Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Alija 08:07, 29 maj 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Judith napisał(a)
Kilka wieczornych fotek po pracowitym ogrodowo dniu




Judith, ależ mi się u Ciebie podoba, duże drzewa jednak robią klimat, a pod nimi piękne nasadzenia, trochę nowocześnie, trochę naturalnie, super to wszystko wymyśliłaś.
Białe czosnki na ciemnym tle rzeczywiście wyglądają ładnie, fioletowe w każdym miejscu są bardziej widoczne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Judith 10:16, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Alicjo, dziękuję .
Twoje określenie "trochę nowocześnie, trochę naturalnie" bardzo mi się podoba i jest chyba odzwierciedleniem mojej ewolucji ogrodowej . Zaczynałam wszak od myślenia o ogrodzie minimalistycznym, które to myślenie szybko zmieniło się w "minimalizm wzbogacony", aż krok po kroku całkowicie odeszłam od rządkozy na rzecz uporządkowanego buszu (buszu w zamierzeniach, osiągnięty póki co tylko w niektórych miejscach) .
Mam wrażenie, że myślenie o ogrodzie ewoluuje podobnie jak myślenie o rodzicielstwie . Najwięcej o rodzicielstwie "wiedziałam" zanim zostałam matką , potem wiedziałam już ze nie wiem nic i częściowo dałam się ponieść biegowi zdarzeń .
Podobnie z ogrodem - myślisz, że wiesz, jak ma wyglądać, ale gdy zaczynasz mieć z nim do czynienia wiesz już, że na niektóre rzeczy nie masz wpływu i wiesz też, że źródłem sukcesu jest brak napinki . Pozostało oczywiście umiłowanie porządku .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 10:36, 29 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
To umiłowanie porządku widać u Ciebie ja jednak jestem bałaganiara zawsze jak z córką pakujemy zakupy do bagażnika, to mamy spontaniczny nieład i szybko do domu by eM tego naszego spontanu za bardzo nie oglądał
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 10:56, 29 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Fajnie to napisałaś Judith. U mnie było podobnie, jeśli chodzi o rodzicielstwo i wychowanie.
W ogrodzie wiedziałam od początku, że lubię busz. To się nie zmieniło. Zmieniło się jedynie to, że teraz ciut bardziej od rabat słonecznych lubię rabaty cieniste. Mimo to uwielbiam róże, które jednak słońca potrzebują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 11:53, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Jakież to prawdziwe to co napisałaś o rodzicielstwie. W odniesieniu do ogrodu u mnie było podobne myślenie jeśli chodzi o początki, a teraz szaleję Z racji wymarów działki i położenia pasuje mi wszystko w prostych liniach. Charakter Twojej działki jest zupełnie inny i idealnie wpasowałaś rośliny w klimatycznym ogrodzie. Idealny porządek potęguje to wrażenie

Jak byłam w ogrodzie botanicznym, o którym pisałam zrobiłam fotkę rabaty pod drzewem i tak sobie myślę jak u Judith, tylko u Niej równiejsze okręgi Wrzucam u siebie fotkę dla Ciebie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
edi75 12:27, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Judith ...wysokie drzewa robią klimat
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Judith 13:53, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Basiu, ja jestem chyba niezdefiniowana w kwestii bałaganiarstwa/porządku . Lubię ład i porządek, ale nie przeszkadza mi stojąca tydzień suszarka pełna wysuszonych od dawna ubrań . Na blacie w kuchni nic nie może stać poza chlebakiem, ekspresem do kawy i paterą z owocami, ale potrafię obwiesić ciuchami fotel w sypialni i tak dokładać cały tydzień . W ogrodzie mam wszędzie wypielone i wykancikowane, poza jedną rabatą zarośniętą gwiazdnicą pomiędzy wielkimi tawułami i nie bardzo mi to przeszkadza . Tak, że ten .

Anda, no widzisz - nikt z nas nie jest jednoznacznie zdefiniowany w żadnym zakresie .

Wiaan, ewoluujemy i to dobrze .
Dziękuję za dobre słowo .
Skojarzenie z moim ogrodem we wrocławskim ogrodzie botanicznym - ach! to jest coś! . Uśmiech nie schodzi mi z lica .

Edi, to prawda .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 14:10, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Owocowo

brzoskwinia


agrest


porzeczka


borówka amerykańska


truskawka
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 14:14, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Niektóre róże już w blokach startowych:


A liliowce już wystartowały
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:30, 29 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Mnie się przez lata zmieniły upodobania kolorystyczne mocno. Lubiłam czerwień i żółć, a lubię róż i niebieski. Trend naturalny mi pozostał i umiłowanie bylin i drzew.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies