Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

sylwia_slomc... 00:20, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Wiaan napisał(a)
Ooo dziękuję bodziszek kusi, karmnik kurka oby mi nie właził wszędzie choć uroczy, soczysty.

Edit, Marta skąd masz fotki na zawołanie
Z tego wszystkiego zapomniałam napisać, że kanciki perfekt, też lubię prace,które od razu dają efekt.
Jakie masz piękne klony i drzewka. Zrobiłaś rewolucję w ogrodzie, a wiedzę masz ogromną
Czekam na Twoje róże i już czuję jaki będzie czad. Moje stipy na różańce chyba wymienię bo jakieś dziwne
Z tulipanami z biedry miałam szczęście, wszystkie EE są prawdziwe, za to z O.i mam pomylone. Jedne mam unikatowe, w dotyku jak gruby materiał i bardzo wysokie, łodygi grubaśne Te bladorozowe też mam i choć lubię róż to one mi nie pasują tam gdzie posadziłam.

Z karmnikiem ościstym kilka lat temu dziewczyny się w ogrodach żegnały bo masakrycznie chwasty się w nim nasiewały, a po wyrwaniu zostawały dziury w karmniku.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 07:01, 11 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martka napisał(a)
Zachwycają mnie listki róży Gertrude Jekyll. Są tak zwiewne, delikatne, nie nazbyt błyszczące, piękny kolor. Ta różanka jest obecnie moją ulubioną rabatą. Penstemony i jeżówki zwykłe z drugiego planu ładnie przezimowały, już są ogromne. Tulipany jeszcze przez chwilę są.



I jest ślicznie, doczekałaś się. Kloniki super, ten co ucierpiał, zostaw. Podlej Florovitem i może odżyje.
Rabata z hortensjami i resztą, już dorodna, zaraz busz.
Jak w biel wiosenną chcesz iść, to są białe bodziszki i zawilce majowe.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 07:46, 11 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Martka napisał(a)
Zachwyciło mnie kiedyś to połączenie, czy rozpoznajecie te zwisające kremowe fluczki na tle trzcinnika Brachytricha? Poszukuję ich, bo mam trzcinniki





Martka witam

Trzcinniki Brachytricha są tak piękne. Jesienią się bardzo ładnie przebarwiają. Czy te lulki na jego tle nie zaburza koloru jesiennego.

Klony przepiękne idę dzisiaj kupować do sąsiada może zrobię zakup.
Mój klinik atropurpurea nieopatrznie przycięty pięknie odbija.
To znaczy posadziłam w dobrym miejscu.

U mnie karmnik sam się wysial w zeszłym roku i mus go wysadzić w inne miejsce.
A kilka lat wstecz na skalniaku sam się wygubil.

Jeżeli chodzi o Kalinę Kilimandżaro to kwitnienie. U mnie też ma takie zawiązki. Moja kwitnie bez przerwy nawet do mrozów.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 07:48, 11 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta, jak ja lubię czytać Twoje wpisy, są takie radosne, od razu mi się humor poprawia.

U mnie cukinia też się szykuje do kwitnienia, przydałoby się ją już wystawić ale u nas zimno. Dziś przywitała nas mżawka.

Drzewek zawsze szkoda, u mnie duży grujecznik bidak, wczoraj mąż wyczyścił mu rany, został jeszcze maluch z którym nie wiem co zrobić, bo pół pieńka ma popękaną korę i liści brak, zastanawiam się czy ciąć czy nie.

Buziaki zostawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ElzbietaFranka 07:52, 11 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Odnośnie cukinii ja tydzień temu posiałam nasionka. Rośnie jak chwast więc czekam. Jeszcze do ogrodników różnie może być w naszym klimacie.
Po tym śniegu kwietniowym jestem zachowawcza.
Boje się aby nie było mrozu oberwały by kaliny, lilski i bzy zresztą wszystkie które mają pąki kwiatowe.

Zawsze narzekałam na nadmiar wody teraz nastąpiła susza trzeba podlewać. W niektórych miejscach ziemia jak kamień.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
DariaB 10:08, 11 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Marta pięknie pęcznieją Twoje rabaty, klony są cudnej urody, tego koloru można im tylko zazdrościć i podziwiać. Rabat z hortensjami zapowiada się obłędnie, super połączenie roślin.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
sylwia_slomc... 10:37, 11 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Tak to kwiaty kaliny będą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 13:56, 11 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Piękne tulipany (i kanciki). Nawet jak trupi nie cieszy Ogrodniczki to można wykopać i pomiksować z innymi kolorami na przyszły rok.
Krwiściąg zauroczył mnie u Danusi. Kupiłam 3 sztuki ale posadziłam z daleka od trzcinników krótkowłosych. A inspiracja bardzo ciekawa
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Anda 15:49, 11 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Szkoda Aureum. Trzymam kciuki aby się odbudował.

Ogród już nie do poznania. Przesz do przodu, super
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 20:36, 11 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Z ogromnym entuzjazmem opisujesz wszystko co się dzieje u Ciebie w ogrodzie widać tę radość którą on Ci daje, to wspaniała przygoda tworzenie własnego świata który nas otacza
Pięknie już masz, sporo drzew, nie zapominaj że drzewa rosną na wielkie
tulipany EE też bardzo lubię, klonów masz dużo, bardzo piękne są
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies