Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Judith 11:51, 11 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9972
Roze trzymają sie dzielnie. Pamietam takie sezony, w których roze obsypane pierwszym śniegiem w grudniu wyglądały pięknie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Adela 11:51, 11 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Martka napisał(a)

Adela, kupowałam w doniczce, zależało mi na ukorzenionych sadzonkach. Ponoć goły korzeń daje mniejszą pewność przyjęcia, ale też niższą cenę. Ciekawa jestem, czy zdecydujesz się na Roxy


Na róże w doniczce muszę czekać do wiosny, i też tak zrobię.
Roxy mam na uwadze, ale mam też inne faworytki: Bad Birnbach, Amica, Stad Rom tylko ta ostatnia może być trochę za wysoka. Jeszcze „dumam” Jeśli kupę to 4-6 takich samych.

Ale wiesz? Jak oglądam, to się napalam też na inne
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Martka 12:00, 11 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Roze trzymają sie dzielnie. Pamietam takie sezony, w których roze obsypane pierwszym śniegiem w grudniu wyglądały pięknie .


Śnieg i róże? Takie połączenie przeciwieństw, ognia z lodem w subtelnych formach. Nie do wiary, ile stereotypów o różach miałam w swojej głowie...
Martka 12:02, 11 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Adela napisał(a)


Na róże w doniczce muszę czekać do wiosny, i też tak zrobię.
Roxy mam na uwadze, ale mam też inne faworytki: Bad Birnbach, Amica, Stad Rom tylko ta ostatnia może być trochę za wysoka. Jeszcze „dumam” Jeśli kupę to 4-6 takich samych.

Ale wiesz? Jak oglądam, to się napalam też na inne
Pozdrawiam


Adela, faworytki bardzo ciekawe, naprawdę trudny wybór, ja chyba decydowałabym się na Amica, ale Stadt Rom też ciekawa, choć gustuję w pełnych, ta ma w sobie to coś i na pewno lubią ją owady. Takie same - brawo. Lubię powtarzalne nasadzenia
nicol21 12:20, 11 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10328
Fajne wycieczki! Piękne okazy róż!
Tak, z tymi angielkami to lipa jest. Jakoś w czerwcu rozmawiałam z panem w ogrodniczym u nas i mówił że jest masakra. Ale udało mi się zdobyć 1 czy dwie i zawieźć koleżance do PL.
Z 3 sztukami to upijesz się ich zapachem. Wąchałaś już kiedyś?! Ja mam niedaleko wejścia do ogródka i nawet o tej porze, pojedyncze kwiaty czuć w drzwiach, na jakieś 3-4m do krzaka. Proponuję prowadzić w poziomie żeby kwiatów było dużo. Lubi długie baty puszczać. Nawet bardzo długie.
U kogoś widziałam odmładzanie do zera, po pierwszym kwitnieniu. Chyba takz zrobie w przyszłym roku. Teraz przyciełam już i zostawiłam tylko poziome płozy i pojedyncze gałązki które jeszcze kwitły.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Mirka 16:33, 11 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Marta jakie sadzisz tulipany powtarzające kwitnienie?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Martka 18:06, 11 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewelina, nasze krajowe top adresy wysyłają kilka odmian z gołym korzeniem, ale ich wybór jest mocno ograniczony. Jednak sytuacja braków dostaw dotyczy całej Europy. Gertrudę wąchałam, co więcej, spędziłam z nią podróż autem, bo na jednej z tych zakupionych były jeszcze trzy kwiaty. Faktycznie intensywnością nie dorównuje jej ani Olivia, ani Lady of Shalott, choć też pięknie pachną. I oczywiście: miałaś także swój decydujący udział w mojej decyzji co do tej odmiany. Za co dziękuję Armatki aromatów, jakimi są Gertrudy, także posadziłam w pobliżu wejścia do domu, nie będzie można przejść obojętnie
Bardzo długie baty to jak długie? Czyli nici z 120x120?... Prowadzić edit: poziomo to znaczy mocować do czegoś? Jestem w tej kwestii zielona. Czytałam o kulkowaniu, (które wcale nie oznacza przycinania w kulkę haha), edit: czy to to samo? Jesienne przycinanie zalecała Hania Gruszka, nawet fajny filmik podlinkowała, też będę takie cięcie stosowała.



Martka 18:19, 11 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mirka napisał(a)
Marta jakie sadzisz tulipany powtarzające kwitnienie?


Mirka, ściślej rzecz biorąc, jak planuję sadzić, bo jeszcze tego nigdy nie robiłam rozumiem, że pytasz o rozmieszczenie? O tym dziś była ciekawa wymiana na wątku Inki, nawet schematy dziewczyny wstawiły, będę sadziła w dwóch lub trzech rzędach "na zakładkę" (u Inki wariant C) a na długiej rabacie coś na kształt planu koła z wypełnionym środkiem - i takie kępki będę powtarzać. Niestety, nie wychodzi mi sadzenie "jak popadnie", muszą być te linijki. Jeśli pytasz o narzędzie, to spróbuję sadzarką.
Mirka 18:23, 11 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Martka napisał(a)


Mirka, ściślej rzecz biorąc, jak planuję sadzić, bo jeszcze tego nigdy nie robiłam rozumiem, że pytasz o rozmieszczenie? O tym dziś była ciekawa wymiana na wątku Inki, nawet schematy dziewczyny wstawiły, będę sadziła w dwóch lub trzech rzędach "na zakładkę" (u Inki wariant C) a na długiej rabacie coś na kształt planu koła z wypełnionym środkiem - i takie kępki będę powtarzać. Niestety, nie wychodzi mi sadzenie "jak popadnie", muszą być te linijki. Jeśli pytasz o narzędzie, to spróbuję sadzarką.

Fajnie ale chodziło mi bardziej jakie odmiany planujesz posadzić ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Martka 18:34, 11 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mirka, przepraszam, przeczytałam "jak", a przecież wyraźnie napisałaś "jakie" Na jednej rabacie będą 'Doll's Minuet', na drugiej i trzeciej Exotic Emperor, tylko w różnych kombinacjach. Pół Ogrodowiska je sadzi Mam też trochę cebulek botanicznego tulipana turkiestańskiego. Na razie tyle, być może w przyszłym roku pójdę mocniej w te botaniczne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies