Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Gruszka_na_w... 23:03, 14 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Martka napisał(a)
Roocika, udało się, chwastów wyrwałam tzw. srylion, coś tam posadziłam, skosiłam trawnik, obcięłam „wąsy”, w ogrodzie można się całkiem nieźle wyżyć



A mnie dzisiaj oczy wyszły z orbit w zaprzyjaźnionym ogrodzie Natalki. Jej mężaty tak się zachłysnął ogrodniczymi narzędziami, że nabył ich całe mnóstwo. Zestaw różnych Fiskarsowych końcówek w systemie QuikFit przyjęłam spokojnie, ale na widok akumulatorowego przyrządu z linijką wskaźnikową i ostrzem do robienia kancików wprowadził mnie w nastrój euforii. Oczy mi wyszły z orbit. Mężatemu Natalki tak się spodobała ta "zabawka", że odświeżał kanciki co godzinę. Zero wąsów, a kant jak brzytwa!
Bodziszka dojrzałam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 23:27, 14 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8530
Martka, ale porządeczek. Trawnik boski, roślinki bujne. No zachwycam się
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 23:32, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, szczawik przyniosłam z cisami, nie przejmowałam się nim tak bardzo, dopóki nie przeczytałam u Mrokasi, co to za dziadostwo. Wypowiedziałam mu wojnę.

Alicjo, ja właśnie u Ciebie podziwiałam stawik i mebelki. Chwasty rzadko pozują na forum W ogrodach są stale, przynajmniej w moim. Mam rabatę z miskantami, której przez cały zeszły sezon nie udało mi się odchwaścić. Nadal czeka. Lada tydzień miskanty wystrzelą do góry i będzie bardzo trudno zabrać się za pielenie. Nie wiem, dlaczego tak ją sobie lekceważę... W buszu jaki masz u siebie, chwasty mają mniejsze pole do popisu





Martka 23:40, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, przyrząd do robienia kancików??? Kiedyś o nim myślałam, ale nie wiem, czy to już nie byłaby przesada... jednak... jednak coś mnie kusi, by dopytać Cię o ten sprzęcik ... Zaś te QuikFit nie wzbudziły mojego zachwytu, owszem, system jako system jest ok, ale niektóre końcówki takie sobie, inne bardziej udane. Np. motyka mi się nie sprawdza. Szpadelek do kancików tępy i nawet go nie brałam pod uwagę, tu trzeba porządnego trzonka a nie wklikiwanego. Za to małe plastikowe grabki do porządkowania rabat na wiosnę są świetne.

Asiu, dziękuję, na zdjęciach to zawsze jakoś ładniej trawnik nie jest idealny, nie mam już takich pragnień. Koniczyna może sobie rosnąć Postanowiłam w tym roku przejść na nawozy naturalne tym bardziej, że zobaczyłam worek Yara Mila za 170 zł ... Efekt jest taki, że na razie nie udało mi się uzyskać zieloności, jaką dawał Yara, ale też nie rośnie jak szalony. Z czasem dopracuję ten temat.

Magara 00:27, 15 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Martka napisał(a)
Edytko, mam je w dwóch miejscach. Na drugiej rabacie jeszcze małe.


Martka, najważniejsze, że masz przesłonę od sąsiadów
Yara mila kupowałam w zimie, duuuuużo tańsze niż w sezonie.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 07:38, 15 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magaro, przesłony są ważne, czasem bardzo...
Martka 07:51, 15 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Poranny niedzielny spacer, połowa maja, Zośka na szczęście bez mrozów, w prognozach 3 stopnie powyżej zera, to bez wątpienia lepsze niż poniżej. A tak w ogóle to bardzo ładne imię ta Zosia, lubię bardzo. Postulowałabym nawet zmianę zimnej Zośki na zimną Zosię?...
Różanka przed domem

Gertrude Jekyll ma pączki!

Queen of Night

Klon Atropurpureum czeka na towarzystwo trzcinników Heavy Metal, wszystkie ruszyły, acz niespiesznie.

Zredukowana po zimie forma Shirasawy Aureum. Trochę żal, trochę cieszy.

Rabata hortensjowa Limelight jeszcze bez bujności, ambrowce Slender silhouette posadzone w listopadzie ruszają. Sesleria zastąpiła na obwódce hakonechloa, ale do spektakularności jeszcze brakuje. Tulipanowe połączenie też lepsze być nie mogło. Hmm... nie jest to najciekawsza rabata świata

Na tej rabacie ambitniej, widać, że Hortensje Annabelle I szałwie Caradonna dążą do czegoś. Nawet ambrowce Gumball szybciej i czosnki Purple Sensation także.

Katsura uspokoił swe wiosenne kolorki, zaczyna iść w zieleń, bardzo mi to odpowiada

Martka 08:10, 15 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Penstemon palczasty Husker Red dla Asi Rojodziejowej.
Tak kępki wyglądają w tym roku.

Tu zeszły rok, rozpoczyna kwitnienie.

Tu po kwitnieniu. Piękne te nasienniki. Zostawiłam aż do wiosny.

Pasuje do wszystkiego, w tamtym roku to były małe rozetki, w tym są już bardzo pokaźne kępy. Nie mam tylko zdjęcia w fazie kwitnienia.
U mnie rośnie na rabacie z różami Gertrude Jekyll i klonem Skeeters Broom, czekam na kolejne sadzonki z nasion ("w produkcji").

Rojodziejowa 08:49, 15 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8530
Super. W sumie gdyby nie to, że kobitka dała ogłoszenie, że ma nadwyżki, to chyba bym go nie wyszukała.
Twój jest jakiejś konkretnej odmiany?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 08:52, 15 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Husker Red
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies