Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Mary 09:54, 27 lip 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
51 donic. Wow! Ile sadzenia.
Fajnie, że udało Ci się nowe sadzonki hakonechloa macra zdobyć
Widziałam w Warszawie wczoraj na Płochocińskiej sadzonki hakonechloa, zarówno czystego gatunku jak i odmian. Tylko, że jedna jakieś 30zł kosztowała.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
UlaB 16:48, 27 lip 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Oooo, to moze za rok-dwa i u mnie będzie bezodmianowa hakone
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Martka 19:50, 27 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek, kokietujesz ogród młody, ale z mocnym zapleczem dużo przeczytałaś, dużo doradzasz, w dodatku donice za donicami wędrują u Ciebie do ziemi no ja tu nie widzę zieleniny.

Kasiu, podczas gdy ja te donice w bólach sadziłam, Ty rodziłaś, ale raczej bez bólu sądząc po fotce : piękne Wy

Joann, skąd ja to znam wyobrażenia o jednym kolorze w ogrodzie Myślałam, że mój ogród będzie głównie w bielach. Niestety, nie miałam doświadczenia z wieloma kwiatami, a jak je poznałam bliżej, to okazało się, że po kwitnieniu często są ... brązowe i to już nie wygląda tak dobrze jak przekwitłe kolorowe. Czy to szałwia, czy liatra, czy pelargonia, białe przekwitłe kwiatostany rzadko są atrakcyjne. Doszłam do wniosku, że trzeba dodać kolorków. Nudy nie ma Ale zostawiam sobie rabaty "zielone", tylko z grabami i hakonechloa albo do tego z cisem.

Johanka, właśnie jestem na etapie poszukiwań działki i chyba to będzie coś w lesie...

Edi75, większość z nich posadziłam. 39 z 51.

Basiu, wprawdzie nie zauważyłam u Ciebie nadmiaru fioletu, ale zgadzam się, że on z bielą dobrze wygląda. Zerknij tu: https://dogwooddays.files.wordpress.com/2016/05/img_4290.jpg?w=620

Marysiu, 30 zł za dużą sadzonkę to może nie jest wcale taka zła cena. Ja kupiłam partię w cenie 38 chyba nawet i wszystkie ładnie rosną... a te po 20 padają mi jedna po drugiej. Muszę tam kiedyś podjechać, bo szukam jakiegoś niedużego derenia... i jednego graba na wymianę, bo też niestety padł był w tym tygodniu ostatecznie. Chyba kupiłam sadzonki z pordzewiaczem.

UlaB, w tym roku w ogóle był jakiś mocny problem z hakone, ale dlaczego?...
Martka 20:06, 27 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wczorajsze zakupy w dużej części posadzone, 18 hakonek i 21 kwiatu, jakoś ciężko mi to szło, trzy donice, przerwa, trzy donice, przerwa i tak cały czas.
Wymieniłam 18 hakonek, jutro jeszcze dosadzę 5 i 7 sztuk zostawię w "przechowalniku", bo widzę już kandydatki do kolejnych agonii. Obejrzałam korzenie tych 18 wyciągniętych padlin i niestety, prawie ich nie było. Gleba wystarczająco wilgotna, robactwa nie znalazłam, czasem tylko jakiś nicień, myślę, że zagłaskałam je na śmierć podlewaniem. Teraz obiorę inną taktykę, najwyżej padną z przesuszenia.

Tu przed sadzeniem (padniętych nie widać, ale na tej rabacie posadzonych było 28 sztuk)

Tu po wymianie:

 
Będę zdawać relację, jak się odnalazły nowe sadzonki. Przy okazji, czy dostrzegacie tu może jakieś kostki cisowe? Trochę je dziś próbowałam uformować... no ale w przyszłym sezonie to już będą kostkowe jak trzeba.




Martka 20:22, 27 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorku, wrzucam fotkę gracillimusa - ta łata u dołu ma 1,5 metra, czyli on tu sobie spokojnie dochodzi do 1,8 m szerokości, a jeśli jest zawiany to oczywiście więcej

Agatorek 20:41, 27 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka, dziękuję za tą fotkę .
Jutro idę z miarką na rabatę, ale nie sądzę, by w najwęższym miejscu był metr. Będę myśleć. Albo zaplatać miskanta w warkocz, jeszcze zielonego .

Kostki cisowe zaczyna być widać. W przyszłym sezonie będą już akuratne .

18 plus 21 = 39 sztuk posadzonych. Ooo BRAWO TY!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
BASIA8 20:58, 27 lip 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
No Kochana sporo nasadzilas. Praca wre aż miło. Dostrzegam kostki- ładnie zaczynają wyglądać. Ja tez dziś po pracy sadziłam- sesleria przyjechała. Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Judith 21:32, 27 lip 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Martka, płaciłaś 38 zł za sadzonkę hakone????
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 22:33, 27 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, mój miskant stąd wyleci. W szpalerze na rabacie są przepiękne i uwielbiam, ale poza tym to tylko je widzę na ogromnych rabatach jako tło. Nie mam takich

Basiu, to rabata u Ciebie kompletna, jestem bardzo ciekawa efektu ja muszę jeszcze dosadzić to co pozostało, ale już na raty, jutro praca i nie mam kiedy, ten tydzień napakowany terminami.

Judith, tak, 38, ale za co: za sadzonkę 5L z ogromnym korzeniem, efekt praktycznie jest już. Mam na grabowej duże, dorodne kępy. Za takie sadzonki płaciłam co prawda 38, ale były 4x większe niż te, które później kupiłam po 20 zł, przyjęły się bez problemów. Te po 20 niestety wypadły w dużej części...



Nowa12 22:41, 27 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To faktycznie masz zamieszanie z tymi hakonkami . Ja w przyszłym roku muszę zacząć niektóre dzielić bo wielkie porosły. Ani się nie obejrzysz a też będziesz potwory miała . A w sumie jaką odmianę kupiłaś?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies