te wielkie odległości pomiędzy krzewami...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
andzia458 16:41, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ewa dziękuję za pomoc. W takim razie mam za dużo cisów kupionych.

Kasiu mi tam u Ciebie bardzo się podoba i wcale nie widzę tych wielkich odległości.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 19:09, 23 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Wg mnie cisów nigdy za dużo

Zamiast jałowców możesz posadzić przecież coś innego.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 21:46, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ewa no pewnie, że mogę. Tylko ja boję się własnej kreatywności jak diabeł święconej wody heheh.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
andzia458 21:58, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Trochę zdjęć z dzisiejszego dnia.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
mrokasia 22:21, 23 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
andzia458 napisał(a)


Kasiu mi tam u Ciebie bardzo się podoba i wcale nie widzę tych wielkich odległości.


Bardzo mi miło ale ja nowej części w zasadzie nie pokazuję bo właśnie na razie nie ma za bardzo czego .

Ja tam bym jałowców nie sadziła. Miałam kilka i udało mi się pozbyć. Zostały mi trzy, z czego jednego przerobiłam na niwaki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
A_gawa 22:44, 23 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Warzywniak zobaczyłam. Opowiesz jak przygotowujesz ziemię? U mnie coś nie tak. Nie chcą rosnąć.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
andzia458 23:26, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, myślisz, że źle będą tam wyglądały jałowce? Hmmm... Ja sama nie wiem, bylinki jakoś łatwiej pewnie byłoby mi sobie wyobrazić a tutaj nie mam opinii ani wyrobionego gustu...

Aga(?), warzywnik jesienią, po zbiorach dostaje solidną dawkę bydlęcego obornika-tyle, oby dało się wkopać. I nic więcej. Później dbamy o regularne podlewanie bo u nas gleba bardzo przepuszczalna. W upały nawet i 2x dziennie podlewamy.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 08:30, 24 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
andzia458 napisał(a)
Ewa no pewnie, że mogę. Tylko ja boję się własnej kreatywności jak diabeł święconej wody heheh.


Oj tam, trzeba brać byka za rogi i juz Na początku frycowe tez trzeba zapłacić

Ile masz tam miejsca na szerokość? I ile metrów od drzewa?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kasiab 10:13, 24 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ja na Twoim miejscu nie sadziłabym jałowca płożącego... u Teściów jest i powiem szczerze, że wygląda mocno średnio i to pomimo cięcia ciągłego... jak jest młodziutki i malutki to wygląda ślicznie i słodziutko, a później jak dla mnie bleeee i fuj... Porozrzucaj nieregularnie cisy jak już masz kupione i zrób duuużo zdjęć z całej akcji przed w trakcie i po i wrzuć będziesz miała motywator do kolejnych prac w dalszej części
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies