Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 18:24, 18 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sałaty wysadzone do skrzyń padają jedna po drugiej. Do pewnego czasu jest dobrze, później mdleją. Część z nich znika. Podejrzeń było kilka: sroki, ślimaki, kot. Słońce nawet. Pudło. Odkryłam pod korzeniami tych padniętych... drutowce. Nie mam szans na sałatę i to nie kto inny a one załatwiły sałatę w zeszłym roku... wypowiedziałam im walkę, ale na własną sałatę w tym roku nie liczę, chyba że w donicach.





Martka 18:31, 18 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Czosnki są "obpodziwiane" ze wszystkich stron. Moje pierwsze. Purple Sensation. Pozostałe w gotowości.



Judith 19:43, 18 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9909
Uuuuch! Ale ohydne robale... Skoro miałaś je w zeszłym roku i teraz, to pewnie sie zaległy w skrzyni...? Może trza ziemię wymienić...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:52, 18 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martuś, w tej skrzyni, w której są drutowce wysiej teraz gorczycę. Jesienią ją zetnij i głęboko przekop. Możesz też profilaktycznie polewać kwaterki wywarem z wrotyczu.
Na forach ogrodniczych piszą, że pojawieniu się tego rodzaju szkodników sprzyja brak głębokiego przekopania jesiennego i brak stosowania płodozmianu.
"Samice składają jaja do gleby w pobliżu roślin. Larwy wyjadają pęczniejące nasiona, żerują na kiełkach, korzeniach i bulwach roślin przez 2–4 lata, a nawet dłużej, zimując w głębszych warstwach gleby. Przepoczwarzenie następuje również w glebie, chrząszcze wychodzą z niej wiosną następnego roku. Najchętniej pojawiają się na polach zaniedbanych, o złej kulturze gleby, o kwaśnym odczynie, gdzie nie wykonuje się solidnych orek zimowych i spulchniania gleby."
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:52, 18 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Idealnie wygląda ta jabłoneczka. Jak panna młoda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 20:55, 18 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Haniu, jabłonka świetnie uzupełnia rabatę Danusia ma świetne relacje, z tego powodu mam konto oglądacza na IG Edit: I jabłonkę


 






Piękna!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
DariaB 20:57, 18 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Blee wstrętne robale, na szczęście Hania podała już rozwiązanie.
Czochy cudne, pięknie zdjęcia.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 22:25, 18 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Czosnki śliczne , ale robal paskudny .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:59, 18 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Marta, o drutowcach czytam. Nic przyjemnego Hania pisze o przekopywaniu. A ja ciekawa jestem jak sobie z takim czymś radzą zwolennicy "no dig". Próbowałaś coś o tym czytać?
P.S. Poza robalem reszta śliczna oczywiście
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 06:59, 19 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Mam skrzynie No dig od lat i nie mam drutowców. Ale sadzę do nich również aksamitki i calendulę. One chyba chronią przed tego rodzaju szkodnikami.
K.B. też ich nie ma raczej, inaczej by pewnie o tym coś wspomniała.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies