Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 22:45, 01 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, to fastigiaty, mogą się połączyć, tu jednak nie chcę, by się całkiem łączyły, bo zabiorę światło świerkom z tyłu. Rosną co 1,7m. Wąskie przesmyki światła - choćby jakieś 30 cm zostawię. Nie przycinane rosną w kształt wrzeciona, u Hani na przedpłociu jest piękny okaz.
Prawda, że wcześniej było jak bez jedynki w uzębieniu?



Magara 23:18, 01 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Martka napisał(a)



Martka, jak to zrobiłaś, że łubin kwitnie razem z hortensjami??? I na dodatek w tak pięknym kolorze
P.S. Z grabem strzał w dziesiątkę - oczywiste to jest
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
LIDKA 23:36, 01 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Grab jakby tu zawsze był.
Masz dobre oko do roślin i zielony palec.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 08:04, 02 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magaro, łubin dopiero, a hortensje już - tak to się samo zgrało

Lidka, mam jeszcze trzy takie miejsca w ogrodzie, które zioną drzewną pustką. Szybko miejsca ubywa…

Nie mogłam się powstrzymać od kolejnych fotek - róże z rana… jeszcze piękniejsze niż wczoraj.
Lady Emma


Jude de Obscure


Perovskia posadzona, a obok (lub za nią, to rabata narożna, perspektywy są dwie) krwiściag. Czy w tym roku JUŻ zakwitnie? Inspiracja u Hani Gruszki.


Rdesty przedzierają się przed hortensje, a były za Ruch roślin na rabacie potrafi być bardzo ciekawy


Warzywnik nadal daje plony.


Scabiosa Atropurpureum z wysiewów, więc dumnam


Czas na rzeczy pozaogrodowe, ale też miłe.


antracyt 08:04, 02 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Grab wpasował się idealnie
Mam u siebie takie 4 w rzędzie(właściwie 6, ale 2 jeszcze malutkie) i bardzo lubię ten rytm. Jak już się dobrze ukorzeniły to wszerz idą prawie tak szybko i chętnie jak wzwyż. Ewa/Anda pokazywała kiedyś takie wiekowe graby fastigiata i bardzo wąskie nie są W Kórniku jest kilka takich alejek z nich, mają może z 5m wys i co najmniej 2 szerokości. My chcieliśmy zasłonić dom obok i puściliśmy nasze na żywioł, od przyszłego roku zaczynamy cięcie, bo wysokość i szerokość już słuszną mają. Będzie co ciąć

Takiego Pana pasjonata na ryneczku zazdroszczę. Bupleurum za 15zł kupować u niego nie potrzebuję, ale pewnie ma inne ciekawostki, na które się skusić warto.

Jak będę kiedyś w pobliżu to z chęcią wpadnę na kawę mimo, że (nie obraź się proszę) zupełnie nie kojarzę skąd jesteś... Brakuje mi opisów, które kiedyś były pod awatarem. Teraz część miejscówek ulubionych ogrodów kojarzę, część mi się notorycznie myli, a reszty nie pamiętam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
BASIA8 10:30, 02 sie 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4612
Nowy grab? a wygląda jakby tam zawsze był pięknie się prezentują - jak żołnierze na warcie
Buziaki.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Martka 10:31, 02 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tak, graby potrzebują czasu na rozruch Cięcie nożycami elektrycznymi idzie szybko, gorzej ze zbieraniem ścinków Zuzko, napiszę na priv, w jakiej okolicy mój ogród. Śledzący z okolic łatwo się domyślą
Zawsze obawiam się o bezpieczeństwo z podawaniem danych w sieci, nawet tych ogólnych. Inf. o pobycie na urlopie także nie wstawiam - chyba że dom nie zostaje bez opieki. To zawsze jednak informacje ogólnodostępne … mam na tym punkcie lekką obsesję może, ale ostrożności nie za wiele Na kawę zapraszam

Pan naprawdę pasjonat, miał ostatnio kilka odmian! tiarelli, ale na razie nie mam gdzie sadzić.
Martka 10:40, 02 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basiu, mam foto-dowody, że
go nie było graby są świetne na szpalery i żywopłoty, lubią cięcie Jednak wciąż nie jest rozstrzygnięty dylemat, czy wolę graby od buków… Buziaki!
Judith 10:45, 02 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9600
Martka napisał(a)
Tak, graby potrzebują czasu na rozruch Cięcie nożycami elektrycznymi idzie szybko, gorzej ze zbieraniem ścinków Zuzko, napiszę na priv, w jakiej okolicy mój ogród. Śledzący z okolic łatwo się domyślą
Zawsze obawiam się o bezpieczeństwo z podawaniem danych w sieci, nawet tych ogólnych. Inf. o pobycie na urlopie także nie wstawiam - chyba że dom nie zostaje bez opieki. To zawsze jednak informacje ogólnodostępne … mam na tym punkcie lekką obsesję może, ale ostrożności nie za wiele .

To nie obsesja, a świadomość zagrożeń. Jedyna słuszna postawa.

EDIT: Grab faktycznie wpasował sie idealnie. A nawet widzę miejsce na jeszcze jeden, ale może to dlatego, ze wole liczby nieparzyste w ogrodzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 10:53, 02 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, tak, ostrożność w sieci to konieczność. Mówisz o piątym? Gdzie go wpakować? Pisz, co widzisz Jeszcze są wolne egzemplarze w CO
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies