Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Joann 20:14, 16 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2116
Plany na nowy sezon, super, będzie się dzialo Podglądam i znaku nie zostawiam
Pissardi już ma pączki? Moje Nigry śpią jeszcze.
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 20:20, 16 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)

Hihi, małżonek szanowny, gdy zaprezentowałam mu moją listę, zapytał czy to nie aby plan pięcioletni .


Judith Prawdziwa eksplozja pomysłów jako wielbicielka list upajam się i czytam kolejny raz ależ moc Zainspirowałaś mnie, też zrobię, bo prace bez listy to nie to samo a w dodatku takiej pięciolatki
maksimini 21:05, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Judith, ładnie tu u Ciebie. Podoba mi się bardzo Czysto, klarownie...i zazdroszczę brzóz, to moje ulubione drzewa
A to co kiedyś napisałaś, to jakbym o sobie czytała. Uwielbiam kontrolowany chaos, bogactwo kolorów, zróżnicowane nasadzenia, ale tylko u innych. Wiem, że sama źle czułabym się w takiej przestrzeni. U mnie też musi być jak po sznurku
Judith napisał(a)
A zatem geometryczne formy, rośliny jak po sznurku, wszystko od linijki. Uwielbiam chaos w ogrodach, ale nie w swoim. Wiecie o co chodzi...
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Wiolka5_7 21:17, 16 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20720
Judith napisał(a)

Hihi, małżonek szanowny, gdy zaprezentowałam mu moją listę, zapytał czy to nie aby plan pięcioletni .


Też bym tak powiedziała
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
LIDKA 21:38, 16 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7488
Judith napisał(a)
Spis (ku pamięci) prac zaplanowanych na nadchodzący sezon:

1. dokończenie budowy szopki (mąż)
2. zrobienie mebli na taras (mąż)
3. umycie kostki (prace przeniesione z zeszłego roku)
4. urządzenie ganku altanki (nowe fotele i stolik wymagają oprawy )
5. instalacja pompy ciepła (firma)
6. urządzenie przygotowanej już rabaty z ciurkadełkiem
7. przesadzenie 5 thuj pod ogrodzenie
8. urządzenie rabaty na miejscu po przesadzonych thujach
9. poszerzenie rabaty przy Pissardi oraz jej urządzenie
10. likwidacja pianki w trawniku (pozostałość po huśtawce dziecięcej) plus przeniesienie w to miejsce trawy zdjętej przy powiększaniu rabaty przy Pissardi
11. urządzenie miejsca przy wiatce, szopce in spe i kompostownikach (goła ziemia póki co)
12. modyfikacja rabaty, z której usunięte zostały świerki conica - przesadzenie hortensji bobo w inne miejsce oraz posadzenie roślin proponowanych przez Andę
13. rozważane - przesadzenie rododendronów z koła pod sosnami w miejsce po thujach (patrz punkt 5)
14. zmniejszenie połaci barwinkowej z dużego koła na rzecz rabaty trawiasto-kwietnej
15. nieustające "dogęszczanie" i upiększanie rabat istniejących (ze szczególnym uwzględnieniem koła pod sosnami) - to punkt stały, coroczny, istnieje mglisty plan na to
16. bieżąca pielęgnacja - to oczywiste

Nie napinam się na realizację wszystkiego. Zobaczymy, jak będzie z melodią do pracy . Póki co - zapał jest ogromny .

EDIT:
17. likwidacja dziwacznej ścieżki na rabacie powarzywnikowej (mąż)
18. usunięcie reszty płotku drewnianego przy rabacie powarzywnikowej i domknięcie jej obrzeżem betonowym (mąż)
19. malowanie bramy wjazdowej i furtki



Moje listy przy tej to pikuś malutki.
Powodzenia w realizacji.

Chyba też zrobie liste. W tym roku będzie tylko dla mnie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:40, 16 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7488
Judith napisał(a)

E tam! Dla męża tylko kilka punktów, których się nie moze doczekać. Żeby nie wyjsc z wprawy budował zimą nowy stół do pracowni stolarskiej, a teraz go dopieszcza - uchwyty do szuflad se rzeźbi, nową ściankę z organizerem na narzędzia struga itede .
Ja natomiast właśnie poszukuję ciurkadełka. Już mam koncepcję - ma to być mianowicie ciurkadelko kompaktowe, bez zbiornika zakopywanego w ziemi. Na razie znalazłam takie za 1000 zeta, zatem kopię dalej .


Jak wykopiesz jakieś w przyzwoitej cenie to sie podziel wiedzą. Też mi się marzy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
maksimini 21:47, 16 sty 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Judith napisał(a)
Spis (ku pamięci) prac zaplanowanych na nadchodzący sezon:

1. dokończenie budowy szopki (mąż)
2. zrobienie mebli na taras (mąż)
3. umycie kostki (prace przeniesione z zeszłego roku)
4. urządzenie ganku altanki (nowe fotele i stolik wymagają oprawy )
5. instalacja pompy ciepła (firma)
6. urządzenie przygotowanej już rabaty z ciurkadełkiem
7. przesadzenie 5 thuj pod ogrodzenie
8. urządzenie rabaty na miejscu po przesadzonych thujach
9. poszerzenie rabaty przy Pissardi oraz jej urządzenie
10. likwidacja pianki w trawniku (pozostałość po huśtawce dziecięcej) plus przeniesienie w to miejsce trawy zdjętej przy powiększaniu rabaty przy Pissardi
11. urządzenie miejsca przy wiatce, szopce in spe i kompostownikach (goła ziemia póki co)
12. modyfikacja rabaty, z której usunięte zostały świerki conica - przesadzenie hortensji bobo w inne miejsce oraz posadzenie roślin proponowanych przez Andę
13. rozważane - przesadzenie rododendronów z koła pod sosnami w miejsce po thujach (patrz punkt 5)
14. zmniejszenie połaci barwinkowej z dużego koła na rzecz rabaty trawiasto-kwietnej
15. nieustające "dogęszczanie" i upiększanie rabat istniejących (ze szczególnym uwzględnieniem koła pod sosnami) - to punkt stały, coroczny, istnieje mglisty plan na to
16. bieżąca pielęgnacja - to oczywiste

Nie napinam się na realizację wszystkiego. Zobaczymy, jak będzie z melodią do pracy . Póki co - zapał jest ogromny .

EDIT:
17. likwidacja dziwacznej ścieżki na rabacie powarzywnikowej (mąż)
18. usunięcie reszty płotku drewnianego przy rabacie powarzywnikowej i domknięcie jej obrzeżem betonowym (mąż)
19. malowanie bramy wjazdowej i furtki

Widzę, że mamy wiele wspólnego. Lubię mieć wszystko zaplanowane, rozpisane. Mam specjalny zeszyt w którym rozpisuję plan, robię rysunki, zapisuję wątpliwości, itp. itd. A potem uwielbiam skreślać z tych zapisków kolejne punkty A Witek (mąż) jak widzi, że biorę kajet do ręki, to z lekkim przerażeniem na mnie spogląda, co ja tam znowu wymyśliłam,
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Szymka 21:55, 16 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wow ! Lista imponująca ! Ja chyba w ubiegłym roku stworzyłam taką na ponad 30 punktów. Z pięć udało mi się skreślic, a wiekszość już nieaktualna bo mi się koncepcja zmieniła
Życzę Ci realizacji wszystkich punktów.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Judith 22:14, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
maksimini napisał(a)
Judith, ładnie tu u Ciebie. Podoba mi się bardzo Czysto, klarownie...i zazdroszczę brzóz, to moje ulubione drzewa
A to co kiedyś napisałaś, to jakbym o sobie czytała. Uwielbiam kontrolowany chaos, bogactwo kolorów, zróżnicowane nasadzenia, ale tylko u innych. Wiem, że sama źle czułabym się w takiej przestrzeni. U mnie też musi być jak po sznurku

Cześć Kasiu
Z sznurkiem to od tamtego czasu nieco się u mnie zmieniło .
Dziękuję za miłe słowa .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 22:18, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Martka napisał(a)


Judith Prawdziwa eksplozja pomysłów jako wielbicielka list upajam się i czytam kolejny raz ależ moc Zainspirowałaś mnie, też zrobię, bo prace bez listy to nie to samo a w dodatku takiej pięciolatki

Ja listę zrobiłam, bo chciałam zapisać pomysły (i w tym momencie już chciałam powiedzieć, ze nie jestem w ogólności zwolenniczką list, ale przypomniało mi się, ze w pracy zawsze takowe mam i odhaczam żółtym markerem zrobione ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies