Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Mary 20:59, 03 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Martka napisał(a)
Judith, ja tez często pod rękawice zakładam lateksowe czy winylowe, mam ich w domu zawsze spore zapasy. Może te robocze w paczkach to jest myśl. Nie krępują ruchu. Z kolei te miękkie typu B&B dobrze sprawdzają się przy pracach z narzędziami.


Zamiast lateksowych i winylowych, polecam nitrylowe.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiolka5_7 21:02, 03 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
U mnie trawnik też taki zielony jak wiosną

Jak nadal będzie ciepło to mam plan ściąć w styczniu seslerie ,bo one szybko ruszają, a widziałam wczoraj na IG ,że w szkółce ścięte przed zimą ,właśnie już ruszyły, trzcinniki to samo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mary 21:07, 03 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
U mnie Frosted Curls/Amazon Mist nie sprawdziły się. Po którejś zimie wyginęły.
Turzycą pagórkowatą muszę często odmładzać. Mieszane uczucia mam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 00:46, 04 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
O szoku związanym z rękawicami napisałam już u siebie
Ale Martka, to w Twoim wątku doszłam do wniosku, do którego dojść się bałam, a który ukrycie podejrzewałam Mianowicie - muszę być jakimś mega patentowanym leniem ogrodowym skoro moje rękawice (i królewskie i TARciowe), pomimo używania, częstego prania w pralce i incydentalnego zszywania, są nadal w dobrej formie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gruszka_na_w... 12:41, 04 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
O szoku związanym z rękawicami napisałam już u siebie
Ale Martka, to w Twoim wątku doszłam do wniosku, do którego dojść się bałam, a który ukrycie podejrzewałam Mianowicie - muszę być jakimś mega patentowanym leniem ogrodowym skoro moje rękawice (i królewskie i TARciowe), pomimo używania, częstego prania w pralce i incydentalnego zszywania, są nadal w dobrej formie


To problem trwałości rękawic sam się rozwiązał. Używałam tych Tarciowych do wszystkich prac ogrodowych, a nie tylko do sadzenia, jak Ty. Tych jednorazowych rękawic nie używam. Trudniej je zdjąć, a ja za często robię przerwy podczas prac ogrodowych.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 16:50, 04 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Wiolka5_7 napisał(a)
U mnie trawnik też taki zielony jak wiosną

Jak nadal będzie ciepło to mam plan ściąć w styczniu seslerie ,bo one szybko ruszają, a widziałam wczoraj na IG ,że w szkółce ścięte przed zimą ,właśnie już ruszyły, trzcinniki to samo


Własnie-odnośnie seslerii. W zwiazku ,że mam je pierwszy raz kiedy ciąć?Czy do zera tzn na krótko? I czy w ogóle ciać bo moja zielona
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 16:57, 04 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
A ja mam rękawice skórzano-materiałowe-takie a'la budowlane-jestem z nich bardzo zadowolona. Używam w chłodne dni tzn jesienia i zimą ale pod nie zakładam tez a'la wełniane i wtedy zimno mi nie straszne. Latem i wiosną używam "specjalistycznych" rękawic od mojego szwagra. Nie wiem z czego są ale ręka się w nich w ogóle nie poci wręcz przeciwnie- jakby chłodzą.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Juzia 17:21, 04 sty 2023


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Martka napisał(a)


Juziu, KILKA chwastów? Otóż ja ich zauważyłam setki i nie wygląda na to, że przegryzą się, wręcz zauważam u nich przyrost masy mięśniowej. Opieliłam wczoraj i dziś dwie rabaty.



Za mało liści masz
U mnie wszystko pod liśćmi. Jeszcze nie zbieram. Czekam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 17:22, 04 sty 2023


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Judith napisał(a)
Martko, napisałaś "opieliłam dwie rabaty", a ja przeczytałam coś innego, ale wciąż adekwatnie .



Hahahahahha!
Chyba się domyślam
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 17:25, 04 sty 2023


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
Kordina napisał(a)


no i co napisała Juzia, ważne jest uziemienie, a ręce też do uziemiania służą nie tylko racice


Tak jest!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies