Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 08:40, 06 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bupleurum raz jeszcze - bardzo ciekawa roślinka, teraz ładnie tu i ówdzie wypełnia rabaty, warto sadzić po trzy, tak mam w innych miejscach. Tu jedynak. Przypomina grafy do góry nogami?


Moja siostra nazwała tę rabatę "Kapusta z hortensją w tle"


Nie zauważyła, że w duecie z kapustą jest tu też liatra!


Znajdź Chopina...
Martka 08:40, 06 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Relacja bez Jude de Obscure to nie relacja. Magaro, dobrze, że szykujesz miejsce (oraz nie mylmy tej róży z Desdemoną!)




Desdemona wygląda bowiem po deszczu tak:
Martka 08:40, 06 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rabata z Aleksandrami of Kent oraz jednorocznymi wypełniaczami. Kapusta pojawiła się i tu. Klon... jeszcze trwa.



Czosnki są piękne, cóż, że z takim zacięciem do reprodukcji.


W uściskach z koprem, który też niczego sobie



Martka 08:40, 06 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kostkowa - czeka na przycięcie cisowych kostek, ale JUŻ widać zalążek efektu falujących łanów hakonechloa , dzięki Dziewczyny!


Po sąsiedzku: Buk Dawyck Purple rozkręca się.


Rabata "łączkowa" zachwyca, chabry wywołały wczoraj nasze wspomnienia z dzieciństwa na temat prac zarobkowych, jak miło powspominać


Są też smutne obrazki. Kolejny klon, Orange Dream, zapowiada swoje odejście. Brutalny moment w życiu ogrodnika. Przemknę dalej, zbyt smutne, by dłużej przy nim stać. Chlip.


Nie wiem, czy pierwszy ogórek to adekwatne pocieszenie, ale jakaś radość na pewno.


Ogólnie jest tych powodów wiele. Tego się trzymamy

Koniec
Martka 08:56, 06 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, ależ się miło temat rozkręcił przez te chabry To mamy frakcję butelek - Łucja, Hania, a Olciamanolcia to nawet zainwestowała w edukację przedsiębiorczości, nie mówiąc o Maglesce, która ogarnięta żądzą zysku mamie słoiki nawet wywoziła.
Frakcja truskawek jest - Mgduska, Joku, bo Ryska wolała w cieniu zbierać jagody. Ale chabry? Chabry były oryginalne, zbierała tylko Juzia!

W kategorii ilości zadołowanych doniczek przoduje … nie wiem, Zana czy Agatorek? To tajemnicza sprawka. Łucja nadal zamawia, chyba piętrowy ogród robi? Joku milczy na temat ilości doniczek, ale chyba też coś jest na rzeczy

A ze śmiertelnie poważnych tematów, Mirkaka, dziękuję, to mogła być trociniarka, gąsienica była baaaaardzo duża, 6-8 cm spokojnie, jeszcze takiej na oczy nie widziałam, ale też bardzo gęsto owłosiona. Myślę, że ta ze zdjęcia to właśnie ta sama, którą widziałam na drzewie. Zdjęcie nie pokazuje rozmiarów, ale tu miała dobre 6 cm. Wczoraj padało, ale dziś znów pooglądam ogród z latarką.

Podlało! U Iwony100, Agatorka, u mnie też. U Magary nie wiem czy padało, ale powiało. Optymizmem, że będzie się mogła dziewczyna wreszcie wyspać, kiedy internet będzie całodobowo Bo już zaczyna majaczyć … o sadzeniu róż

Edit: A gdyby tak obejrzeć gdzieś na żywo polecaną przez Mgduskę Roald Dahl? Tak subtelnie namawia, jak tu wytrzymać?

Dziewczyny, dobrego dnia!

 
Wiolka5_7 09:29, 06 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Martka super , że i u Ciebie popadało ! U mnie też,lało całą noc !

Ogród po deszczu pięknie wygląda

Odżyje ogród i my po ciągłym podlewaniu i upałach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 09:39, 06 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jak ja Cię lubię czytać A ogród pięknieje w oczach! I tak dużo się już w nim dzieje - nawet ogórki! Możesz pękać z dumy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 10:17, 06 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Twoje opisy do zdjęć uwielbiam

U mnie turzycka musk (...dalej nie pamiętam) stoi na baczność, nawet po deszczu

Moje ogórki nie mogą wystartować, bo mi je golasy repecą.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 11:14, 06 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Chyba przejęłaś pałeczkę po Sebku...
Sprawozdania piszesz fachowe i można się pośmiać
Pisz dalej nasz kronikarzu
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Zana 11:46, 06 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Martka napisał(a)
Deszcz spadł! Życie wraca! Koniecznie trzeba utrwalić te podeszczowe obrazki.

Moja jedyna, mini, ale cienista!


Na niej anemon! Że jesienny, nie muszę dodawać...




Może mini, ale jaka urocza Martko, nie pisz że te pąki na jesiennym, one są po prostu na zawilcu. Słowo jesienny nie brzmi dobrze

Na pewno nie przoduję w ilości doniczek Nie mam ich straszenie wiele, aktualnie jakieś 15 sztuk, w weekend część będzie posadzona Ale chyba wygrałabym konkurs w kategorii ile czasu co poniektóre oczekują na posadzenie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies