Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Judith 00:59, 01 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10092
Joann napisał(a)

Drzewo miałoby być posadzone tu, gdzie stoi teraz grab. Kupiłam go, ale zastawawiam się, czy go tu wsadzić czy nie wybrać kulistego (tak, wiem, to nie jest normalne)

A lepsze są rysunki przedstawiające plan ogrodu czy zdjęcia?

Wszystko sie przyda .
W tym konkretnym miejscu - przy kolumnowych thujach - dobrze właśnie wyglądałoby drzewo o kulistej koronie. Ale bez kontekstu trudno doradzać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 01:02, 01 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Agatorek napisał(a)


A jakbyś kiedyś chciała mieć i katalpę, to mogę Ci wysłać . Tylko nie na pniu, taką zwykłą. Ale te zwykłe kwitną.
I się same rozmnażają. W sensie rozsiewają. Mam kilka doniczek jakby co (od mojej mamy, też nie wyrzuca roślin ). Jeszcze myślę, co z nimi zrobić (w ostateczności będę miała lasek katalpowy za płotem ).

Aga, dziękuję Dziewczyny jednak wyleczyły mnie już definitywnie To chyba dobrze, bo u mnie ogród mały, trzeba sadzić z głową
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 01:08, 01 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10092
Moim zdaniem to zbyt mała odległość. Thuje rosną szybko, miskanty tez. Będzie dobrze przez 2 lata, potem ani thuje, ani miskanty nie będą dobrze wyglądać. Może lepiej trawy o wąskim pokroju? Albo małe rozplenice? I jezowki oczywiscie tez .
A dla miskantow osobna miejscówka, zobacz jak pięknie wyglądają u Martki rosnąc sobie bez zadnego towarzystwa.
Z drugiej strony - możesz przesadzić dopiero za dwa lata, wtedy podzielic i mieć od razu więcej . O! I ten pomysł podoba mi sie najbardziej .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 01:09, 01 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Judith napisał(a)

Wszystko sie przyda .
W tym konkretnym miejscu - przy kolumnowych thujach - dobrze właśnie wyglądałoby drzewo o kulistej koronie. Ale bez kontekstu trudno doradzać .

Jutro może uda mi się zrobić jakąś fotkę, przedstawiającą szersze kadry.
No właśnie, to samo myślę. Skoro są kolumnowe tuje, graby, to przydałoby się coś dla przełamania.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 01:14, 01 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Judith napisał(a)
Moim zdaniem to zbyt mała odległość. Thuje rosną szybko, miskanty tez. Będzie dobrze przez 2 lata, potem ani thuje, ani miskanty nie będą dobrze wyglądać. Może lepiej trawy o wąskim pokroju? Albo małe rozplenice? I jezowki oczywiscie tez .
A dla miskantow osobna miejscówka, zobacz jak pięknie wyglądają u Martki rosnąc sobie bez zadnego towarzystwa.
Z drugiej strony - możesz przesadzić dopiero za dwa lata, wtedy podzielic i mieć od razu więcej . O! I ten pomysł podoba mi sie najbardziej .

Hmm. Smutna wiadomość. Szkoda, że wcześniej się tym nie zainteresowałam. Nie poczytałam.
No cóż. Roślin na pewno nie wymienię. Podobają mi się te, które posadziłam. Ta rabatka mi się podoba po prostu. Muszę w takim razie "poprzesuwać" wszystko...
Na myśl o tym, już nie mam siły
____________________
Joanna Ogród długi
Dorii 01:29, 01 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
I rysunki a właściwie plan i zdjęcia, szerokie kadry oczywiście.

A po tej stronie nie masz śliw wiśniowych? Plan całości koniecznie zrób bez tego ciężko doradzić. Nawet tobie będzie łatwiej zobaczyć ogród jako całość.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agatorek 01:29, 01 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kurczę, szkoda klona, trzymam kciuki. I nie wywalaj go za wcześnie. Daj mu czas. U mnie ten mój pierwszy jakiś czas po posadzeniu wyglądał bardzo kiepsko. I go zostawiłam w spokoju, tylko podlewałam podczas upałów. Za jakiś czas „wyzdrowiał”.

A co daje okiełznanie miskanta (sadzeniem donicach)? Wolniej wtedy rośnie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 07:43, 01 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na samego szmaragda potrzebujesz 80-100 cm rabaty na głębokość. Na szczelny zielony płot sadzisz je co ok. 70 cm. Ładną ścianę wtedy robią po latach. Miskanty bym stamtąd zabrała na bank. Ta rabata jest wąska.
Jeżeli masz tuje posadzone w większej odległości od siebie to można posadzić miskanty na mijankę z nimi przy samym krawężniku. Tak czy siak na taki układ potrzebujesz rabatę o głębokości min. 1,5 metra.

Sporo w tym roku rzeczy zrobiliście. Ogród nabiera bardzo fajnego kształtu. Kibicuję po cichutku
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 08:11, 01 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Ja bym zrobiła jednak najpierw plan ogrodu zanim wyruszysz po kolejne drzewo Nietrafioną bylinę jakoś upchniesz w ogrodzie a z drzewem jest większy problem.
Jeszcze mi się nasunęło, że trzmieliny możesz przenieść pod ścianę garażu, na ciemnym tle też by się ładnie prezentowały.
Danusia rysowała tam większe drzewa, no chyba, że już tam coś posadziłaś?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Wiaan 11:04, 01 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5365
Popieram zrobienie planu, narobilam mnóstwo błędów przez jego brak. Ogarnęłam się i lepiej późno niż wcale i nawet teraz jak dużo mam zrobione mam plan jak chcę aby finalnie wyglądał ogród i robię sobie partiami. Ostatnio nawet kupiłam książkę Danusi i mam fajną lekcję i oczywiście Was niezastapianych doradców
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies