Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Rojodziejowa 21:13, 11 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
O jaaaa... to się znowu będzie działo...

Moi bliscy rozumieją, ŻE to szaleństwo
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 21:15, 11 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rojodziejowa napisał(a)
O jaaaa... to się znowu będzie działo...

Moi bliscy rozumieją, ŻE to szaleństwo


rozumiem, źle im pada akcent zdaniowy
Judith 21:25, 11 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Znów rewolucja! Fajowo
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 22:07, 11 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Niezłe plany na pierwsze trzy miesiące Jaka duża będzie ta szklarenka?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 22:18, 11 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
O ja, ale plany I totalna rewolucja warzywnika
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:42, 11 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Martka napisał(a)
. Czy Twoi Bliscy rozumieją to szaleństwo? Moi umiarkowanie, na szczęście są tacy, którzy podzielają


Byłbyż to Twój ukochany szwagier? Ten od powiedzenia "A miała nie sadzić"?

Ależ z przytupem zaczął się ten nowy rok u Ciebie. Kiedy się patrzy na zdjęcie i te dwie malutkie skrzynki na nim, to rzeczywiście tego trawnika jest tam nazbyt wiele. Pomysł na wykorzystanie tej "marnującej się" przestrzeni jest świetny. W pełni ją popieram. Jak działać to z rozmachem. Jakie wymiary będzie miała szklarnia? Bardzo Ci jej zazdroszczę, a raczej tego, że uprawę pomidorów będziesz mogła prowadzić dłużej niż w gruncie. Trzymam kciuki za pomyślną realizację planów. Teraz już wiem, skąd ten poświąteczny fitness. Do tych prac, które Cię czekają, kondycja i gibkość będą niezbędne.
Dla róż i buczków z pewnością znajdziesz godne miejsce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
LIDKA 22:56, 11 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Oooo się będzie działo. Będę ogladać mam nadzieje częste relacje foto.
Kibicuję. Marta niesamowicie się rozwijasz ogrodniczo. Aż miło znać Cię choćby tylko z forum.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Mary 23:21, 11 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
Zuzo, rok temu było łatwo. Dużo trawnika. Teraz mam do ogarnięcia taką sytuację

W miejsce skrzyń idzie szklarnia, skrzynie (chyba) przesuwają się na prawo, ale... tam już jest rabata biała z
>> Desdemonami - trzeba przenieść GDZIEŚ
>> rozlicznymi cebulowymi - głównie irysy i białe/kremowe tulipany - jakoś je muszę odnaleźć i wygrzebać, a jeszcze nic nie wystawia nosów, z tym największy będzie ambaras
>> bukami - to będzie ich trzeci sezon ... muszę sensownie umieścić GDZIEŚ
>> i trawami, których przesadzenie i upchnięcie będzie wobec powyższych wyzwań łatwizną
Korekty będą wymagały też rabaty przeciwległe, przy domu, aby było przejście do dalszej części ogrodu.
Przeniesienie skrzyń to także przerzucenie sporej ilości ziemi, ale to stosunkowo proste zadanie.
W związku z tym zaczynam robić w ogrodzie, co się da i na ile pogoda pozwoli, aby zdążyć z przygotowaniami. "Leniwy" styczeń przestaje istnieć. Jednak cóż to wszystko znaczy, gdy jest perspektywa cieplutkich pomidorów i sałat
Oraz: ogłaszam, że mój ogród zrobił się stanowczo za mały.......

Szklarnia też będzie. Wow!
Jak to jest, że te ogrody tak się jakoś kurczą, że są za małe.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 23:38, 11 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Martka napisał(a)
Magaro, Ja nie poszaleję, a tak mnie zaczęły kręcić warzywniki i sad. Z części ozdobnej też nie zrezygnuję, bo za bardzo lubię. Co pozostaje? Cieszyć się tym, co mamy i snuć wizje.

Powtórzę po raz kolejny - idź tą drogą, również
Martka, ile masz tych metrów do dyspozycji??? Nijak nie pamiętam
P.S. Ja mam niecałe 1.300, trochę jeszcze wolnego miejsca mam ale plany też wieeeelkie Grunt to dobre planowanie przestrzeni, chociaż osobiście bym dodatkowym 1.000 metrów nie pogardziła W moim przypadku sąsiednia działka by była jak znalazł
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Rojodziejowa 23:42, 11 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Właśnie też miałam pytać o powierzchnię. Wpadłam na pierwszą stronę wątku w poszukiwaniu tej informacji i dwa razy szok przeżyłam:
1). co tu się odogrodowało!?!?! Ciężko poznać, że to ten sam kawałek ziemi
2). że wątek będzie miał dopiero drugą rocznicę!?!?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies