Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Gruszka_na_w... 11:47, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Na suchych, ubogich, mocno doświetlonych stanowiskach prosa będą szybciej startować. Taki wzmożony instynkt przeżycia.
Jabłonka będzie pasować do róż. Zwłaszcza, jeśli będzie produkować jabłuszka zbliżone kolorem do kwiecia róż. Co to za odmiana?
Oceń jeszcze, czy jabłonka nie będzie miała, poprzez swój rozrost, wpływu na zacienienie różanki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 11:53, 17 maj 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
O właśnie, o tym samym pomyślałam. W zależności od podkładki, może być niedużym drzewem (jak moja) lub nie. Wydaje mi się, że one w większości są teraz produkowane na podkładkach skarlających, co sprawia, że rosną pomału.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 17:57, 17 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Czy u Was też taki zimny, lodowaty wiatr? ...

Dario, mnie też się ta miejscówka optycznie podoba. Hortensje jeszcze małe, ale w tym sezonie ruszyły z kopyta. Cisy tnij, to cięcie potem odwdzięczy się gęstością. Za jakiś czas przestaną denerwować, oby tylko były zdrowe.

Haniu, Mgdusko, to jabłoń japońska odmiana Tina, nieopatrznie tego samego dnia weszłam na relację Danusi z Przypek i poznałam tę piękność, a po południu weszłam na nią w CO (na jabłoń), stanęła mi wręcz na drodze. Taniec gałązek zachwycił mnie. Owoce będą małe, wielkości wiśni, czerwone, nie wiem tylko dokładnie, w jakim odcieniu, jednak to już chyba nie będzie główny czas kwitnienia róż, w ogrodzie czerwień zacznie się pojawiać w wielu miejscach.
Jabłonka może ewentualnie lekko zacienić róże Munstead Wood rosnące na rabacie za nią, jednak im to raczej nie powinno przeszkadzać. Dumam.

Dziś znalazłam jedną saldzoneczkę sałaty całkiem pod ziemią, wciągnięta przez coś, dżdżownica czy innego coś? Zauważyłam małą dziurkę i tym tropem idąc odkryłam.









Gruszka_na_w... 20:46, 17 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Och, to piękną będziesz miała jabłonkę. Oglądałam filmik u Danusi z jej (jabłonki) udziałem. Lekka i zwiewna, a podczas kwitnienia powala na kolana.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:53, 17 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Martko, mijamy się tu i tam, więc przydreptałam za Hanką jak za Panią Matką i oficjalnie się witam
Parę zdjęć zobaczyłam i już mi się podoba To ja sobie tu gdzieś w kątku zostanę...? i popatrzę...?
Jabłonka cudna, też widziałam relację Danusi. Na szczęście (?!?) nie weszła mi w drogę, ta jabłonka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magleska 21:58, 17 maj 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
cudniasta jabłonka moje miniatury już przekwitają niestety
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
nicol21 22:26, 17 maj 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Chwasty?! Mów mi jeszcze! Mam srylion lebiody. Super jakby 100% od razu wykiełkowało... ale chyba tak dobrze nie ma...
Pięknie u Ciebie jest.
Uśmiałam się z wpisu o narzędziach bo u mnie kancików w tym roku nadal nie ma. Zylion donic bo nie mam jak wysadzić na działkę.

Jak Gertruda rozkwitniesz to zachwycisz się zapachem. Tzn, tak myślę
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Agatorek 23:27, 17 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Jabłonka cudna , ona raczej duża nie urośnie, więc nie powinna zaszkodzić różom.

Piękne te hortki ! Podziwiam silną wolę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 07:04, 18 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Piękna jabłonka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 18:20, 18 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, jabłonka świetnie uzupełnia rabatę Danusia ma świetne relacje, z tego powodu mam konto oglądacza na IG Edit: I jabłonkę


GalgAsiu, witaj w moich początkach nie w kąctku, a na honorowym miejscu Cię usadzę ! Może ławeczka przed jabłonką? Jeszcze jej tam nie ma, a być powinna U Ciebie czasem bywam, wpadnę oficjalnie


Maglesko, jak przekwitną, będziemy czekać na jesień pszczoły natychmiast nowe drzewko odnalazły 


Nicol21, u mnie teraz króluje gwiazdnica, ponoć jadalna... Jak pewnego dnia wsadzisz te donice, będzie od razu pięknie i bardzo na ten moment czekam


Agatorku, Wiolu, jabłonce przyglądam się z lubością, to jest jej czas... taka terapia, zamiast gapienia się na fale morskie, które daleko. Zrobiłam milion zdjęć, swego rodzaju zapasy na zimę


 




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies