Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Yenna 09:57, 29 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Martka napisał(a)




Czekanie na okazje tak, ale... ja 6 lat czekałam na okazję do założenia ogrodu, dlatego w tym roku nie żałowałam sobie. Cierpliwość to też nie jest moja mocna strona. Musimy żyć ze swoimi przypadłościami

przybij piątkę
też długo marzyłam i teraz żałuję, że wszystko mi się opóźnia i nie mogę zacząć.
____________________
Marta z Vengerbergu
Joann 10:35, 29 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Artemis faktycznie śliczna. Pomyślę jeszcze o niej. Martko, z różnych względów, ale ja też miałam dość czekania. Chciałam jak najwięcej zrobić, bo za długo patrzyłam na to, co było. Zebrało się wszystko we mnie
Ja chyba swoje hakonki wykopię i pożegnam się z nimi. Chwastnicę kupiłam, a nie hakonki. Chyba, że zielona hakone wygląda jak chwast.
Kto tu ma zieloną hakone, żeby podejrzeć? Wiola ma, ale inną odmianę.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 10:43, 29 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13273
Martka napisał(a)
Chciałam zapisać się na kurs fotografii makro. Okazało się, że w Akademii Nikona oferta jest, ale dla stomatologów Zatem jeszcze długo mój aparat nie będzie robił zdjęć, o jakich marzę pozostaje mi wrzucać to co jest wypadkową "jakichś tam ustawień".

Artemis zakwitła po raz drugi, tym razem poszła w ilość





Pięknie zakwitła Ci ta róża. Jak nie róża wygląda .

Buk też super wygląda i ta roztrzepana jeżówka trufle. I inne roślinki. Coraz piękniej
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 10:57, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Buk-parasolka piękny jest! Pokaz szerzej jakie ma towarzystwo . Różowa jezowka - jak nie jeżówka. Musze o niej poczytać.
Robienie zdjęć macro bardzo wciąga . A efekty bywają spektakularne. Wada - mało zdjęć w szerszym kadrze .


Judith, dziękuję, ten buk mi się też bardzo podoba za kolor liści. Ciemna zieleń przełamana lekkim winem.
Zdjęcia makro są swego rodzaju czarowaniem, bo pokazują więcej niż możemy gołym okiem dostrzec lubię oglądać. Kluczowe jest światło, a ja nie wiem, czy uda mi się wstawać o brzasku, by złapać "ten" moment Buk parasolka obecnie w niekorzystnych warunkach świetlnych, słabo go widać, ale cyknęłam fotki. Towarzystwo traw i pierisów mu dałam. Oraz cisów (przyszła kostka tu rośnie
(Uwaga: nie wykluczam w przyszłości lekkiego powiększenia tej rabaty)





Martka 11:02, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Yenna napisał(a)

przybij piątkę
teraz żałuję, że wszystko mi się opóźnia i nie mogę zacząć.


Yenno, tak dobrze to znam... trudno jest zaakceptować taki stan, że coś nie idzie zgodnie z planem, przedłuża się, że nastaje niemoc. Podczas budowy to niestety sytuacje częste i mocno stresujące. Dlatego uważam, że Twoja aktywność związana z planowaniem ogrodu już teraz, w trakcie budowy, to strzał w dziesiątkę. Popatrzysz na kloniki, wyobrazisz sobie widoki z okien, zajmiesz się planowaniem i już łatwiej znieść upływ czasu w bezmocy. Czytałam o Twoich ostatnich doświadczeniach z kleszczem, mam nadzieję, że wszystko idzie w dobrą stronę. Uściski!




Martka 11:06, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann napisał(a)
Artemis faktycznie śliczna. Pomyślę jeszcze o niej. Martko, z różnych względów, ale ja też miałam dość czekania. Chciałam jak najwięcej zrobić, bo za długo patrzyłam na to, co było. Zebrało się wszystko we mnie
Ja chyba swoje hakonki wykopię i pożegnam się z nimi. Chwastnicę kupiłam, a nie hakonki. Chyba, że zielona hakone wygląda jak chwast.
Kto tu ma zieloną hakone, żeby podejrzeć? Wiola ma, ale inną odmianę.


Asiu, ale upewnię się, chcesz zobaczyć zieloną bezodmianową? Hakonechloa macra?  to ja już Ci prezentuję! Oczywiście wiele sadzonek mi padło, ale jak wspomniałam, te wypasione sadzonki po 38 rosną rewelacyjnie, proszę, oto stan rzeczy


To moim zdaniem jedne z ciekawszych traw. Widzisz tu na zdjęciu obok, jak wygląda "zimująca" turzyca? Naprawdę nie ma się co równać urodą.

Zielsko usuwaj i nie przejmuj się. Cienkie łodyżki zostawiaj, to ona. Reszta to chwasty. Nie zniechęcaj się.

daredevil 11:08, 29 lip 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Martka napisał(a)


Wiaan, nudy nie ma

Twoje podejście do traw będzie też moim

Czekanie na okazje tak, ale... ja 6 lat czekałam na okazję do założenia ogrodu, dlatego w tym roku nie żałowałam sobie. Cierpliwość to też nie jest moja mocna strona. Musimy żyć ze swoimi przypadłościami


Popieram!!!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Wiaan 11:09, 29 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5215
Marta widzę, ze z pierisa jesteś zadowolona? ładnie przycięłaś cisa, kostki będą super wyglądać Artemis boska, lubię takie bukiety, a u mnie stipy odcięły jej chyba dopływ słońca i na razie nie widzę nowych kwiatów. Widzę też jeżówki, czas wyruszyć na łowy bardzo podoba mi się u Was gaura, kiedyś nawet nie wiedziałam że istnieje fajnie komponuje się z trawami.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
daredevil 11:10, 29 lip 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Fajnie działasz
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Martka 11:12, 29 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, a na zachętę wstawię jeszcze kilka zdjęć Hakonechloa macra z ogrodu Danusi, żebyś sama oceniła, czy warto się zniechęcać czy nie Teraz usiądź wygodnie w fotelu i patrz, co ona potrafi, jakie daje towarzystwo, gotowa na mocne wrażenia?

Tu z różą i hortensją 




Tu z bylinami



Tu z bordową żurawką


Tu z cisem i molinią chyba


No i hit! Nad stawem...


Oglądając te zjęcia sama siebie zaczynam lepiej rozumieć, że tak zawzięcie chcę mieć te trawy u siebie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies