Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Mgduska 08:49, 10 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
He he, ja też podziwiam, a już najbardziej styl pracy Szymki - coś na kształt trąby powietrznej - wchodzi i w jednej chwili totalnie zmienia wygląd rabaty

Ogród piękny o każdej porze roku
____________________
Sałatka pokrzywowa
zawitka 09:47, 10 gru 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Faktycznie jest co podziwiać werwę siłę styl pracy i wiadomosci o swoich roslinach .Bęę wracać i podziwiać .dzięki za odpowiedz o trawach dobry pomysł z tymi snopkami .;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
lilarose 10:57, 10 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
He he, ja też podziwiam, a już najbardziej styl pracy Szymki - coś na kształt trąby powietrznej - wchodzi i w jednej chwili totalnie zmienia wygląd rabaty

Ogród piękny o każdej porze roku



dobre porównanie- dlatego nadaje się do zarządu ROD
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Gardenarium 11:59, 10 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szymka napisał(a)
Danusiu będę się cieszyć jeżeli posadzisz choć jedną różę z mojej listy. Nie jestem wielkim znawcą róż, kieruję się głównie urodą kwiatów przy ich wyborze.
A co do zakupów w okolicach Lublina, Pewnie nie były to zakupy roślinne o tej porze ale na zakupy roślinne polecam szkółkę w Nałęczowie . Przepiękne byliny i trawy. Nie ma drugiej takiej .




Znam, wiem, byłam wielokrotnie
A róże zawsze warto obejrzeć u innych jak się sparwują, znawstwo nie jest aż tak ważne Pozdrawiam. Pięknie masz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorota321 19:32, 10 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Zachwycam się tymi ogromnymi hostami.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Ewik 09:47, 12 gru 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Przeczytałam wątek jednym tchem i zdecydowanie chce wiecej : podziwiam Twój talent budowlany , ścieżki , murki i fantastyczne oczko , do tego moje ulubione róże , trawy .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Szymka 10:42, 12 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wszystkim gościom dziękuję za miłe słowa


Gardenarium napisał(a)


Znam, wiem, byłam wielokrotnie

Tak też myślałam, przecież to rzut beretem

Magduśka styl pracy trąby powietrznej rozbawił mnie do łez. Ale coś w tym jest. Teraz jak patrzę na swoją działkę , to rzeczywiście jakby trąba powietrzna przeszła. Tylko oczko na środku ocalało
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 14:56, 13 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Posadziłam w tym roku w skrzynkach balkonowych truskawki. To w ramach chęci zarażenia męża pasją ogrodniczą. Mąż owszem rośliny podlewał sumiennie ale pasją się nie zaraził i zapowiedział,że nie chce w przyszłym roku na balkonie żadnych truskawek i pomidorów Trudno. Ale nie o mężu chciałam pisać.

Kupiłam na tę okoliczność w jakimś markecie kilka doniczek truskawek bez nazwy odmiany. Zaczęły owocować jak wszystkie truskawki , kwitły i owocowały do przymrozków.Zdziwiona tym faktem zaczęłam robić zdjęcia w sierpniu. Truskawki zadołowałam na działce,zobaczę czy przezimują. Pierwszy raz spotkałam się z taką odmianą.
Na dowód zdjęcia z datownikiem

12 sierpień


27 sierpień


23 wrzesień



17 październik

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 09:36, 15 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szymka napisał(a)
Posadziłam w tym roku w skrzynkach balkonowych truskawki. To w ramach chęci zarażenia męża pasją ogrodniczą. Mąż owszem rośliny podlewał sumiennie ale pasją się nie zaraził i zapowiedział,że nie chce w przyszłym roku na balkonie żadnych truskawek i pomidorów Trudno. Ale nie o mężu chciałam pisać.

Kupiłam na tę okoliczność w jakimś markecie kilka doniczek truskawek bez nazwy odmiany. Zaczęły owocować jak wszystkie truskawki , kwitły i owocowały do przymrozków.Zdziwiona tym faktem zaczęłam robić zdjęcia w sierpniu. Truskawki zadołowałam na działce,zobaczę czy przezimują. Pierwszy raz spotkałam się z taką odmianą.
Na dowód zdjęcia z datownikiem

12 sierpień


27 sierpień


23 wrzesień



17 październik



Takie truskawki, co się nie obrażają na uprawę pojemnikową, byłyby dobre dla mnie Jeszcze powiedz, czy były smaczne
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 09:51, 15 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Były nieduże ale smaczne. Raz podlane nawozem płynnym do warzyw. W przyszłym roku muszę posadzić więcej. Największą radochę miał syn cały sezon świeże truskawki Poziomki też były ale nie tak długo.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies