Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

antracyt 08:59, 18 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11586
Nie pamiętam ile trwa, ale raczej niezbyt długo, za to u mnie w 2 rzutach.
Nie wiem, czy goły korzeń ma jakiś wpływ, ale na pewno są odmiany bardziej i mniej smaczne dla mszyc, gąsienic i całej reszty.
Muszę sobie różowego kosmosa cupcake dokupić. Trafiła mi się wśród białych jedna taka siewka i razem wyglądają super
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
ElzbietaFranka 09:23, 18 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Inni też mieli ten problem

Z tekstów wynika, że to przyszłościowo żerować będzie na brzozach.





Przyznam, że mam brzozy i nie spotkałam się z takim szkodnikiem. Może składa jaja ten szkodnik na innych liściach a żeruje na brzozach. Tak jak to się dzieje z ochojnikiem modrzew - świerk.

U mnie znowu pożera coś liście róże. Wyzery młodych lisci przy pąkach małe kropki. Pojadę i przypilnuje.
Ja bym nie upatrywała w tym że szkodnik się pojawił w donicy. Moim zdaniem przyleciał złożył jaja i się wykluło paskudztwo. Widocznie liście mu lepiej smakują może są dojrzalsze.

Miało padać takie burze i guzik ledwo pokropiło przed wczoraj.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Judith 09:58, 18 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)
Annabelle już w zieleni.


Mniam! . Przecudne ujęcie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 10:01, 18 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5156
Martka napisał(a)

Moja NAJ pośród róż, Jude.


Urocza jest
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 10:55, 18 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7017
Martka napisał(a)
Róża Gertrude Jeckyll nęci u mnie wszelkie szkodniki.
Te gąsienice są wyjątkowo żarłoczne. Zebrałam 30 sztuk i wciąż coś znajduję.
Tu w akcji.

Tu trawi.

Tu efekty. Niektóre liście bez blaszek.



Martuś u mnie wszelkiego rodzaju robactwo upodobało sobie moją …. żółtą różę. W pewnym okresie miała listki jak sito. Wszystko na niej było - od gąsienic poprzez mszycę aż do skoczków . Na te wszystkie mini padkudy polecam Deltam - jest jak dla mnie i róż niezawodny . Psikam tylko raz i wszystko ginie. I najważniejsze po tym zabiegu przez długi czas mam spokoj .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Roocika 11:03, 18 sie 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)

Odcień różu łapie też Limelight



Limki u Ciebie szaleją.
W ogóle rośliny u Ciebie szaleją

Co do płasta brzozowca to u mnie jest on problemem. Jest bardzo żarłoczny, potrafi ogołocić całkiem gałęzie w szybkim tempie. Musimy niestety pryskać brzozy dwa razy do roku. Robimy to jak się pojawiają pierwsze gąsienice a i tak są gołożery. Zebrać się nie da, bo brzozy są już wysokie.
Nie zauważyłam, żeby ptaki się tymi gąsienicami interesowały, czytałam nawet, że ich ubarwienie odstrasza ptaki.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 11:23, 18 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wow, są buczki! I to trzy!
Super wyglądają przy oranżerii. Zresztą to zupełnie niewiarygodne jak szybko to miejsce dojrzało, wystarczył jeden sezon!
Współczuję robactwa wszelakiego. U mnie na razie robaków brak (muszę na wszelki wypadek obejrzeć dokładnie buksy) a odkąd psy upolowały kreta to nawet z tym mam spokój.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 16:43, 18 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
To spore ryzyko tak sobie wyjść rankiem z kawą na ławeczkę w Twoim ogrodzie. Trzeba mieć potem sporą motywację, aby tak wybyć gdzieś tam do jakiejś prozaicznej pracy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 17:53, 18 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martuś, u Ciebie zawsze jakieś ciekawe opowieści. Fauna i flora, wszystko się przenika
Pięknie, busz świetny na rabatach, hortensje szaleją ❤️ Zawilce też! U mnie nie chcą wychodzić z pąków, za gorąco im
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 08:10, 19 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, wieczorem odpowiem, tymczasem kilka zdjęć, ogrodowe poranki to najprzyjemniejsze chwile dnia! Piątku, witaj!!!


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies