Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 09:26, 29 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Martka 09:30, 29 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135


Słońce i ostatnie liście jesień cieszy…
Agatorek 10:37, 29 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kloniki cudowne u Ciebie, naprawdę piękne okazy nabyłaś
Jesień zachwyca
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 15:48, 29 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piękna kolorowa jesień u Ciebie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magleska 17:51, 29 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Martka nadrobiłam zaległości
zachwycam się jesiennymi odsłonami ogrodu -jest pięknie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
nicol21 15:09, 30 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
No ładnie, ładnie psze pani!
Wróciłam do zdjęć z wyprawy - super! widoki czad!
Niektóre te ciemno bordowe klony mają szybki etap przejscia w jaśniejszy kolor, zwykle jak przymrozi trochę. A potem z pierwszym wiatrem zlatują.

Mam blood good i on jest bordo nadal. Atropurpureum, które coś mnie nie polubiło i padło [sztuk 2!] wcześniej wchodzi w ogrniste bordo. Ostatnio rozmawiałam w szkółce klonów w Holandii i pani powiedziała, że wymagania te same co blood good. CHyba trzeba będzie dać mu jeszcze jedną szansę.
Ciekawa jestem czy Twój skaters broom się rozjaśni na chwilę....

a buk szybko przyrasta? bo wiesz, nakupiłam pierdółek i teraz zastanawiam się czy na starość mi urosną czy nie zdążę
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gruszka_na_w... 22:41, 30 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Lubię poranki w Twoim ogrodzie. I nie jest ważne, że oglądam je wieczorem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 00:14, 31 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Martka co ty chcesz bardzo ładne trawki dostałaś.
Nie mogą przelać ziemi to trawy nic im nie będzie. Ja naprawdę nie mogę na nich narzekać dostaje zawsze ładny towar.
Nieraz są trochę mniejsze, ale wszystko się zawsze dobrze przyjmuje i rośnie później dobrze.
W zeszłym roku zamawiałam palczatki,trawy preriowe i podwoiły w tym roku obiętości. W tym roku znowu zamówiłam trawki i Marcinki ładne przyszły. Posadz do dobrej ziemi zobaczysz jak w przyszłym roku ruszą.

U sąsiada ogrodnika takie trawy owszem wypasione miskanty po 30 zł. A palczatke nie ma.

Od nich już dostałam 12 paczek.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 17:57, 31 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aguś, jeszcze tylko dwa kloniki mają liście i swoje pięć minut, Pixie i Skeeters Broom. Bardzo mnie ich widok cieszy

Asiu Roocika, pierwsza tak kolorowa jesień, nabrałam jeszcze ochoty na parocję, ale czy znajdę miejsce?...

Maglesko Madziu, dziękuję za zachwyty u mnie zestawy widokowe dość powtarzalne jeszcze, mam nadzieję, że kolejne sezony je zróżnicują.

Nicol21 Ewelino, przebarwienia klonów są spektakularne, u mnie pierwszy sezon i kloniki wcześniej zrzucały liście, Orange Dream i Atropurpureum - tu w ogóle prawie nie doczekałam się przebarwień. Czytałam, że tak zdarza się często w pierwszym roku po posadzeniu. Mój Skeeters Broom już mocno się rozjaśnił.
Tu porównanie dziś i jeszcze 2 tygodnie temu:


Haniu Gruszko bardzo miło, że oglądasz i że lubisz

EluFranka, masz rację, trochę marudzę, ale przesuszone były, a nie powinny Trochę ponarzekać trzeba. Mnie się niestety nie wszystkie ich trawki przyjęły, Phoenix Green przyszły w maju beznadziejne i bryła sucha jak pieprz, część z nich nie ruszyła. Ale wiem, że wiele osób jest bardzo zadowolona.




ElzbietaFranka 20:03, 31 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Martka a kto kupuje trawki wiosna. Trawy kupuje się w sierpniu do października już są wtedy dobrze rozwinięte.
W maju oni sami nie wiedzą co w donicy rośnie i czy żyje.

Ale ja przyszlam od Karolci odnośnie rozdrabniarki mam Sterwins 2800 kupowałam w Lerua.... Ważna jest moc w rozdrabniarce aby silnik dał rady. Jak na elektryczna 2800 wystarczy. Moja tnie do 3,5 cm wszystkie gałęzie. Jak są wiotkie to wkładam jedna sztywna gałęzi i 2 wiotkie. Oferując dobrze się sprawuje.
Jeżeli chodzi o trawy to miskanty u mnie dobrze rozdrabnia bo są sztywne jednak rozplenice nie daje rady. Więc wrzucam je na spód kompostownika i przegnija w ciągu 2 lat i jest pruchnica.

Ja w uwagach zawsze pisze, że mają przysłać ładne sadzonki bo inaczej zwrócę towar.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies