Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Mary 21:57, 15 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Martka napisał(a)
Solidne ukraińskie ustrojstwo. Jest ok, ale nie bez wad. Pracuje się dość wolno, inaczej zapycha się, za to efekt rozdrabniania bardzo zadowalający, źdźbła miskantów zamieniają się w taką zgrabną sieczkę długości 1-2 cm

Wow!
Gdyby tak liście z drzew chciało ciąć.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:59, 15 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Agatorek napisał(a)
I ja również poproszę o namiary na młynek . Były w innym kolorze?

Możesz przecież przemalować.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 22:07, 15 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Martka napisał(a)


Haniu, roślinki zaskoczyły mnie, wyjechałam zostawiając ogród zimowy, wróciłam do wiosennego A w jaki sposób ręcznie rozdrabniałaś? Oczywiście wysyłam namiary na priv. Trochę z jednej strony przeraża mnie konieczność stałego doposażania się w sprzęty elektryczne - gdzie to przechowywać? - z drugiej bez nich praca jest bardzo żmudna i bezwzględna dla radości ogrodowej.



Przy wyborze projektu domu zadbałam, żeby garaż miał z tyłu dostawkę, oddzielona ścianą. To pomieszczenie tylko dla mnie. Taki kącik ogrodnika. Są regały na nawozy, wieszaki na narzędzia i miejsce na sprzęt. Pomieszczenie nie jest ogrzewane, wiec przechowuję tam też przetwory.
Rębak niezbyt efektownie rozdrabnia mi twarde łodygi miskantów. Jeśli chce je wykorzystać np, do ściółkowania truskawek, to muszę ciąć na drobne kawałki sekatorem. taka trochę "kopciuszkowa" robota.
Do worów bio miskanty w całości też nie wejdą, bo worki się dziurawią. Też trzeba pociąć na mniejsze części.
Młynek do słomy wygląda solidnie. Walczę z dylematem, czy chcę go kupić, czy też raczej potrzebuję go kupić. Ale to dylemat każdego z ograniczonymi zasobami nabywczymi.
Podróż czy rozdrabniacz?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 23:04, 15 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, jest duża szansa, że liście też przemieli. Niestety, nie mam materiału eksperymentalnego, aby to sprawdzić.

Haniu, miałaś to szczęście, że ze swoją świadomością ogrodniczą wystartowałaś już przed etapem budowy Przy wyborze projektu jeszcze nie myślałam o takich sprawach. Żyłam w wielkiej nieświadomości co do możliwości, jakie daje ogród i wymagań z tym związanych, majaczyło mi tylko, że kilka drzewek i trawnik = ogród. Bo warzyw nie chciałam zupełnie brać pod uwagę. Teraz ... teraz to wszystko by zupełnie inaczej wyglądalo
Podróż czy rozdrabniacz - to jest dylemat, który można próbować rozwiązać stosując pytanie pomocnicze "co mnie bardziej uszczęśliwi"? Zgadzam się z Elą, że dziwne, że takich sprzętów nie ma w powszechnej produkcji i ofercie centrów ogrodniczych, ich spopularyzowanie mogłoby się przełożyć na normalne ceny i powszechne zadowolenie. Taki silnik 1,1KW to koszt ok. 300 zł. Plus ostrza i obudowa - niech drugie i trzecie tyle. To by już dało bardziej rozsądną cenę.
Mary 23:41, 15 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Martka napisał(a)
Marysiu, jest duża szansa, że liście też przemieli. Niestety, nie mam materiału eksperymentalnego, aby to sprawdzić.

A jak z poziomem hałasu?
Czy trzeba jakoś popychać przerabiany materiał?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
edi75 07:54, 16 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2087
Marta ..spóźniownie życzenia. Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka.
Ty to nie zasypiasz na zimę...
Miskanty juz obcięte, młynek super.
Wiosnę już u Cebie widac
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Roocika 09:37, 16 lut 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta, wszystkiego dobrego z okazji urodzin.
Super młynek kupiłaś i fajnie, że się sprawdził
Krokusów zazdroszczę , na frontowej tyle cebul posadziłam i na razie wyszła jedna, nie wiem o co chodzi? U nas jednak wiosny zbytnio nie widać, wciąż nzima się panoszy, może się jeszcze doczekam, a jak nie to znowu będę musiała posadzić :-/
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 19:54, 16 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marysiu, jak to sieczkarnia, ciche to nie jest. Materiału nie trzeba popychać, "wciąga go", jednak w przypadku traw trzeba wiązkę trochę przytrzymać, aby nie wciągnęło za dużo na raz, bo łatwo zapycha się. Trzeba trochę potrenować optymalne dozowanie.

Hej Edyto! Dziękuję za życzenia Czy w tym roku przeprowadzka? Oczywiście, że zasypiam na zimę, bardzo rzadko bywałam na forum, w ogrodzie również, ale w przerwach na spanie trochę pożytecznych rzeczy ogarnęłam. Teraz wyczekuję eksplozji krokusów i narcyzów (tulipanów mam mało), liści na drzewach, a potem róż. Wszystko po raz pierwszy, więc będzie generowało sporo emocji

Asiu, dobrze Cię widzieć/czytać Krokusy u mnie pojawiły się tylko na wybranych rabatach, na pozostałych nie, tym się nie przejmuj, że ich jeszcze nie ma. Właśnie widzę, że przedwiośnia u Ciebie nie da się nie zauważyć Nie marudzimy, Asiu Zima jeszcze ma prawo się panoszyć, niezależnie od naszych oczekiwań. Na pewno warto uważać z wszelkimi pracami na świeżym powietrzu, łatwo o przeziębienie...

Dziewczyny, tęskniąc za wiosną oglądałam dziś różne zdjęcia i na pokrzepienie wstawiam te dwa z ogrodu Danusi z zeszłego roku. Te cebulowe kwadraty są tak cudne... ale do takich widoków to niestety jeszcze trochę. Jak to przeczekać? ... jakieś sposoby?






 





Agatorek 19:58, 16 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Ładne te kwadraty, ale mi się bardziej podobały bez kwiatów, sama wysoka trawa i zwierzątka .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 20:53, 16 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Marta! Wszystkiego najlepszego w życiu i w ogrodzie, spóźnione, ale szczere życzenia urodzinowe.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies