Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Judith 22:50, 27 lip 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Doniczki 5 l windują cenę niebotycznie. Ja nawet w ich stronę nie spoglądam . Choć hakonek tak dużych akurat nigdy nie widziałam w CO. Swoje hakonki kupowałam wiosną w 2l doniczkach po 17 zeta.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Marlenaa 08:02, 28 lip 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Martuś, a Ty nadal szalejesz. W jeden sezon cały ogród zagospodarujesz i nudzić się będziesz Oczywiście żartuję, ale podziwiam jaki ogrom pracy włożyłaś. Rozrośnie się wszystko i będzie ślicznie
____________________
krowy, staw i my
LIDKA 06:13, 29 lip 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Ale działasz. I coraz piękniej się robi.

Hakone też lubie.Ale bede szukać na wiosnę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 09:09, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nowa12, Aga, kupiłam h. bezodmianowe, te podobają mi się najbardziej. Porosną wielkie, bardzo na takie olbrzymy liczę  ale na razie więcej mi padło niż podrosło, nie mówiąc o porosło

Judith, ja sobie w tym roku pozwoliłam na ogrodowe szaleństwo, ponieważ przez wiele ostatnich lat lat na szaleństwa nie było czasu. Poszłam więc na całość i kupiłam część większych roślin. Założenie było takie, by już teraz, w tym roku cieszyć się ogrodem. W takich sytuacjach ładne 5litrowe donice przygarniałam chętnie, jeśli takie znalazłam. Wiosną nie mogłam znaleźć hakonek nigdzie, w żadnym CO (a wiele ich zaliczyłam) z wyjątkiem jednego poleconego przez Ursę.

Marlenaa, dziękuję na przyszły rok zostawiłam sobie przedogródek (najtrudniejsza dla mnie do ogarnięcia część, ale muszę do niej dojrzeć...) - obecny będzie przearanżowany. Warzywnik ... zastanawiam się nad dostawieniem jednej jeszcze skrzyni, bo bardzo mi się spodobała uprawa warzyw. Zostawiłam też zakątek z sosnami, tam też będą zmiany. W tym roku już raczej koniec intensywnych prac, co najwyżej z rzadka wpadnie jakaś doniczka

Lidka, hakonechloa to moja obsesja, przepadam... a one, jak się okazuje, nie lubią nadmiaru czułości


Wiaan 09:17, 29 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Marta zaktualizowałam Twój wątek po krótkiej przerwie widzę, że dużo się działo: smuteczki, mały kryzys, ciekawa wycieczka, zakupy i widzę zaczyna się dojrzałość ogrodnicza - nic nie kupiłaś będąc w szkółce, zrobiłaś dopiero przemyślane zakupy innym razem

Żal mi Twoich hakonek, ale już masz nowe zauważyłam u siebie, że im mniej uwagi poświęcam trawom ozdobnym to lepiej rosną, w przeciwieństwie do trawnika, który jest mega wymagający. W zeszłym roku kupowałam po 5-7 zł mikro sadzonki w Casto i pięknie odbiły w tym roku, nie mam tam linii kroplującej, tyle co deszcz i trochę skapnie z podlewania trawnika. Dla mnie osobiście cena 38zł nawet za dużą sadzonkę to kosmos, nauczyłam się czekania na okazje i kupowanie w ogóle małych roślin, wtedy na więcej mogę sobie pozwolić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 09:21, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Chciałam zapisać się na kurs fotografii makro. Okazało się, że w Akademii Nikona oferta jest, ale dla stomatologów Zatem jeszcze długo mój aparat nie będzie robił zdjęć, o jakich marzę pozostaje mi wrzucać to co jest wypadkową "jakichś tam ustawień".

Artemis zakwitła po raz drugi, tym razem poszła w ilość


Jeżówki zwykłe urzekają niezwykle.


Białe gaury aktywne przez cały czas.


Zdaje mi się, czy Ascot po deszczu ma jednak lekko kwaśną minkę?...










Martka 09:27, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jeżówka Blackberry Truffle z prosem Warrior


Hortensja Limelight


Liatra


Jeżówka Meditation White

Martka 09:38, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Buk Dawyck Purple z hortensjami Limelight. Molinie jeszcze młode.


Hortensje Bobo były pierwsze z kwitnieniem. W towarzystwie Geranium pheum i Hakonechloa All gold oraz zamierającej trawki Carex Phoenix green (sadzonki z Alb... przyszły przesuszone ...


Pieris 'Nocturne' wypuszcza nowe listki. Widok bardzo radujący każdego ogrodnika.


Buk NN.


Róże Chopin



Dobrego dnia!
Martka 09:43, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)
Marta zaktualizowałam Twój wątek po krótkiej przerwie widzę, że dużo się działo
[...]
zauważyłam u siebie, że im mniej uwagi poświęcam trawom ozdobnym to lepiej rosną
[...]
nauczyłam się czekania na okazje i kupowanie w ogóle małych roślin


Wiaan, nudy nie ma

Twoje podejście do traw będzie też moim

Czekanie na okazje tak, ale... ja 6 lat czekałam na okazję do założenia ogrodu, dlatego w tym roku nie żałowałam sobie. Cierpliwość to też nie jest moja mocna strona. Musimy żyć ze swoimi przypadłościami
Judith 09:47, 29 lip 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Buk-parasolka piękny jest! Pokaz szerzej jakie ma towarzystwo . Różowa jezowka - jak nie jeżówka. Musze o niej poczytać.
Robienie zdjęć macro bardzo wciąga . A efekty bywają spektakularne. Wada - mało zdjęć w szerszym kadrze .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies