Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

antracyt 16:50, 03 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11728
Ale temat na czasie Żaliłam się dzisiaj mężatemu, że wykończyłam wczoraj piękne rękawice, które dostałam w wakacje w prezencie i że znowu będę mu robocze podbierać, bo dużo bardziej wytrzymałe(chociaż dużo brzydsze ).
ps. Też lubię pielić w jednorazowych o ile nie jest za gorąco.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 17:18, 03 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, temat rękawic bardzo na czasie, a tu jeszcze pełnia sezonu
Mam w zanadrzu rękawice "wyjściówki", rzadko używam, bo są pamiątką z londyńskich KEW Gardens i prezentem jednocześnie. Jak w takich pracować? Więc kilka miesięcy później głównie w nich siedzę 

Mam w sobie wewnętrzną sprzeczność, lubię pracować w ładnych ubraniach i butach, ale one na ogół mijają się z praktycznością ...







Kordina 17:18, 03 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Rojodziejowa napisał(a)
Wiecie co... pielić to ja lubię bez rękawic
Ręce jednak wyglądają potem, jak wyglądają... Ale mam wrażenie, że z większym wyczuciem mogę działać, nawet delikatne korzonki wyciągam, a nie urywam.




Staram się pamiętać o rękawicach ze względu na porerane ręce przez różne prace ziemno-cementowo-ceglane, jednak też lubię grzebać w ziemi, jak na grzebiuszkę przystało, gołymi racicami (żeby nie było jednogatunkowo ) no i co napisała Juzia, ważne jest uziemienie, a ręce też do uziemiania służą nie tylko racice
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 17:22, 03 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bożeno, o, ja też lubię dotykać ziemi i "taplać się". Nie mam z tym problemu wewnętrznie, niestety moja skóra dłoni stwarza problemy, nie dogadujemy się w tej kwestii. Zadbanych dłoni potrzebuję dla komfortu zdrowotnego i do pracy.
Uziemienie to hasło miesiąca, naprawdę ciekawy wątek




Judith 18:04, 03 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10024
No to wszystko jasne . Jednak mimo pralkowego zagrożenia swoje tez muszę wyprać, bo ziemie mam w środku rękawic…
Ja w ogrodzie nic zupełnie nie robię bez rękawic. Często są to dwie pary - cienkie lateksowe i na nie robocze jednostronnie gumowane (kupowane w markecie w pakach po 20 sztuk).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:42, 03 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, ja tez często pod rękawice zakładam lateksowe czy winylowe, mam ich w domu zawsze spore zapasy. Może te robocze w paczkach to jest myśl. Nie krępują ruchu. Z kolei te miękkie typu B&B dobrze sprawdzają się przy pracach z narzędziami.

Martka 19:47, 03 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dla celów archiwalnych: 3 stycznia, koszenie trawnika i wygrzewanie się - wcale nie w domowych kątach



LIDKA 19:49, 03 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7301
Ta trawa na 2 focie w swietnej kondycji. Co za jedna dama?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 19:55, 03 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lidziu, na opakowaniu była etykietka "carex everlime", na razie nie zniechęca się, ale nie wiem, jak będzie za 2-3 lata, czy nie będzie wymagała odmłodzenia i nie straci na urodzie? Nie mam doświadczeń, ale czytałam różne opinie na temat wad carexów i tego się obawiam.
Gruszka_na_w... 20:50, 03 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie też trawnik zieloniutki jak nigdy o tej porze. W ogóle nie widać w trawie suchelców. Kosić jeszcze nie musiałam, ale jeśli temperatura wciąż będzie taka jak teraz, to nie wykluczam.
Masz rację, że te grubsze rękawice BB są dobre do prac z narzędziami typu sekator czy grabie, ale zważywszy na ich cenę, to mogłyby być trochę trwalsze niż jeden sezon. Były takie piękne w chwili zakupu i tak bardzo mi żal, że się popsuły.
Mam dobre zdanie o turzycy pagórkowatej (carex Montana) i o turzycy włosistej 'Frosted Curls'. Obie są w miarę długowieczne, nie wymagają częstego dzielenia i co najważniejsze, nie tworzą rozłogów. Nieźle spisuje się też turzyca oszimska Evergold, ale ona jest z tych "szerszolistnych".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies