Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

DariaB 12:23, 06 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Martka napisał(a)
Dario, one nie mają krótkiej karty…

Żarłoczne paskudy ale o rozchodnikach nie słyszałam akurat. Teraz będę się obawiać o moje kapustki
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 12:32, 06 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
DariaB napisał(a)
Judith życzę beczki pełnej deszczówki Skoro jesteś tak zadowolona ze swojego półksiężyca to może podzielisz się informacją o producencie?
Ja rozchodniki lubię bardzo

Marta ja nie słyszałam, żeby opuchlaki lubiły rozchodniki, myślałam, że w rodkach gustują.

Daria, pojęcia nie mam, jaki to producent . Dawno kupowany - nie pamiętam. Ale - jak pisałam - to zwyklak, niezbyt drogi był.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 12:37, 06 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Judith napisał(a)

Daria, pojęcia nie mam, jaki to producent . Dawno kupowany - nie pamiętam. Ale - jak pisałam - to zwyklak, niezbyt drogi był.

Oki, będę szukać w takim razie zwracając uwagę na to co tu zostało powiedziane
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Nowa12 12:46, 06 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Beczka dobra sprawa. Brawo Ty . Moja nowa się napełniła po solidnych deszczach a mam 500 l. A myślałam że trzeba będzie na nią więcej wody.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 17:27, 06 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Nowa12 napisał(a)
Beczka dobra sprawa. Brawo Ty . Moja nowa się napełniła po solidnych deszczach a mam 500 l. A myślałam że trzeba będzie na nią więcej wody.

Moja ma tylko ok. 250 litrów, ale dobre i to. Byle było ją czym napełnić…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 20:49, 06 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Fajna taka beczka, też się przymierzamy do zakupu. Zanim się wprowadziliśmy mąż chciał zrobić całe nawadnianie w oparciu o zbiornik, który zbierałby wodę z rynien, nie kibicowałam wtedy głupia ja
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 21:07, 06 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Fajna beczka,oby była zawsze pełna

Ja cały czas mam z tyłu głowy co roczną pogłębiającą się suszę... Beczki mam 1 ozdobną i 2x1000l, do tego 4 rynny z całego domu podłączone są do studni. Teraz jesienią będziemy robić przydomową oczyszczalnię ścieków i wymyśliłam, że jeden zbiornik 5000 l wykorzystamy na oczyszczone ścieki i będzie woda do podlewania ogrodu. Nie ma co wody marnować,trzeba łapać każdą kroplę w dobie suszy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 21:20, 06 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Wiaan napisał(a)
Fajna taka beczka, też się przymierzamy do zakupu. Zanim się wprowadziliśmy mąż chciał zrobić całe nawadnianie w oparciu o zbiornik, który zbierałby wodę z rynien, nie kibicowałam wtedy głupia ja

My robiąc odprowadzanie wody z dachu daliśmy się przekonać (o my niedouczeni naonczas!!) do nie tworzenia studni na deszczówkę i mamy rury rozsączające wodę w gruncie… Jakieś historie o robakach i ślimakach były na tapecie…
Poki co nie ma o takich pracach mowy, stad pomysł na beczkę. Niewykluczone, ze wiosną pojawi się druga.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:22, 06 wrz 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajna beczka,oby była zawsze pełna

Ja cały czas mam z tyłu głowy co roczną pogłębiającą się suszę... Beczki mam 1 ozdobną i 2x1000l, do tego 4 rynny z całego domu podłączone są do studni. Teraz jesienią będziemy robić przydomową oczyszczalnię ścieków i wymyśliłam, że jeden zbiornik 5000 l wykorzystamy na oczyszczone ścieki i będzie woda do podlewania ogrodu. Nie ma co wody marnować,trzeba łapać każdą kroplę w dobie suszy

O Pani! To u Ciebie na bogato w tym temacie! Super . Zatem mogłaś sobie pozwolić na podlewanie trawnika .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 21:28, 06 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Judith u nas też rury rozsączające w gruncie. Teraz jest beczek moc do kupienia także będziemy się ratować
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies