Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 23:52, 06 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Dziękuję, z donic jestem bardzo zadowolona. Zwłaszcza z tej pod murkiem, bo dała możliwość stworzenia "roślinnej" zasłony od sąsiada.

U mnie barierki wreszcie na balkonach, także hurra! Krok do przodu.

Ściana a la gabionowa cały czas się robi, tzn. robię jak mogę ma się rozumieć, a że mogę nie za długo to nawet połowy nie ma jeszcze. Poza tym odkryłam drugą stronę ogrodnictwa po sadzeniu, a właściwie trzecią po planowaniu i sadzeniu, a mianowicie - plewienie. Oj, trzeba to robić Agatorku, jak Ty dajesz radę??

Pierwsza ścieżka w trakcie tworzenia. Nie patrzymy na wiaderko, szpachlę, uwalone buty, piłkę i etc. Ścieżka ulegnie obniżeniu juz jutro chyba, bo poziom jest za wysoki w stosunku do trawnika. Także do poprawki.


Ten pasek w środku zajmuje lawenda. Rabatę planuję obsypać żwirem. Kolejny pas wątpliwej urody trawnika będzie drugą ścieżką. Jak ona ma wyglądać, sama jeszcze nie wiem. Ostatnio chodzi mi po głowie czarny granit.


I szersza perspektywa. Lubię takie. Ogród dla mnie to nie wycinki, to całość. To dom sąsiada, domy sąsiadów, widoczne bramy, furtki, niechciane drzewa. Sztuką dla mnie ukryć to wszystko, a jak się nie da - odwrócić uwagę. Posadzić i tupnąć: Tu się patrz! Takiej sztuki chcę się nauczyć. I dlatego jestem tu, na Ogrodowisku. No bo gdzie się nauczyć jak nie tu?
W tle garaż. Diabolo do przesadzenia. A derenie dalej w doniczkach



____________________
Joanna Ogród długi
ajka 23:22, 10 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Jaką będziesz miała piękną ścieżkę ! Też czeka mnie wybór płyt i planowałam właśnie coś w tym stylu. Co to za materiał? To jest czysta biel? Możesz dać zblizenie?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LIDKA 23:33, 10 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Ścieżka super. Coraz bardziej widać efekty pracy.

I masz racje. Ogród to całość. Też tak uważam.

Też mam sporo doniczek jeszcze do wysadzenia.

Uściski.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 23:35, 10 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
Ścieżka super. Coraz bardziej widać efekty pracy.

I masz racje. Ogród to całość. Też tak uważam.

Też mam sporo doniczek jeszcze do wysadzenia.

Uściski.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 00:10, 11 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Joann napisał(a)
Dziękuję, z donic jestem bardzo zadowolona. Zwłaszcza z tej pod murkiem, bo dała możliwość stworzenia "roślinnej" zasłony od sąsiada.

U mnie barierki wreszcie na balkonach, także hurra! Krok do przodu.

Ściana a la gabionowa cały czas się robi, tzn. robię jak mogę ma się rozumieć, a że mogę nie za długo to nawet połowy nie ma jeszcze. Poza tym odkryłam drugą stronę ogrodnictwa po sadzeniu, a właściwie trzecią po planowaniu i sadzeniu, a mianowicie - plewienie. Oj, trzeba to robić Agatorku, jak Ty dajesz radę??

[/img]




Ha ha, jeszcze nie plewiłam na nowych rabatach . Na „starych”, gdzie mam kamienie, rosną jakieś pojedyncze, ale na tych nowych, gdzie nie mam jeszcze „ściółki”, to robi się chwastowa dżungla .

Ścieżka będzie super. To drewno? Bo chyba widzę słoje. Czy płyty z takim wzorem?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 01:05, 11 cze 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Asiu, piękna ścieżka u Ciebie powstaje, bardzo ładna. I donice też pasują do reszty zabudowy. Wszystko przemyślane, dopasowane, zgrane. To i musi grać.
A derenie bardzo lubię. Szczególnie Elegantissima jest ładny. Tej drugiej odmiany to nie znam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 00:19, 13 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
ajka napisał(a)
Jaką będziesz miała piękną ścieżkę ! Też czeka mnie wybór płyt i planowałam właśnie coś w tym stylu. Co to za materiał? To jest czysta biel? Możesz dać zblizenie?


Aniu, to jest beton imitujący deskę. Płyta jest biała i początkowo miałam wątpliwości, czy wybrać taki jasny kolor. Marudziłam, że będzie brud znać itp. i dlatego zanim zdecydowałam się zamówić położyłam jedną sztukę i po kilku dniach miałam dać odpowiedź. I na początku byłam pewna, że nie, bo faktycznie brudzi się bardzo, ale ponieważ imituje deskę, ten brud nadaje jej efekty starego drewna, no może postarzanego. No i zaryzykowałam. Czas pokaże, czy był to dobry wybór. Te płyty będę też mieć za placykiem z trawie. Takie zdjęcie znalazłam z bliska.

____________________
Joanna Ogród długi
Joann 00:31, 13 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
LIDKA napisał(a)
Ścieżka super. Coraz bardziej widać efekty pracy.

I masz racje. Ogród to całość. Też tak uważam.

Też mam sporo doniczek jeszcze do wysadzenia.

Uściski.


Lidko, tyle było planowania, teraz przyszedł czas na działanie! Cieszę się, że tu jestem, na O. I choć nie mam czasu na regularne posty (trójka maluchów plus praca to niekiedy prawdziwe wyzwanie, a jeszcze jak matce ogrodu się zachciało? )Ale przecież ten etap przekopywania najgorszy, przygotowywania miejsc pod rabaty też. Samo sadzenie to chwila. Ale pomyślunek, gdzie i co wsadzić? Ooo, to jest ważne! I czasochłonne! Odkryłam, że w ogrodnictwie jest tak jak w projektowaniu wnętrz: w idealnym wnętrzu wszystko ze sobą współgra, w ogrodzie - podobnie. To jest tylko duża sztuka, bo trudna, jeśli wiedzy brak;/ Ale metodą prób i błędów może osiągnie się zadowolenie i satysfakcję Cieszę się, że widzisz u mnie już jakieś efekty, bo ja cały czas, codziennie niemal - działam. Buziaki ślę!:*
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 00:40, 13 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Agatorek napisał(a)


Ha ha, jeszcze nie plewiłam na nowych rabatach . Na „starych”, gdzie mam kamienie, rosną jakieś pojedyncze, ale na tych nowych, gdzie nie mam jeszcze „ściółki”, to robi się chwastowa dżungla .

Ścieżka będzie super. To drewno? Bo chyba widzę słoje. Czy płyty z takim wzorem?


Agnieszko, beton imitujący deskę. A co do chwastów, to muszę Ci powiedzieć, że jak plewiłam to myślałam o Tobie, o Wilczym ogrodzie też i o wszystkich dużych ogrodach i ich właścicielkach i nie mogłam się nadziwić, jak to jest możliwe, żeby utrzymać porządek, ład - chwasty w ryzach na tak dużej przestrzeni!!! A więc są pewne obszary, które są opuszczone chwilowo przez swoje właścicielki? To jest jakaś szansa, że się nie zniechęcę do tego ogrodnictwa... Ufff... bo przyznam, że miałam chwile zwątpienia, jak wyrywałam jeden po drugim i końca nie widziałam.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 00:47, 13 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
basia3012 napisał(a)
Asiu, piękna ścieżka u Ciebie powstaje, bardzo ładna. I donice też pasują do reszty zabudowy. Wszystko przemyślane, dopasowane, zgrane. To i musi grać.
A derenie bardzo lubię. Szczególnie Elegantissima jest ładny. Tej drugiej odmiany to nie znam.


Basiu, dziękuję za te słowa, bo wiesz, ja ciągle jestem niepewna swoich działań. Mam nadzieję, że to będzie jakoś do siebie pasowało. Staram się patrzeć na całość i nie kombinować (choć Ci wcześniej pisałam, że w domu dodatków co niemiara), przynajmniej na razie Na byliny przyjdzie pora, wtedy poszaleję Derenie już wsadzone. Ta druga odmiana jest mniejsza, ma bardziej zwartą budowę, ale to wiem tylko z "opowieści". Będę obserwować i porównywać u siebie.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies