Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

mirkaka 15:18, 06 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Marta, wrzuciłam zdjęcia przekwitających kwiatów GC u siebie.
Trociniarka jest łysa, nie ma włosków Może dochodzić do 10 cm i grubości palca, brr, mam nią zaatakowane brzozy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Agatorek 20:29, 06 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Juzia napisał(a)
Chyba przejęłaś pałeczkę po Sebku...
Sprawozdania piszesz fachowe i można się pośmiać
Pisz dalej nasz kronikarzu


Jak przeglądałam „stare” tematy, to właśnie kiedyś trafiłam na raport Sebka. Śmiałam się w głos .
U Martki widzę duże podobieństwo w opisach, czasami wygląda mi to jak zajawka jakiegoś serialu.

Martuś, pięknie i rześko na rabatach. Fajnie wygląda kapusta rozrzucona tu i ówdzie . Twoja siostra trafnie ją zatytułowała .
Szkoda klona , to wprost nieprawdopodobne, że kolejny zrobi out.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:34, 06 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ogórki są całkiem słusznych rozmiarów. Za parę dni będą do wyrwania.
Twoja JdO robi tego lata furorę na forum. Prawie jak Pomponella Magary. Wszyscy czekają w napięciu na jej rozkwit.
O kloniku trudno napisać coś mądrego. Wielka szkoda i żal do losu.
Podczas nocnego patrolu najczęściej rzucają mi się w oczy ćmy i opuchlaki. Wolałabym świetliki, no ale jakoś nie bardzo obrodziły.
Poeksperymentuj za rok z wykorzystaniem buraków liściowych (boćwiny) na rabatach ozdobnych. Te bordowolistne świetnie wyglądają aż do późnej jesieni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwona100 22:09, 06 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Świetnie ,że u Ciebie padało.
Uśmiałam się z Twoich podsumowań,komentarzy i wczoraj i dziś. Super piszesz .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Helen 22:37, 06 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Kochana, Ty nam tutaj z jesiennymi jeszcze nie wyjeżdżaj. Piękne lato mamy.

Fajnie, że masz tak dużo róż, pięknie Ci kwitną.
____________________
Helen - Hortensjowo
Alicja169 23:33, 06 lip 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
mirkaka napisał(a)


Jak dużą gąsienicę widziałaś na grujeczniku? Jak wyglądała? To może być trociniarka, sprawdź ja wygląda i następnym razem zatłucz bo to okropny szkodnik drzew


Ten motyl to ćma bukszpanowa - tak mi się wydaje.
Uważaj na bukszpany bo w ciągu chwili stracisz wszystko.
Lepinox najlepiej od razu zastosować - objawowo lub na przyszłość- profilaktycznie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Magara 00:49, 07 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Martka napisał(a)

Podlało! U Iwony100, Agatorka, u mnie też. U Magary nie wiem czy padało, ale powiało. Optymizmem, że będzie się mogła dziewczyna wreszcie wyspać, kiedy internet będzie całodobowo Bo już zaczyna majaczyć … o sadzeniu róż
 

Stanowczo zaprzeczam, że się nie wysypiam Przez to, że mam strasznie wolny net, a do tego najczęściej tylko w późnych godzinach, w oczekiwaniu na otwieranie się zdjęć na forum czy kolejnych wątków zdążę ogarnąć w tzw. międzyczasie całą masę spraw, które w innych warunkach ogarniałabym w ciągu dnia A z różami to same wiecie jak jest
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:10, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)
Marta, wrzuciłam zdjęcia przekwitających kwiatów GC u siebie.
Trociniarka jest łysa, nie ma włosków Może dochodzić do 10 cm i grubości palca, brr, mam nią zaatakowane brzozy


Oj Brzoza sąsiada miała trociniarki - ale zaatakowały ją najprawdopodobniej dlatego, że była wcześniej uszkodzona. Miała zrytą korę, ponieważ na jeszcze pustej działce były usuwane zarośla, ciągnikiem z jakąś giga kosiarą, która zahaczyła to drzewo. Bardzo brzydki zapach wydobywa się z drzewa zaatakowanego drzewa, kwaśny, octowy.

My znaleźliśmy taką gąsienicę na swoim trawniku i litościwie - jak to mamy w zwyczaju - wynieśliśmy do lasu (!!?!) - brak stosownych emotikonów, żeby skomentować uczucia, jakie nami targały, kiedy już dowiedzieliśmy się, co wynieśliśmy
____________________
Sałatka pokrzywowa
mirkaka 15:06, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Mgduska napisał(a)


Oj Brzoza sąsiada miała trociniarki - ale zaatakowały ją najprawdopodobniej dlatego, że była wcześniej uszkodzona. Miała zrytą korę, ponieważ na jeszcze pustej działce były usuwane zarośla, ciągnikiem z jakąś giga kosiarą, która zahaczyła to drzewo. Bardzo brzydki zapach wydobywa się z drzewa zaatakowanego drzewa, kwaśny, octowy.

My znaleźliśmy taką gąsienicę na swoim trawniku i litościwie - jak to mamy w zwyczaju - wynieśliśmy do lasu (!!?!) - brak stosownych emotikonów, żeby skomentować uczucia, jakie nami targały, kiedy już dowiedzieliśmy się, co wynieśliśmy


Tak, zapach octowy
Ja ją wsadziłam do słoika i zaczęłam szukać co to, takim sposobem dowiedziałam się o tym szkodniku co mi brzozy niszczy. Na żywo jest odpychająca jak dla mnie.
Nie dziwię się waszym odczuciom, ale skoro u was ją znaleźliście to pewnie była w którymś waszym drzewie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mgduska 15:21, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na szczęście nasze brzozy są zdrowe. Musiała spaść lub przywędrować właśnie z brzozy sąsiada - rosła przy samym płocie. Sąsiad ją usunął, bo była przechylona w naszą stronę, nie chciał mieć nas na sumieniu. Żal mi było tego drzewa, to była piękna brzoza, ale teraz się cieszę, że jej nie ma, korzeniami tkwiła w moim ogrodzie i żywiła się tymi wszystkimi dobrami, którymi karmiłam moje róże
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies