Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kaszubskie piaski

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaszubskie piaski

antracyt 12:51, 26 maj 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Nowe floksy, jak miło Ja w tym roku dosadziłam 6 albo 7 odmian, w tym również Windsor. White Admiral mam u siebie, ale ma niełatwe stanowisko i przyrasta nienachalnie. Miss Ellie wpadła mi w oko, koniecznie wstaw zdjęcia jak zakwitnie.

Susza straszna, wczoraj podlewałam sporą część rabat. Majowe deszcze i burze również mnie omijają szerokim łukiem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 14:52, 26 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
U nas też sucho. Wczoraj rabaty podlewałam, dziś powtórka z podlewania ale tyko to co najbardziej potrzebuje podlewania.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Bee 07:45, 28 maj 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Zuza, zrobię sesję zdjęciową nowym nabytkom gdy zakwitną. Na razie czekają na balkonie na wolną chwilę do sadzenia

Basiu u nas nie padało praktycznie cały miesiąc. Też cały dzień podlewałam wybierając co koniecznie potrzebuje wody: borówki, krzewy owocowe i później nowe sadzonki bylin. Na rabaty ozdobne zabrakło czasu. Rabata angielska wygląda smętnie

Ech, działka zarosła kompletnie. Na murawie rządzi natura, na koszenie nie było czasu.

Parę ujęć rabaty suchej czyli macierzankowo-wrzosowej. Dosadzone w zeszłym roku irysy mają już pąki. Kwitnie rogownica i kostrzewy. Podoba mi się efekt. Pasuje do naturalistycznego ogrodu.




____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 08:00, 28 maj 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Zakwitł rabarbar:



I brusznice:


____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 07:33, 04 cze 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Kronika kaszubskiej suszy

Rabata angielska zamarła w oczekiwaniu na deszcz. Jeżówki ledwo wyszły z ziemi i już więdną. Floksy i reszta bylin także. Rośliny przestały rosnąć. Tylko oregano nic sobie nie robi z suszy. Dotychczas podlewałam jedynie nowe sadzonki ale wczoraj podlałam też całą rabatę. Mam nadzieję, że ją uratuję. Jeśli nie to będę musiała przemyśleć całą koncepcję rabaty angielskiej. Nie jestem w stanie podlewać co tydzień tak dużej rabaty To jest kolejny rok bez deszczu w maju.




Rabata sucha radzi sobie trochę lepiej mimo, że nie podlewana przez miesiąc. Zakwitły sadzone w zeszłym lipcu irysy bródkowe. Uwielbiam!






____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 09:52, 04 cze 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Tak, irysy są na taką pogodę idealne, nic sobie z suszy noe robią. Ja też już wdrożyłam podlewanie wszystkich słonecznych rabat.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 10:23, 04 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
U nas też susza. Tak w prognozach pokazują, niby w przyszłym tygodniu ma padać.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 10:27, 05 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Niestety susza okropna, nie pada.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basieksp 14:59, 05 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Pod koniec tygodnia ma padać, ale tak patrzę w mapki pogodowe z dużą obawą, czy nas ten deszcz dosięgnie, północną część kraju, może deszcz ominąć oby nie.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gosialuk 16:36, 05 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Spróbuj jeżówki wymienić na ostrogowce. Mają palowy korzeń i dużo lepiej znoszą suszę. A do tego łatwo uzyskać sporo sadzonek z siewu. Są białe i różowe/koralowe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies