Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 08:12, 19 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135




Martka 08:16, 19 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jude de Obscure w różnych odsłonach kolorystycznych...


Lady of Shalott

Agatorek 17:48, 19 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Martka napisał(a)
Dziewczyny, wieczorem odpowiem, tymczasem kilka zdjęć, ogrodowe poranki to najprzyjemniejsze chwile dnia! Piątku, witaj!!!


Ja bardzo lubię wieczory, ale niestety słabo wtedy wychodzą zdjęcia

Piękne zawilce ❤️

Ps. Zrobiłam zdjecia judaszowcom
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 18:20, 19 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Martka napisał(a)





Martuś, poproszę o podpisy pod różami
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 20:54, 19 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Martka napisał(a)
Dziewczyny, wieczorem odpowiem, tymczasem kilka zdjęć, ogrodowe poranki to najprzyjemniejsze chwile dnia! Piątku, witaj!!!




Jakbym nie śledziła wątku to bym nie wierzyła ze ogród ma dopiero rok.
Piękne wszystko masz. Też lubie obchód przed pracą zrobić.

Udanego weekendu i czasu na ogród Ci życzę.

A co jest na 3 fotce? Piękne.
I jeszcze powiedz czy kosmosy siać od razu w rabatę?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 22:27, 19 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Przepięknie Martko u Ciebie! Jak fantastycznie dobrane kolory- od bladych, delikatnych po te intensywne- różnorodnie, a spójnie! Cudnie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Martka 22:42, 19 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, białe i różowe kosmosy - to zestawienie też mi się podoba. Chyba zakupię znów nasiona Cupcakes, są tak lekkie w odbiorze, uroczo tańczą na wietrze.

Elu, ten szkodnik jest mi nieznany, ale jaja były twarde i zaskakująco trudne do zniszczenia. Deszczu na razie nie widać, może w weekend lub następnym tygodniu.

Judith, dziękuję, bardzo lubię Annabelle

Wiaan, Jude mnie nieustannie zachwyca i zaskakuje Kwitnie wciąż.

Olciamanolcia, ogólnie w tym roku nie mogę powiedzieć, że mszyce były ogromnym problemem. Bardziej te zielone żarłoki. Sikorki nie fatygują się kurczę do stołówki…

Asiu Roociko, czytałam o tym problemie u Ciebie, ale nie skojarzyłam, że to on. Wiesz, ten klon Ginnala też trochę był w tym sezonie poobjadany, myślałam, że to opuchlaki. Może jednak nie? Muszę się przyjrzeć. Oj, trzeba oglądać rośliny… Czy te gąsienice wyglądają tak jak moje na różach?

Mrokasiu, jeśli długo nie można się zdecydować, potem następuje kumulacja dlatego trzy Nie masz danych szkodników, nawet kreta? W dodatku takie bajeczne rabaty? Leżę i kwiczę!

Haniu, aby tak sobie rankiem wyjść na ławeczkę, trzeba przede wszystkim motywacji, by … bardzo wcześnie wstać… Bardzo Ci dziękuję za ten miły wpis

Agatorku, dziękuję fauna zaczęła mnie interesować z różnych powodów nie zawsze jest to tylko ciekawość poznawcza Moje zawilce były w pąkach już w lipcu…
Wieczory w ogrodzie lubię z innych powodów niż poranki. Które to są idealne do podziwiania, odkrywania, robienia zdjęć, to rano w ciszy (sąsiedztwa nie słychać) lęgną się pomysły i człowiek ma chęć działania. Wieczorem w ogrodzie po prostu jestem, bez natłoku myśli technicznych i aparatu rzecz jasna Już zaglądam do Twoich judaszowców!

Asiu Rojodziejowa, już podpisuję. Pierwsze trzy to Jude de Obscure (tak różne potrafi mieć kolory i fazy pąków!), kolejne to Lady of Shalott.

Lidko, rok temu to było naprawdę pusto. Dokładnie takie myśli mam patrząc na Twój ogród Ta roślina o którą pytasz to marchew ozdobna Dara. Wysiewałam. Kosmosy mam pierwszy raz, wysiewałam do multiplaty, to jest chyba trochę pewniejsze, że nic nie pożre młodych wschodów. Ale wiadomo, zabawa. Marchew też wysiewałam jak kosmosy.

Martuś, dziękuję za miłe słówko W przedogródku królują róże (w sensie różowości), a z tyłu ogrodu inne kolory, nawet ostatnio dokładam żółty
Rojodziejowa 00:08, 20 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Tak coś właśnie czułam, że to Jude. Ostatnio częściej ją widzę pod nazwą Ausjo. Muszę zacząć im przygotowywać miejsce
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 10:13, 20 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, zaintrygowała mnie ta "AUSJO", weszłam na stronę jednego ze sprzedawców i faktycznie, nie pobrzmiewają tam już wdzięczne nazwy róż, tylko te skróty. Jestem lekko oburzona...
Próbuję:
… Dziś rano po raz kolejny podziwiałam Ausjo. …

Oj... wygląda, ale nie brzmi dobrze...
Roocika 10:16, 20 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta, odpisałam u siebie o płastach
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies