Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Judith 11:46, 15 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Swietnie wyglada nowa rabata przy oranżerii. Wskoczyłaś na kolejny stopień ogrodowego wtajemniczenia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 12:54, 15 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8533
Martka napisał(a)
Husker Red


Będę obserwować i szukać podobieństw
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 14:54, 15 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Martka napisał(a)
Haniu, przyrząd do robienia kancików??? Kiedyś o nim myślałam, ale nie wiem, czy to już nie byłaby przesada... jednak... jednak coś mnie kusi, by dopytać Cię o ten sprzęcik ... Zaś te QuikFit nie wzbudziły mojego zachwytu, owszem, system jako system jest ok, ale niektóre końcówki takie sobie, inne bardziej udane. Np. motyka mi się nie sprawdza. Szpadelek do kancików tępy i nawet go nie brałam pod uwagę, tu trzeba porządnego trzonka a nie wklikiwanego. Za to małe plastikowe grabki do porządkowania rabat na wiosnę są świetne.



O urządzeniu napisałam u siebie.
Te systemowe narzędzia z F. jakoś mnie nie pociągały, choć bardzo sobie cenię ich widły amerykańskie, szpadel i nóż do darni z drewnianą rączką. Siekiery używam rzadziej. Nie sprawdziły mi się ich grabie (trzonek miał jakieś dziwne mocowanie z częścią grabiącą, rozdzielał się od niej przy większym oporze) i drobne narzędzia z plastiku.
Miłego popołudnia!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 19:06, 15 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Roocika, udało się, chwastów wyrwałam tzw. srylion, coś tam posadziłam, skosiłam trawnik, obcięłam „wąsy”, w ogrodzie można się całkiem nieźle wyżyć




Bardzo ładny widok, podoba mi się z obrzeżami

Nawet nie wiesz, jak bardzo bym się bez pośpiechu chciała wyżyć w ogrodzie, muszę się jednak uzbroić w cierpliwość Chwasty mnie napadają z każdej strony a mi brak czasu...

Co do trawnika, pewnie się nie zdecydujesz ale my np. kosimy bez kosza i mamy samo-nawożący się trawnik (no może chwastownik ).
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magleska 22:34, 16 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18514
Martka ślicznie już masz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Martka 22:39, 16 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, dziękuję, niedziela była bardzo miła, choć zawsze zbyt szybko nadchodzi poczucie poniedziałku … nad narzędziem będę dumać może za rok.

Asiu, dzięki! Chwastom kiedyś stawisz czoła! Niespieszna praca tez przyjdzie. Ja na taki stan swoje poczekałam, jakieś 9 lat… teraz doceniam.

Dziś wpadłam do CO po donicę dla cytryny, nie znalazłam tego co chciałam, za to jabłonkę rajską…


Czy są jakieś przeciwskazania, by posadzić ją w towarzystwie róż?
Martka 22:44, 16 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Maglesko, dziękuję, wciąż są tereny do ogarnięcia. Widać natomiast siłę wzrostu tych roślin, które już są dobrze ukorzenione. Drugi sezon to zupełnie inna bajka sama wiesz
Kwitną narcyzki w takim kolorku

I czosneczki nareszcie!
Martka 22:46, 16 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pokusom hortensjowym mówiłam dziś „nie”. Łatwo nie było…

Martka 07:17, 17 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W drodze do pracy … zastanawiam się, dlaczego te prosa tak bujne, a u mnie dopiero się ocknęły i coś tam z lupą widać…
DariaB 10:11, 17 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Ładna kompozycja z hortensji du, że udało Ci się oprzeć. Jabłonka fajnie się wpasowała w różankę Ale masz gęste cisy! U mnie wciąż straszą szpary i mnie denerwują.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies