Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 19:01, 09 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135

"Szklany domek" ma wiele zalet.
>> dwie dodatkowe perspektywy widokowe, Z i NA oranżerię
>> miejsce na wiosenne wysiewy
>> podglądanie skrzydlatych z bliska
>> wieczory przy kozie zawsze „w klimacie”
>> deszcz ani wiatr nie straszny
>> kilka wiosennych promieni słońca błyskawicznie zmienia temperaturę w t-shirtową  
>> „garden office”
>> kino
>> pakowanie cukinii do słoików
>> dzięki moskitierze w letnie wieczory o komarach nie trzeba mówić źle
>> mniej trawnika do koszenia i nowe rabaty
>> ach, zapomniałabym, mniej odgłosów od sąsiadów
Mały domek, a tyle zmian
Wady też oczywiście ma:
>> największa to duży jednorazowy wydatek
>> raz na pół roku trzeba umyć szyby, jest ich trochę
>> jeśli ktoś będzie tu szukał cienia w letnie dni - nie znajdzie
>> bez źródła ciepła, tu kozy, radość byłaby znacznie ograniczona, więc idzie kolejny wydatek
>> jeśli ktoś chce przechowywać rośliny całorocznie, potrzebuje całorocznego ogrzewania, w tę opcję już nie szłam.
To była bardzo dobra decyzja!
Martka 19:02, 09 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kordina, Asiu, radości jest wiele. Życie przenosi się do szklanego domku w każdej możliwej chwili. Lubimy to miejsce.


olciamanolcia 19:19, 09 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7044
Ale super klimat w tym domku-o każdej porze roku Hepi Berzdej dla Akwarium
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 19:21, 09 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Piękny domek i takież jego otoczenie .
Myślę też, ze nie tylko jest to miejsce do przyjmowania gości, ale też pretekst do ich zapraszania .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:34, 09 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
olciamanolcia napisał(a)
Ale super klimat w tym domku-o każdej porze roku Hepi Berzdej dla Akwarium


Haha. A wiesz, że nie bez powodu mam tu skojarzenia z piosenką z filmu o syrence Ariel "We got no troubles /
Life is the bubbles / Under the sea" w tym sensie odczuwam w oranżerii taki błogi, nie tylko akwariowy, ale wręcz oceaniczny spokój, jakiego nie daje ogród pośród gęstej zabudowy domostw
Martka 19:37, 09 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, dziękuję ależ oczywiście, pretekst jest, zapraszam
Gruszka_na_w... 20:28, 09 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Martka napisał(a)

Haniu, gumy są trzy i cóż się okazuje, trzy stopnie rozciągliwości to jednak zbyt wiele, wystarczą póki co dwa z nawiązką też je lubię Zauważyłam, że w ostatnim czasie mocno mi się zmniejszyła rozciągliwość, to zły sygnał, ogrodnicza forma i nie tylko ogrodnicza być musi.


O! To podobnie jak u mnie. Ta trzecia (nieużywana) stanowi czynnik mobilizacyjny. W mniejszym stopniu używam ich do rozciągliwości siebie. Bardziej się skupiam na zachowaniu mięśni (mają skłonność do zanikania) i wydolności. Wciąż mam na liście prace siłowe.

Szklany domek tak cudownie wpisał się w krajobraz Twojego ogrodu. W niewielkim (średnim?) ogrodzie rzadko udaje się wprowadzić tak spory element architektoniczny bez zgrzytu wizualnego. Z reguły długo straszy nowością. Tobie się udało! Szybko oplotłaś oranżerię rabatami i momentalnie wyglądała jakby tam była od zawsze.

Wady szklanego domku są takie prozaiczne , jego zalety to, jakby to ująć, możliwość osiągnięcia wyższych stanów duchowości. A to już jest bezcenne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 20:52, 09 sty 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ten Twój domek to wymiata. Marzenie. Ale te bajery ogrodowe niestety trochę kosztują. A teraz pewnie jeszcze więcej. Także zazdroszczę pozytywnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 23:55, 09 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Martka, pisałam to pewnie nie raz, ale powtórzę - szklany domek to był u Ciebie strzał w dziesiątkę
Super fajnie, że go masz i że cieszy
Postaram się już więcej nie zachwycać, choć będzie ciężko
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Juzia 21:02, 10 sty 2023


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Sto lat dla szklanego domku!
Wpasowałaś go tam idealnie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies