Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

jolanka 18:47, 14 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jakimi nożycami tniesz miscanty, bo muszę kupić jakieś dłuższe ?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Magleska 18:49, 14 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Martka fajnie ,że młynek się sprawdza

ja mam tylko jeden dylemat ....czy wytrzymam walające się trawy wszędzie ,dopóki nie wyschną porządnie

ale wpisuję sobie je na listę kolejnego chciejstwa ogrodowego

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 19:11, 14 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek, brudny róż mi się marzył ale niestety Jeszcze nie wiem, jak wychodzą czosnki, to mój pierwszy sezon oczekiwania na nie, na wszelki wypadek nie planuję pielenia  

Jolu, nożyce akumulatorowe, ostrze długości 60cm, są do cięcia traw idealne, tego mi było trzeba, w poprzednich sezonach miałam nożyce ręczne do żywopłotów i teraz widzę, jaki to był błąd

Madziu, ale te nasze trawy już są od dawna suche o ile nie ma deszczu, to nadają się do młynka. Miałam na myśli bardziej zieloną masę, że nie nadaje się do niego. Nie wiem też, czy na Twoje zasoby trawowe młynek ów nie będzie za mały? W sensie zbyt małej przepustowości, Tak sobie dziś pomyślałam, że nie mogę dosadzać miskantów! (zbyt wielu przynajmniej), bo samo mielenie traw zajmie mi za kilka lat pół tygodnia, a inne prace? Młynek jest do zastanowienia. Na tym etapie jestem zadowolona, później... trudno powiedzieć.



jolanka 19:16, 14 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Te 60 cm to chyba są dosyć ciężkie. Planowałam kupić 50 cm, ale zastanawiam się nad firmą
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Adela 19:24, 14 lut 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Martuś czytam i podziwiam. Czytam i uczę się, ale nie jestem w stanie wcielić to w życie. Już nie.
Ale pomysł godny pochwały.
My też ścięliśmy dziś miskanty i jutro wywiozę do pszoku.
Pogody i dużo satysfakcji podczas przedwiosennych prac.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
Mgduska 19:41, 14 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Marta, z tą jeżówką, to zależy, czy miałaś mrozy Jest jeszcze czas na stratyfikację w razie czego. Ja już pisałam, że stratyfikuję torebki z nasionami, nie bardzo widzę pojemniki z piaskiem w lodówce, jakoś mi to nie leży Torebeczki w większym woreczku strunowym nikomu nie przeszkadzają.

ps. Nowa rabatka zakładana pięknie, profesjonalnie. A tej sieczki zazdroszczę, chciałoby się mieć tak zmielone badyle. Ja mam rozdrabniarkę, ale takich efektów nie mam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agatorek 19:54, 14 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Martka napisał(a)
Agatorek, brudny róż mi się marzył ale niestety Jeszcze nie wiem, jak wychodzą czosnki, to mój pierwszy sezon oczekiwania na nie, na wszelki wypadek nie planuję pielenia  

Madziu, ale te nasze trawy już są od dawna suche o ile nie ma deszczu, to nadają się do młynka. Miałam na myśli bardziej zieloną masę, że nie nadaje się do niego. Nie wiem też, czy na Twoje zasoby trawowe młynek ów nie będzie za mały? W sensie zbyt małej przepustowości, Tak sobie dziś pomyślałam, że nie mogę dosadzać miskantów! (zbyt wielu przynajmniej), bo samo mielenie traw zajmie mi za kilka lat pół tygodnia, a inne prace? Młynek jest do zastanowienia. Na tym etapie jestem zadowolona, później... trudno powiedzieć.





Jak nie ma różowego albo czerwonego młynka, to ja się jeszcze zastanowię

Piszesz o ilości miskantów. Ale wiesz, później nie będziesz miała innych robót, typu zdzieranie darni, czy sadzenie nowych roślin.
A może są takie większe młynki? .
W tym roku posadzę kolejne trawy i w przyszłym roku spróbuję pociąć miskanty rozdrabniarką. Podobno nie daje rady na trawy, ale eM se kupił taką dużą, może młynek nie będzie potrzebny .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
jolanka 19:59, 14 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Marta, dzięki za wiadomość
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 20:58, 14 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Urodziny miałaś nad wyraz udane. W dodatku i roślinki spisały się z tej okazji.
Ten młynek robi dobra robotę. Poproszę o namiary. Trochę męczy mnie ręczne rozdrabnianie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
BASIA8 21:15, 14 lut 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Hej Martka. Naj, naj najlepszego z okazji urodzin. Czytam o warsztatach kulinarnych- super fajnie. Miło patrzeć na prace ogrodowe. Ja byłam na chwilę w Naszym ogrodzie i spotkałam oznaki wiosny. Aż miło na sercu. Młynek fajna sprawa. Buziaki przesyłam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies