Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Margerytka40 08:38, 10 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Najważniejsza jest konsekwencja. Też jak Hani Gruszce nasunęło mi się, że trzeba będzie sporo poszerzyć tam gdzie miskanty
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasya 10:53, 10 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Och trudne początki… ale niech tylko to wszystko urosnie… będzie super widok
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 12:45, 10 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Bardzo fajnie to wszystko razem wygląda. Kawał dobrej roboty zrobiłaś. Brawo!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anabuko1 14:16, 10 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Agatorek napisał(a)
Najpierw cudowne barwy jesieni. Codziennie się gapię w tą stronę

Od lewej: kalina, sumak, judaszowiec i pod nim klon garnet


Zbliżenia



Cudne barwy jesieni.
Ten klon Garnet jest nie samowity.
Dobrze ci zimuje ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agatorek 19:43, 10 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Asiu (Roocika) pomyśl koniecznie nad czerwienią, fajnie by Ci rozświetliła to Twoje zielone tło .

Basiu, dziękuję . Wiem, że sumak to takie "drzewo-chwast", ale bardzo je lubię. Nawet jeśli muszę wyrywać młode, które się dość łatwo rozrastają .

Haniu, dziękuję . Z poszerzaniem rabat przy altance jeszcze poczekam. Te miskanty (yaku jima) podobno nie są z tych dużych. Jak się za bardzo zagęszczą, to wtedy będę myśleć .

Sylwia, dziękuję . Też nie przewidziałam aż takiego efektu. Za to czuję już zmęczenie. W przyszłym sezonie chyba trochę zwolnię tempo jednak .

Madzia, dziękuję

Asiu-Margaretko, dziękuję . Na razie będę obserwować te miskanty przy altance . I tak się powstrzymywałam, żeby nie sadzić jeszcze gęściej

Kasiu, dzięki . Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz gęściej

Iwonka, bardzo dziękuję

Aniu, temu klonowi jakoś pasuje ta miejscówka i dobrze zimuje. Jest to miejsce lekko obniżone względem domu i podjazdu. W ziemi i w powietrzu ma sporo wilgoci, bo to zaraz przy "małym" oczku. Dodam jeszcze, że był sadzony w zwykłej czarnej ziemi, nawet bez kompostu (mam go już kilka lat i wtedy rośliny sadziłam po prostu w "czarną ziemię" ).
Klon ma też z jednej strony towarzystwo sosny (widać jej kawałek na jednym zdjęciu), już dość gęstej, więc też trochę go osłania.

Więcej o zimowaniu klonów napiszę wiosną, bo pozostałe (tegoroczne) posadzone są na "wygwizdowie"
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Nowa12 21:55, 10 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A czemu Twój wybór padł na miskanta Rotfeder. Miałaś go akurat czy ci się podoba? Pytam tylko dlatego że szukam fajnej odmiany a tego nie znam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 22:06, 10 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Agnieszka wszystko jest bardzo spójne, należą Ci się gratulacje
Urządzenie ogrodu to niełatwa sprawa, a urządzenie na tak olbrzymim terenie to szacun dla Ciebie. Jesteś bardzo pracowita, będzie spektakularnie w przyszłym sezonie i pięknie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 00:53, 11 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Aga, tego miskanta rotfeder mam tylko 2 sztuki, przy wejściu do altanki. Chciałam dać coś, żeby się trochę odróżniało od miskanta yaku Jima, który otacza altankę. Też nie znałam tej odmiany, znalazłam go w ofercie Albam..ru, fotki mi się spodobały .

Aneta, dziękuję . Jeszcze „trochę” pracy przede mną , ale chyba już co nieco załapałam

Mój mały szkodnik dziś przeszedł sam siebie (znów). Wykopane trawy (nie mam pojęcia, co ona z nimi ma), rozkopane rabaty i połamany jeden mały grujecznik (niestety u podstawy, najpierw go wykopała). Nie wiem, co z nią zrobić. Te trzy pozostałe szkodniki razem wzięte nie robiły tylu szkód, co ona jedna.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 12:39, 11 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Ależ to pięknie wszystko wygląda, niedługo będziesz zapraszać do siebie na pokazy

Sumaka też uwielbiam i podziwiam, bo u nas we wsi go dużo, ale nie chcę go mieć w swoim ogrodzie Ale ty masz takie hektary, że też bym się skusiła
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 00:44, 12 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Woow! Agnieszko, ale zmiana...Niesamowita jesteś! Podziwiam nieustannie Twoją pracowitość! Jesienne kolory urzekają mnie, brakuje mi takich u siebie.
Pozdrawiam!
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies