Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 07:02, 01 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ależ Elu, jest kilka powodów, dla których zakup traw wiosną ma sens. Choćby ten, o którym pisała Anda, że trawy zdrowo się ukorzeniają o tej porze roku, na wiosnę właśnie. Cały sezon jest ich. Inny powód to taki, że zakładając ogród w kwietniu - nie chcesz czekać z łysymi rabatami do sierpnia-września

Dziękuję, że napisałaś o rozdrabniarce, właśnie szukam, szukam też nożyc i nie wiem, czy spalinowe czy elektryczne, chcę zainwestować w coś trwałego. Miskantów mam na razie najwięcej, ale też gałązki dojdą z czasem (graby i buki lubią cięcie), więc zakres do 3,5 cm wydaje się rozsądny. Dzięki!

Świetny ten Twój komentarz do zamówień, tak trzeba pisać

ElzbietaFranka 10:24, 01 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Martka zgadzam się tylko z tym, że zakładając ogród w kwietniu - nie chciałabym czekać do sierpnia lub września
Kupilsbym trawy wcześniej we wrześniu rok wcześniej i tak zawsze robiłam taka radę dał mi ogrodnik jak byłam jeszcze zielona.

Każdy ma swoje metody sadzenia jeden sądzi wiosna drugi jesienią.

Jeszcze muszę posadzić dzisiaj klon Oktober... Podobno ostatni dzien tak cieply wiec trzeba się uwijać.

Resztę na priw

Pozdrawiam Martka
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 10:26, 01 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Martka napisał(a)


Przepiękne kolorki. Czy mi się wydaje, czy jesień w tym roku jest wyjątkowo piękna.???
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
daredevil 10:29, 01 lis 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ela świetna rada

Marta piękny ogród Zachwycam się. Cudne jesienne kolory masz!!!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Wiaan 10:31, 01 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Marta Twój jesienny ogród jest wspaniały
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 11:12, 01 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Piękne przebarwienia Już teraz ogród świetnie wygląda, a co to będzie w przyszłym roku?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 08:50, 02 lis 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38892
Ale ty masz już ogród pełną gębą!!!
Szybko się z nim uwinęłaś. I rośliny ładnie przybierają na masie.
Dobra z ciebie ogrodniczka

Witam się ciepło po przerwie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 09:22, 02 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, oczywiście, trawy można kupić rok wcześniej przed założeniem ogrodu. O ile ... masz gotowy, żelazny plan nasadzeń. Podejrzewam, że to rzadki przypadek na O. Każda droga jest pewnie raz lepsza, raz gorsza, o czym w dużym stopniu decydują okoliczności wszelakie, ogrodowe i te pozaogrodowe

Karola, z każdym dniem mniej kolorów, ale wciąż jeszcze coś się dzieje, najbardziej zaskoczyły mnie róże Piano i Chopin, wciąż kwitną.

Wiaan, dziękuję, miło mi to czytać, lada dzień przyjdzie 17 róż

Ewo, w przyszłym roku ... będzie jeszcze mniej trawnika

Juziaaaaa! Brakowało Ciebie! Bardzo miła wizyta!

Dziewczyny, wysiała mi się szałwia Caradonna, dałam jej szansę i wygląda identycznie jak jej mateczka, ciemna łodyżka. Pamiętam że Wiola pisała, że siewki nie powtarzają cech, czy to jednak możliwe, że powtarzają?






Anda 09:31, 02 lis 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Witaj w klubie umniejszania trawnika

Jeśli Caradonna krzyżowała się sama ze sobą, a nie z innymi szałwiami, to jest szansa, że będzie prawie taka sama. Jednak nawet i wtedy nie wszystkie siewki mogą powtórzyć cechy matki.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 10:31, 02 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zanikanie trawnika dobrze odwzorowuje moje zmiany w myśleniu o ogrodzie, ale też potrzeby i możliwości. Niedługo będę robiła podsumowanie sezonu i o tym napiszę więcej, bo mam ciekawe obserwacje Ty zapewne też

Świetnie, że będzie trochę więcej sadzonek szałwii, będę jej potrzebowała jeszcze w innych miejscach. Na razie nie mam innych odmian oprócz Caradonny.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies