Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 13:48, 29 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Trochę koloru

Przemoczone ranniki


przebiśniegi



I krokusiki (w tym roku jakoś ich mniej, niż w zeszłym)
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:49, 29 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Na jednym judaszowcu widać już pączusie




O dziwo, to jeden z zeszłorocznych nabytków, posadzony na najbardziej wietrznym miejscu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 14:35, 29 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10228
Agnieszko, super widzieć wodę w oczkach . Może zostanie na czas suszy i będzie czym podlewać ogród .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 14:37, 29 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3092
Dobrze, że masz te oczka i rów, sąsiad się nie chciał dołożyć jak doczytałam, ciekawe czy teraz żałuje Wiosna się powoli rozkręca
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
April 14:44, 29 lut 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Ten judaszek to Alley Cat? Jutro muszę się przyjrzeć swoim. Ale niespodzianka
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 15:06, 29 lut 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7792
Ale super, oczka świetne, row bym czyms obsadzila, chyba najlepiej tojescia, bo mozna ja kosic (takie rowy widzę na Żuławach i głownie rosnie tam tojeść i babka).

Wbrew pozorom judaszowce swietnie sobie u nas radza. Moje jeszcze nie maja takich pączkow ale widac, ze zyja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
anuska2507 15:26, 29 lut 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2573
Agatorek napisał(a)
Mam jeszcze czas na cięcie róż, tak wygląda forsycja


To na Dolnym Śląsku trzeba się streszczać z cięciem róż, bo forsycje już kwitną w najlepsze

A jaka radość z pierwszych wiosennych kwiatków

Fajnie, że oczka i fosy spełniają swoje zadanie. Zebrały ogromne ilości wody. Rolnik z jednej strony głupio zrobił. ale z drugiej - jeśli w poprzednich latach były susze, to być może uznał, że nie potrzebuje odwodnienia. U nas na polach już dawno nie było takich zastoin wody, jak w tym roku, i to już od jesieni. Na niektóre działki mąż mawia "basen narodowy".
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Rojodziejowa 16:38, 29 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8884
A jak u Ciebie róże wyglądają? Bo u mnie w zależności od miejsca bardzo różnie, niektóre już puszczają pędy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 17:10, 29 lut 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Judith, dobrze by było z tą wodą, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby zostało jej sporo latem. Co najwyżej jakieś błotko na dnie

Daria, sąsiad na pewno żałuje . Zauważyłam jakieś dziwne „rowki” z jego pola do rowu w ilości dwóch sztuk. W miejscu, gdzie rzadko zachodzę. Mniemam, że chciałby je zrobić na całej długości, ale raczej się nie odważy .

Tak Jola, to Alley Cat

Tarciu, u mnie zawsze judaszowce dobrze sobie radziły. Niczym nie okrywane, otulane jedynie wiatrem .
Może kiedyś rów doczeka się obsadzenia. Ale wiesz jak to jest . W czasie okołozimowym jest tam woda i rzadko bywam w tamtej części. A latem rowu prawie nie widać, bo jest busz posadzony po obu stronach . Więc jakoś o tym nie myślę. Na pewno trzeba jakoś wzmocnić brzegi, żeby woda nie podmywała.

Aniu, w rok budowy naszego domu też była taka wysoka woda. Właśnie dlatego dom jest postawiony na wzmacnianych fundamentach plus lekko podwyższaliśmy teren (i tak trzeba było trochę wyrównać) . Rów był kopany w tym czasie, więc myślę, że wiedział, że potrzebuje odwodnienia. Nic na siłę

Asia, większość róż ma widoczne pąki. Pędów chyba jeszcze nie widziałam, ale też i nie przyglądałam się za mocno.
W najbliższym czasie pewnie wezmę się za cięcie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 18:57, 29 lut 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4773
No Agnieszko macie prawdziwe zbiorniki retencyjne, super się sprawują, inaczej miałabyś zalany ogród. U niektórych forsycje już kwitną?? Nieprawdopodobne
Agnieszka koniecznie zrób zdjęcie bramy w 4 porach roku tak samo rozchylona i ze słońcem na wprost i z tego samego miejsca, będzie ciekawie wyglądać
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies