Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agi2006 23:04, 29 sty 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Marta świetnie dopasowana oranżeria do domu. Nawet kąt nachylenia połaci taki sam. Domyślam się że będzie tonąć w buszu
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Roocika 10:35, 30 sty 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta, pięknie się komponuje oranżeria
U nas jest bardzo zimno, wieje i pada śnieg, jest też mega mokro, więc z obchodów nici. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 12:24, 30 sty 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka napisał(a)


O rety!!! Ale czaaad!

Człowiek zapada w sen zimowy, a tu takie rarytasy!

Dziewczyno, wygrałaś grand prix Ogrodowiska!
Takie cudo!

Przepadłam bez reszty… już widzę te roślinki i te dekoracje
Bo na roślinkach się nie skończy na pewno
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
nyna76 15:20, 30 sty 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1653
Wspaniała oranżeria. Jak chcesz ją zagospodarować?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
MiluniaB 15:47, 30 sty 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Dużo wiosennych zwiastunów u Ciebie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Agatorek 16:50, 04 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Martka!!!!
Szukaj zdjęć miskantów i leć na konkurs traw. Taki szpaler musi być wyróżniony!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 18:10, 04 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Agatorek napisał(a)
Martka!!!!
Szukaj zdjęć miskantów i leć na konkurs traw. Taki szpaler musi być wyróżniony!


Aga ma rację. Dawaj zdjęcia na konkurs.
Ja te Twoje miscanty zgapie. Wiosną zrobię rabatkę a wsadze w czerwcu lub lipcu jak będą ładne sadzonki w pobliskiej szkółce.


Ile sadzonek na jakieś 26 m rabaty wokół basenu? 26 co metr czy gęściej?

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 18:47, 04 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, naprawdę luksus, obecnie mam tam luksusową suszarnię na pranie wciąż szukam brukarzy.

Iwono, jednego dnia śnieg, następnego śladu po nim nie ma, ale obchody są regularnie, kiedy tylko jestem w domu. Dziś podczas obchodu oglądałam pąki drzew. Dzieje się! Wyglada na to, że 2,5 drzewka stracę.

Elu, o tak, w kwestiach mrozów jeszcze może się wiele wydarzyć Piękne Twoje trawy konkursowe i pozakonkursowe Ciekawa jestem, czy masz swoją ulubioną. Moja to zdecydowanie Hakonechloa.

Ewo, dziękuję Ci za uważność Miejsca na tej rabacie nie mam zbyt wiele, a z drugiej strony kolumnowy pokrój drzew w moim ogrodzie dominuje, prawie jak w krajobrazach Toskanii Jarząb Autumn Spire jest na liście, bez . Ale! Masz rację! Warto dać coś z szerszą koroną, jednak nadal nic wysokiego, sąsiedzi są baaardzo wrażliwi. Głóg Crataegus monogyna mocno rozważę, podoba mi się pokrój liścia i przewijające pędy. Dla niego musiałabym przesadzić derenia MilkyWay. Prunus spinosa - tu obawiam się jednak i kolców, i rozrastania podziemnymi rozłogami... hmmm... też do przemyślenia. Muszę zrobić plan tej rabaty, zwymiarować ją i nanieść już istniejące nasadzenia.

Wiktorio, to są dylematy ja lubię i kosy i dżdżownice Po czyjej stronie stanąć? Niech jednak same się dogadują, podobnie z kotami i ptactwem. Natura to walka. Nasze sympatie w niczym jej nie przeszkadzają Drzewo, czy wręcz drzewA z szerszą koroną - w tej kwestii w moim ogrodzie faktycznie panuje ogromne zaniedbanie. Czy masz na myśli jakieś konkretne gatunki? Jakiś bez czarny z szeroką koroną jednak? Inne?






Martka 19:21, 04 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agi, taki jest plan, po prawej stronie już mam zaplanowaną różankę w kolorach herbacianych - do tego uzupełnienia trawiasto-bylinowe w kolorach limonka - biel - brąz. Z tyłu za oranżeria będzie bardziej naturalistycznie, ten zakątek będzie inny od pozostałej części ogrodu.

Asiu Roociko, dziękuję Sporo opadów w ostatnim czasie. Dziś dużo jeździłam po Mazowszu, w wielu miejscach stoi woda, jest bardzo mokro i grząsko.

Asiu Johanko, możliwości tyle samo co dylematów Szukam listy roślin, którym nie straszne będą wysokie temperatury w oranżerii, chyba jednak sukulenty? Ale co z nimi robić w zimie? Bez eksperymentów się nie obędzie, to lubimy

Nyna, chcę tam upakować kozę, kwadratowy stół teakowy + cztery krzesła, fotel lub mała sofa, regał z czarnej stali na ozdoby i rośliny, zwisające kwietniki, duże donice, literatura ogrodnicza. Bardziej jako pokój niż typowa szklarnia. Wokół oranżerii też planuję kilka donic i rabaty.

Miluniu, moja gliniasta gleba jest dość zimna i na ogół witam przejawy wiosny z opóźnieniem. W miejscach, gdzie rozluźniałam glebę i gdzie jest dość zacisznie, przy domu, krokusy postanowiły się ujawnić. Na innych rabatach takich oznak brak. Muszę na przyszły sezon koniecznie zadbać o przebiśniegi i ciemierniki.

Aguś, mój szpaler już poczuł się wyróżniony Niestety, nie mam ładnych zdjęć z każdej pory roku, nie łapię się na wymagania regulaminowe.

Lidko, co metr będzie idealnie. U Ciebie prace ruszyły z kopyta. Bardzo mnie to cieszy. Miskanty dobrze rosną w glinie, będzie im u Ciebie dobrze. Dwa-trzy sezony i przesłona gotowa. Tylko potem sporo ścinania. Właśnie zakupiłam sieczkarnię do słomy, będę eksperymentalnie przerabiała ścięte miskanty na ściółkę, do tej pory oddawałam na odpady bio. Ciekawa jestem, jak się ta sieczkarnia sprawdzi










Martka 20:38, 04 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Halo halo! Idzie luty, obuj ciepłe buty... Rzekłabym "szczelne buty". Powiedzcie, czy takie widoki można lubić?...


U mnie w ogrodzie poza obchodami nie toczą się jeszcze żadne prace, ale na zapleczu ruch.
- Budka lęgowa dla sikorek wisi.
- Nożyce akumulatorowe do cięcia żywopłotów są, sieczkarnia do siana - z przeznaczeniem do rozdrabniania traw - jest. Sekator naostrzony.  
- Nasiona kwiatów jednorocznych i warzyw są, a wśród nich Scabiosa atropurpurea, kosmosy Cupcakes, Amaranthus cruentus Tower Green, marchew ozdobna, przewiercień okrągłolistny (Bupleurum rotundifolium) i mak kaukaski Rosa chiaro pastello. Nie mogę się doczekać...
- Kurs fotograficzny cz. 1 zaliczony, teraz czekam na kurs z fotografii macro, obiektyw długo szedł.
- Wiórki rogowe pod drzewa są.
- Trawy w przedsprzedaży zamówione (molinie, trzcinnik Overdam, rozplenice, jeszcze więcej sporobolusa).
- Książka Danusi o warzywnikach przeczytana.
- Zamówiłam w przedsprzedaży książkę "Tworzę ogród naturalny" Pieta Oudolfa i ,Henka Gerittsena, lada moment pojawi się polskie wydanie, cena konkurencyjna wobec oryginału.
- Towarzystwo dla rabat różanych i rabata "dzika" - plany w toku, zarys jest.

Obejrzałam dziś drzewka, wystawiły pączki, to cudny widok, wyjątkiem jest klon Dissectum Garnet, jego kora nie wygląda dobrze, chorował już na jesieni i obawiam się, że nic z niego nie będzie. Niezbyt dobrze rokuje też jeden z klonów Atropurpureum. Objawy podobne. Ze stratami oczywiście liczyłam się i liczę, dwa z 30 drzewek to i tak jest wiele powodów do radości
-Zaliczyłam też porażkę, zamówiłam rozdrabniacz do gałęzi, który działał przez dwie minuty, po czym silnik odmówił posłuszeństwa. Firma znana, M.k.ta, odesłałam do sklepu i .. dostałam inf., że sprzęt działa, a sklep potrącił mi prawie połowę wartości towaru za zużycie części i niewłaściwe użytkowanie, doliczył do tego 250 zł za serwis. Zgłupiałam.

Biegnę pooglądać Wasze ogrody, bo ostatnio mało na to było czasu.











Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies