Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Zana 15:29, 05 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Chyba nigdy nie osiągnę "zero" stanu doniczek do wsadzenia. U mnie to i owo już trzy lata podołowane, żyje własnym życiem. Aż nie chcę myśleć co tam się pod ziemią dzieje.

Nie wiem czy chwaliłam szklarenkę, ale się zachwycam. Sama w sobie jest ozdobą
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mirkaka 15:54, 05 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Martka napisał(a)
Dziewczyny, czy wiecie może, co to są za stworzenia? Gąsiennica jest duża, ma jakieś 5-6 cm. Podobną widziałam na grujeczniku, a może to nawet ta sama, próbowałam ją przegonić stamtąd.

Zaintrygowała mnie także ta ćma siedząca na warzywniku. Czy ktoś zna?

Przyznam, że po raz pierwszy łaziłam po nocy z latarką i oglądałam ogród - wszystko jest inaczej, ogród przestaje należeć do nas, pojawiają się żaby, pełno ćmo-podobnych, pierwszy raz widziałam niektóre ślimaki na sałacie, spotkałam bardzo dużą gąsiennicę na grujeczniku, tego wszystkiego nie widać za dnia. Polecam taki spacer
 


Jak dużą gąsienicę widziałaś na grujeczniku? Jak wyglądała? To może być trociniarka, sprawdź ja wygląda i następnym razem zatłucz bo to okropny szkodnik drzew
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 16:26, 05 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Stan "0"... Marzenie. Właśnie otworzyłam dzisiejszą paczkę. A jeszcze poprzednie nie posadzone.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
olciamanolcia 20:05, 05 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6975
tulucy napisał(a)
Ja zbierałam butelki, a tatuś woził mnie samochodem do skupu z tym towarem. Podejrzewam, że paliwo by mu się nie zwróciło, ale zarobkowania nauczył. Zbierałam na Płomyki. Miałam dobre zaopatrzenie, bo sąsiedzi obok często gęsto coś świętowali. W zasadzie świętowali każdy dzień

U mnie dziś pochmurno, alert dostałam, ale czy z tego coś będzie, to nie wiem. Ziemia mokra, moja długo trzyma wilgoć głęboko.


ja tez jeździłam do skupu butelek i kupiłam sobię grę - Eurobusiness
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Iwona100 22:19, 05 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
U mnie długo dziś padało ,a 1 lipca przez 7 godzin co chwilę były ulewy oczywiście z burzami. Ogród super podlany .
Marta informuję ,że stale zaglądam i podziwiam.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Joku 22:27, 05 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12082
Zazdroszczę zerowego stanu udoniczkowienia. I dopisuję się do grona zbieraczy /zbieraczek truskawek.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magleska 23:08, 05 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18384
Mam podobne doświadczenia ze skupem butelek Mamine słoiki też często wywoziłam -kończyło się to niezłą awanturą ale na lody było

Rózyczki cudniaste ....a moje nowe nabytki nadal w doniczkach ech
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 23:19, 05 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
I jak? Popadało?
U mnie od popołudnia ciagle paca równy deszczyk. Hurra

Gratuluję zerowego stanu doniczek . U mnie to stan w tym sezonie nieosiągalny . Mam jeszcze trochę swojego towaru plus doniczki od mojej mamy, które stoją u niej, żebym nie popadła w obłęd. Oprócz fiołków, które chciałam, postanowiła mnie obdarować bergeniami (duże sadzonki, lubię w sumie ), ciemiernikami cuchnącymi (kiedyś mi się wymsknęło, że kilka by mi się przydało, to wykopała mi koło 20 sztuk , u niej sieją się jak głupie). Oprócz tego ileś tam doniczek mahonii i czegoś jeszcze, ciężko mi to zapamiętać. A sama mi mówiła ostatnio, że za dużo rabat zrobiłam. Tyle że będę musiała jeszcze gdzieś posadzić te roślinki od niej .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:38, 06 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Martka - stan "zero" ??? No to mistrzyni jesteś Ja niby nic nie kupowałam ale się o doniczki z zawartością non stop potykam Pewnie ktoś mi je podrzuca
Będziemy testować nowego dostawcę netu za dwa tygodnie - być może moje nocne seanse pójdą w niepamięć Fajnie by było mieć net całą dobę Że o kanalizacji nie wspomnę zamiast szamba Ot, 21 wiek

A tak w ogóle to muszę się mocno w Twoim wątku cofnąć w temacie róż - mam wrażenie, że mój rogal za ciemny i nudą na nim wieje Obskurną zapamiętałam, mam na liście, ale widziałam dzisiaj, że mam więcej miejsca na róże niż myślałam - tylko darń zerwać - sama przyjemność
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 08:40, 06 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Deszcz spadł! Życie wraca! Koniecznie trzeba utrwalić te podeszczowe obrazki.

Moja jedyna, mini, ale cienista!


Na niej anemon! Że jesienny, nie muszę dodawać...


Również na niej - turzyca muskegońska - obiecałam fotkę Wiaan. Nie jest to grzeczna trawka



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies