Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Judith 21:03, 29 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10031
Kancik - żyleta . Lubię to!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 21:20, 29 sie 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Aga
Co do chwastów.
Też mam.
U mnie dominuje skrzyp.
Do tego stopnia że zastanawiam się czy nie uznać go jako moją rośline okrywową.
Coś jak u innych np runianka.
Hihihi
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sylwia_slomc... 21:29, 29 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Agatorek napisał(a)
Dziękuję jeszcze raz za pochwały dotyczące hortensji.

Basiu, jeszcze będę pokazywać ten ogród. Mam taki zwyczaj, że jak jadę do rodziców, to pierwsze co robię, to obchód . No chyba że leje deszcz.
Dziękuję

Martka, wczoraj poszłam na rekord, ponad 50 doniczek wsadziłam (z nowych zamówień plus kilka ze szkółki). Dziś odpoczynek, a jutro znów doniczki.
Postaram się też zrobić kilka fotek mojego „dzieła” .


Hej Ktoś mi tu mówił żebym się nie przemęczała A wychodzi na to, że tyle samo wsadziłyśmy w jeden dzień
I czytam, ze jeszcze zamawiasz Ja już tylko na cebulowe czekam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
SlonecznyOgrod 21:51, 29 sie 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Plecy Cię nie bolą id tego zrywania darni? Bo to trochę dźwigania jest.
Widać, że dużo pracy wkładasz w ogród, na pewno Ci się odwdzięczy
Znów nowe zakupy, Ty to sobie potrafisz dobrze zrobić
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Joann 21:59, 29 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Nie no, Aga, przechodzisz samą siebie!!!

Powiem Ci, że ścieżka wygląda świetnie, poszerzona, ze szpalerem miskantow, po drodze śliwy, będzie pięknie już w przyszłym sezonie! Jesteś niesamowita, masz power!
A ten ząb? Co to? Fe. Dziwota jakieś masz na tych hektarach
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 23:50, 29 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Aneta, dziękuję . Miewałam i miewam nadal chwile zwątpienia i myśli, żeby to wszystko zaorać, ale ostatnio przeważają dni, że zaczyna mi się ta całość podobać .

Iwonka, dzięki . Nie wiem, co będzie przed miskantami, jeszcze mi nic nie wpadło do głowy. U mnie to musi dojrzeć .
Drzewa oczywiście też będą. Za altanką lub porozrzucane wokół niej, tylko tu też na razie brak pomysłu. Póki co, to są dwie Nigry przy ścieżce .
Może dam tam jakieś grujeczniki? Albo ze trzy, każde inne, drzewa? Szczerze mówiąc, to jeszcze nad tym dobrze nie myślałam.

Judith, dzięki .

Lidka, u mnie skrzyp, perz, chwastnica, taki niby (ja tak go nazywam) „rdest”, bo ma podobne kwiatki, tylko mniejsze, jakieś żółte kwitnące, mlecze, jakieś białe kwitnące i milion innych . Tu kiedyś była łąka…

Sylwia, ja akurat o cebulowych nie myślę (jeszcze), może jakieś czosnki powtykam, ale najprawdopodobniej odpuszczę sobie.

Darcia, dziś mnie nic nie boli (a zrywałam darń właśnie dziś), gorzej było w piątek, przy sadzeniu roślin, kolana już mi odmawiały współpracy po tych przysiadach . Ale w sobotę odpoczęłam i już nie bolą.
Jeszcze mnie pracy trochę czeka, ale, tak jak piszesz, liczę na wdzięczność ogrodu . No i lubię sobie dobrze zrobić .

Joann, dziękuję . To poszerzenie i przesunięcie roślin było bardzo potrzebne, czasami warto posłuchać innych . Jeszcze te dwie hortki (te przy wejściu do altanki) lekko przesunę, ale to dopiero przy zrywaniu darni wokół altanki.
Te zęby to nie wiem „kogo”. Nie kopałam już głębiej .



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 00:43, 30 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aguś, jak bardzo cenię Twoją pracowitość! Ogrodnicy często są „samotni” w bojach, tak po prostu jest. Ty sobie z tym świetnie poradziłaś. Tyle się u Ciebie wydarzyło w tym sezonie, tony darni, masy donic, sznury myśli co gdzie i z czym, pogoda nie zawsze pomocna, ogromne przedsięwzięcie. Bardzo duże zmiany widoczne już i zapowiadające szał w kolejnych sezonach. Staw i ścieżka do niego urocza. Hortensje i róże już robią klimat. To że gęsto sadziłaś jest moim zdaniem zaletą, będziesz miała gotowe sadzonki na kolejne rabaty w przyszłych sezonach. Podrośnięte. Aguś, jeszcze raz gratulacje, jestem ciekawa kolejnych sezonów…! I pamiętamy, że będą kiedyś dni otwarte
Gosialuk 06:48, 30 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
Kibicuję i trzymam kciuki za postępy prac. Poszerzenie rabaty przy ścieżce wyszło bardzo na plus.
Ja jestem zwolennikiem gęstego sadzenia, bo mniej miejsca nie chwasty. Zawsze można coś wykopać i przenieść na inne miejsce. Pilnuj tylko odległości przy sadzeniu drzew i krzewów.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
MartaCho 07:35, 30 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Agnieś, jestem cały czas pod wrażeniem ilości prac, jakie wykonujesz. Co Ty jesz, że masz tyle powera?
Przyczepka na darń zapełniona migiem śmigiem- miejmy nadzieję, że koła tym razem napompowane
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 10:44, 30 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Martuś, Ty to potrafisz napisać… po prostu rosnę w oczach . Dziękuję O dniach otwartych pamietam .

Gosia, dziękuję . Staram się pamiętać o drzewach, żeby za gęsto nie sadzić. I patrzeć na ich docelową wysokość i szerokość . Muszę przenieść dwie sosny, bo w tamtym roku trochę za gęsto właśnie posadziłam. Dobrze, że są jeszcze małe .

Marta, nie jem szpinaku . Ogólnie to lubię polską kuchnię. Ale latem to głównie zupy, mało mięsa, więcej warzyw .
Ha ha, tej przyczepki nie będę ciągnąć ręcznie. EM ją podczepi do traktorka i wywiezie (jak wróci, bo teraz mam kilka dni spokoju ). Tamta przyczepka była mniejsza , taki bardziej wózek ogrodowy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies