Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 21:51, 26 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Cytryna przepięknie zakwitła i zaowocowała. Ależ tam musi Ci pachnieć
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Adela 22:17, 26 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Piękny kwiat cytryny. Cała roślina pięknie prezentowałaby się w oranżerii
Nie mam tylko bladego pojęcia czy miałaby tam odpowiednie warunki.
U mnie pomału śnieg topnieje, później pójdę do ogrodu szukać budzącego się życia, jak u Ciebie
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Martka 10:21, 27 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Olciamanolcia, tulipany już? Niesamowite. U Ciebie ma co wychodzić.

Danusiu, od razu więcej energii wczoraj to już wylazł cały las krokusów. Niesamowite, że obraz aż tak potrafi się zmienić z dnia na dzień?

Judith kret, jak bardzo się przywiązał

Haniu, rozedrgało mnie świetne określenie, drgawki wiosenne Krokusy u mnie debiutują, zimą miałam już oczywiście upiorne sny, że nic z cebul nie wyszło Najbardziej czekam na zapach narcyzów, wręcz tęsknię.

Nicol21, skoro tak sprawy się mają, to za kilka lat będą tańce nad rabatami

Alicjo, prawda, jakie to szczęście, że nie musimy żyć na Grenlandii? Cytryna świetnie wypełnia tę zimową przerwę, każdego dnia oglądam i inhaluję

Lidko, nie raz pisałam, że planowanie uwielbiam. Bez niego czas i działania przeciekają mi przez palce. Muszę mieć jasno określone cele. Nie spinam się jednak, jeśli coś nie wyjdzie. Życie zbyt często nas zaskakuje. Z tymi "najciekawszymi" to jest kwestia tego rodzaju, że chyba nawet trudno byłoby znaleźć kryteria nie mniej ciekawe od samych ogrodów są ich historie

Marysiu, warunki są dwa: wiatrołap i cytryna. Z tym pierwszym zazwyczaj nie ma problemu, jeśli chodzi o drugi - służę próbą ukorzenienia pędu. Kilka lat cierpliwości i będzie pachniało Dodam, że moja cytryna nie ma kolców, więc sadzonki z niej polecam

Agatorku, teraz pachnie obłędnie.

Elu, w oranżerii zimować nie może, bo tam w zimie będą minusy, ale od wiosny owszem, będę ją tam umieszczać do późnej jesieni. Jak Twoje ślady wiosny?

Martka 10:24, 27 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Krokusy idą na całość 

Ambrowiec szykuje się

Penstemony przetrwały mrozy i podrosły jakby przez zimę?

Wznowiłam moje codzienne obchody ogrodu, na razie bez kawy
Judith 10:29, 27 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)



Skoro już teraz tak dobrze prezentuje sie oranżeria w tym kontekście, to co będzie latem!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 10:52, 27 sty 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Marta miejsce na oranżerię idealne, ale luksus
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Iwona100 20:40, 27 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
U Ciebie zero zimy.U mnie jeszcze śnieg leży ,więc nie robię obchodów.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
ElzbietaFranka 23:23, 27 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
U nas leje albo mokry śnieg pada od kilku dni.
Martka ślady wiosny już są, ale u mnie wydziobane lub zjedzone przez nornice.
Jeszcze będzie zimą zobaczysz w lutym u nas taki klimat że luty jest zimny.

Dzisiaj oglądałam fotki a to z okazji tej bo Danusia ogłosiła konkurs z trawiasty i przeglądałam co ewentualnie mogłabym pokazać. W 2018 roku 17 marca chodziliśmy w Konstancinie po parku to śniegu było od groma był mróz i zimny wiatr. A 9 kwietnia w tym samym roku miałam już zrobiona wertykulację i kaczeńce kwitły. Była to wiosna która długo się nie powtórzy nie było już później mrozu. Lato przepiękne.

W zeszłym roku luty był zimny i śnieżny.
Igliwie jeszcze trzeba trzymać na rabatach.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anda 11:39, 28 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Martko, czytałam właśnie Twoje i Hani rozważania na temat drzewek przyjaznych dla ptaków na wątku Hani.
Bez Black Tower jest rzeczywiście wąski. Przez ptaki chyba lubiany, bo owoce utrzymują sie krótko. Ale… gniazdowanie na nim jest wykluczone. W ogóle myślę, że gniazdowanie na drzewach kolumnowych jest utrudnione. Czy jedynie takie drzewka i wąskie krzewy wchodzą w rachubę?

Sorbus aucuparia Autumn Spire jest nie tylko przyjazny ptakom, ale też ślicznie się przebarwia jesienią. Jest wąski. To dobry wybór. Moja świdośliwa Obelisk też jest wąska i oblegana przez ptaki, zwłaszcza kosy Polecam.
Wg mnie przydałoby się tam przynajmniej jedno drzewo z szerszą koroną. Czy Crataegus monogyna byłby już zbyt szeroki?
Ptaki gniazdują chętnie w krzewach Prunus spinosa i Berberis vulgaris bo są kolczaste. Gdzieś w tyle może znalazłoby sie i dla nich miejsce? Wszystkie kolczaste krzewy utrudniają kotom polowanie na ptaki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
vita 22:57, 29 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Anda Ptaki chętnie gniazdują w ciernistych krzewach. A ja się ich pozbyłam, bo kolce mnie ranią. A przychodzące do mnie koty głaszczę i smakołykami nagradzam, chyba coś robię nie tak Martka, nie jedno tylko drzewo z szerszą koroną, tego jestem pewna radząc
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies