Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Gruszka_na_w... 22:20, 12 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)

Haniu, zauważyłam, że cukinie są wodożerne... tyle masy, to nie dziwne. Ile miejsca przeznaczasz na jeden krzaczek? Co pół metra będzie dobrze?



Rosną spore. Jedna roślinka potrzebuje kawałka ziemi o wymiarach 70x70 cm. Po posadzeniu odczekaj dwa tygodnie i zacznij ją zasilać ( sztucznie- niewielka garstka azofoski lub zamiennie podlanie rozcieńczonym Florovitem lub naturalnie: raz w miesiącu podlanie gnojówka z pokrzyw 1 l gnojówki na dużą konewkę). One produkują mnóstwo zielonej masy plus sporo owoców. Muszą dużo jeść i pić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 22:21, 12 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wiolka5_7 napisał(a)
U mnie też plagi,eh... Mszyca się panoszy, jakiś drań podgryza pąki bodziszkom... Jutro będę pryskać,bo deszczu nie widać ,a takie ulewy zapowiadali,eh
No i podlewać będę znowu...

Wiatr dziś położył bratki w donicach,ale nie ma tego złego w sumie ,bo już inne kwiatki i hakonki czekają na podmiankę

Cisy i graby piękne mają przyrosty uwielbiam tulipanki świecą z daleka

Jaką masz dużą cukinię ,wow !


Może to kwieciak? U mnie w zeszłym roku był w truskawkach, poziomkach, pieciornikach i przywrotnikach. Na bidziszkach (jeszcze) nie miałam ale podejrzewam, że to możliwe.

Marta graby pięknie wyglądają.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 00:28, 13 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Graby zachwycające . Ciekawa odmiana, taka bardzo kolumnowa.
Kanciki…w tym roku będę oglądać u Ciebie i Judith . Mistrzostwo!

Tez mam spore zaległości w wątkach, ale czasami tak jest. Nadrobi się .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 01:08, 13 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Martka napisał(a)


Wnioski moje odnośnie do klonów są takie, że palmowe są nieprzewidywalne oraz że startują w różnym czasie, że jedne lubią więcej, inne mniej słoneczne stanowiska, oraz takie wnioski, że chcę zobaczyć Twoje klony Uwaga idę

To muszę się przygotować i zdjęcia zrobić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sarenka 06:26, 13 maj 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marta,czytałam,że się zastanawiasz nad śs ballerina- kupiłaś może?
____________________
Magda W samym sloncu
ryska 11:03, 13 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Moje to Krwiściągi "Pink Elephant"
Dorastają do 140 cm.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
April 11:15, 13 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
Graby masz mega fajne. Kloniki też. U mnie połowę klonów też musiałam w jakim stopniu przyciąć, korygować z powodu uszkodzeń. Na szczęście żadnego drastycznie. A mimo wszystko ciągle kupujemy i próbujemy bo są cudne. Drogą selekcji zostaną te najmocniejsze
____________________
April April podbija las Mazowsze
Juzia 13:21, 13 maj 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
A jakie to graby takie mega chude???
Aż za idealne

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 12:12, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W przerwie z powodów atmosferycznych (deszczyk kropi i my to potrafimy docenić!) wpadam do Waszych ogrodów i widzę lato u Milki, piękne klony u Magary i bujność u Antracyta, tymczasem u mnie samej w ogrodzie ostrość soczewki... dziwnie wyostrzyła się na chwasty i tak błogo przepędzamy chwile z chwastami i nosem przy ziemi, z bliska podziwiam każdą jedną roślinkę, a okazji do tego nie ma aż tak często. Z tego głównie powodu lubię pielenie w kategoriach, w jakich je lubić można. Konieczność z przyjemnością - to już brzmi lepiej niż czysty obowiązek Zdjęcia najlepiej oddadzą moją desperację w poszukiwaniu pozytywów...

Tu "znajdź bodziszka Rozanne"


Judith, no nie przypilnujesz tych rododendronów Graby zachwycają o tej porze roku, cieszę się, że zdecydowałam się od razu na duże egzemplarze, mam trochę lat i podziwianie młodzianów już nie dla mnie, lubię dojrzałość To była dobra decyzja! Konara szkoda

Zuza, wczoraj robiłam oprysk mydłem potasowym z wrotyczem, ale zaraz potem spadł deszcz, muszę powtórzyć. Na młodych różach mszyca jeszcze nie grasuje, chyba nie znalazła ich jeszcze. Oj, praca przed komputerem w weekend - lata temu często miałam takie akcje, na szczęście zredukowałam niektóre zobowiązania. To nie zawsze możliwe. Narcyzy babuni wrzucę, na razie kwitnie jeden i odwrócił się w dodatku od kierunku podziwiania

Wiolu, cukinia dziś zasiedli grunt. Graby, buki i klony to moja ulubiona trójka, ale trójka zaczyna się poszerzać, a działka nie Tulipanki były zaskoczeniem roku Trafiły mi się najgorsze możliwe połączenia

Johanko, znów przyczepię się do swojej sytuacji, kawa tak, graby tak, ale zachodów słońca brak... Znam miejscówkę, gdzie jest to wszystko razem Czosnki nawet zaczynam mieć, a i tak czosnkowo królować zawsze będzie Twoja skarpa, powodów do zaglądania do Ciebie masa. Influencerko

Haniu, Twoje wskazówki są nieocenione. Dziś wsadzam cukinie, sztuk 7. Będą rosły w ziemi, nie w skrzyniach. Liczę na ich produkcję i obiecuję zadbać zgodnie ze wskazówkami.

Roociko, Agatorku, Juziu, super, że graby są i że podobają się. Są to graby fastigiata, a ich nadzwyczajna szczupłość wynika jedynie z tego, że kupiłam je w zeszłym roku ze szkółki jako 3metrowe okazy, ich gałęzie były specjalnie przycinane na 20 cm, by nie było zbyt dużo masy liściowej, to obciąża korzeń, a wiadomo, jak to jest z workiem jutowym, w którym tam rosną. Przestrzeni nie daje. To dobry zabieg, drzewa ładnie się ukorzeniły, gałęzie już zaczynają rosnąć wszerz, nie będzie więc tak szczupło.

Magaro, świetnie się przygotowałaś, zdjęcia i opisy to balsam na duszę Piękny ten Twój zakątek, a sąsiednia działka powiadasz, wciąż pusta... może jednak ją kupię? Będę z namiotem przyjeżdżała i podglądała sobie piękności? Ach te nasze szalone marzenia

Sarenko, kupiłam SS Lamarcka. Balerinę ma Mrokasia, jeśli się nie mylę.

Rysko, widzę, że Pink Elephant są w dwóch wersjach, pink i białe. Bardzo ładny ten krwiściąg, dziękuję!

April, tak, klony są cudne, ja również nie przestanę ich kochać - a więc także kupować. Mamy to samo podejście: silne egzemplarze przetrwają i zostaną z nami, selekcja trwa. Przy czym u Ciebie warunki są zdecydowanie bardziej sprzyjające, ale widzę, że tu reguły nie ma, a jedynie kaprysy

O, słońce wyszło, pozdrawiam, życzę upojnego weekendu, a mój nos biegnie na rabaty


Roocika 14:07, 14 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Miłego weekendu Marta.

Ps. Na mszycę możesz naturalnie spróbować empulpar preparat olejowy.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies