Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 15:08, 29 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martuś, czytam o pieleniu i się śmieję. U mnie też by się przydało. Zamierzam na początku stycznia, zaraz po Sylwestrze trochę podziałać w ogrodzie, ma być ponad 10 st.

Krokusiki widać nie mogą się doczekać wiosny. Super, mam nadzieję, że zima nie wróci i im nie zaszkodzi.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 16:01, 29 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zauważam u Ciebie. podobne jak u mnie, objawy wypatrywania pór roku z wyprzedzeniem. Latem wypatruję jesieni, a teraz przy każdym wyjściu na zewnątrz "szukam" zwiastunów wiosny. A to mi ptaszki radośniej ćwierkają, a to powietrze pachnie mi wiosną, a to z ziemi wylazł jakiś kiełek. Śliczne te Twoje wiosenne zwiastuny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 16:37, 29 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Cebulowe w natarciu Musze sie przyjrzeć moim rabatom i może nawet popielę noworocznie, jak się wiatr uspokoi
Uściski ślę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwona100 17:37, 29 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
No właśnie u mnie konwalnik jest w korze i ledwo go widać.Dlatego go wymieniam. Poza tym nie podoba mi się po zimie. Stawiam teraz ( jak Wiola ) na trawki ,które wiosną po ścięciu szybko startują.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
sylwia_slomc... 18:16, 29 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Iwona100 napisał(a)
No właśnie u mnie konwalnik jest w korze i ledwo go widać.Dlatego go wymieniam. Poza tym nie podoba mi się po zimie. Stawiam teraz ( jak Wiola ) na trawki ,które wiosną po ścięciu szybko startują.

A Ty cięłaś konwalika wiosną??? Ja nigdy nie tnę. Ale kora czy ciemna ziemia to faktycznie nie jest tło dla niego potrzebuje czegoś jasnego dla podbicia koloru.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:41, 29 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Komentarz do swojego wątku niechcący wpisałam u Ciebie. Tak to jest, kiedy ma się otartych zbyt wiele wątków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 21:46, 29 gru 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Marto, ja jednak wolę pozostawić pielenie na wiosenny czas.
Pozdrawiam poświątecznie i już noworocznie, wszystkiego dobrego, zdrowia i spokoju.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 00:14, 30 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Pielenie chwastów w grudniu, styczniu - a czemu nie? Kto bogatemu zabroni?
Też dziś obchód zaliczyłam, ale u mnie deszcz i wiatr. Ciepło jest - to fakt, ale jednak nie pogoda na porządki Ale jak tylko deszczu nie będzie to chyba sobie gimnastykę chwastową zafunduję - co wyrwane tu wyrwane a i ie parę skłonów nie zaszkodzi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Iwona100 18:09, 30 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
sylwia_slomczewska napisał(a)

A Ty cięłaś konwalika wiosną??? Ja nigdy nie tnę. Ale kora czy ciemna ziemia to faktycznie nie jest tło dla niego potrzebuje czegoś jasnego dla podbicia koloru.

Sylwia nie cięłam go wiosną ,ale po zimie nie wygląda zazwyczaj dobrze. Powiem szczerze ,że nie lubię wycinać w trawach pojedynczych suchych źdźbeł, a trzeba było to robić. U mnie jest na brzegu rabaty w korze i faktycznie mało go widać. A jest tyle pięknych zielonych traw.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gruszka_na_w... 21:34, 31 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zostawiam noworoczne uściski i życzę dobrego roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies