Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 19:19, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aguś, przyjeżdżam, mam na liście przyjemności
Krokusy - później wyjdą to i będą dłużej cieszyć, poza tym u mnie jako pierwsze wyszły botaniczne, one rok temu też były szybsze od reszty
 
Agatorek 19:56, 15 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Wszystko jedno, kiedy wyjdą, oby wyszły . No może nie jesienią
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:07, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lubię mieć czarno na białym. Lub zielono na białym w tym przypadku. Zawsze zapisuję swoje plany. Tu lista na sezon 2o23. Z miłą chęcią będę przerzucała punkty z prawej na lewą stronę


Część listy zaczęłam realizować zaraz po zamknięciu "starego" sezonu, inne punkty czekają na liście i w mojej głowie i być może na tym się skończy. Czas pokaże. W tym roku mam chęć ogarnąć wschodnią i pn-wschodnią część działki. A wygląda ona obecnie tak:

Tu ma powstać rabata z trawami, bylinami, dużo jednorocznych, słowem twórczy nieporządek i dużo samowoli.


Oraz tak! Tu - wschodnia strona - na froncie powstała rabata z borówkami, wymaga powiększenia i dosadzenia dwóch krzaczków. Kosodrzewina do przesadzenia, z powodów sentymentalnych nie chcę pozbywać się tego krzaczka. Do usunięcia świerk srebrny.

Wczoraj rozpoczęłam sezon wysiewami, dziś przypieczętowałam Sezonie, bądź wyrozumiały dla napalonych i zbyt ambitnych ogrodniczek


Judith 20:36, 15 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Swierk srebrny to ten z lewej? To ja pozwolę sobie zaprotestować .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 20:40, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, ten na drugim zdjęciu z prawej. Widoczny tu w połowie. Rośnie zbyt blisko domu...
Judith 21:09, 15 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Martka napisał(a)
Judith, ten na drugim zdjęciu z prawej. Widoczny tu w połowie. Rośnie zbyt blisko domu...

To ten, o którym już dawno myślałaś, by wyciąć?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:20, 15 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Bardzo dobrze robisz, że wycinasz świerk. To bardzo problematyczne drzewo ze względu na chorowitość.
Plany zacne!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 21:26, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, tak, co najmniej rok albo dwa temu do mnie dotarło, że będzie olbrzymem. Tylko tak przybierałam się, że świerk nadal jest Z lewej strony na zdjęciu mam sosnę - uroczą i tej nie wytnę, jest piękna.
Haniu, ten świerk był prezentem od Taty, od początku był na działce, raz przesadzony, ale w międzyczasie poznałam jego "walory".
Martka 22:12, 15 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, z ciekawostek to jeszcze wrzucę zdjęcia z dzisiejszego objazdu ogrodniczych i Casto.
Pierwsze dla właścicielek oczarów, aby wiedziały, jak cenne mają drzewka, ten tu kosztuje 3.6k.

Ten ciemiernik owszem, dorodny, ale 119... czy byłabym skłonna tyle dać? Nie. A może jednak jest wart swej ceny?

Wątpliwości nie mam natomiast co do tego tu preparatu na ślimaki. To mączka bazaltowa. Kosztuje na rynku 35-40 zł/za 25 kg. Tu w cenie 15 zł mamy 900g. Czyli to tak, jakbyśmy chcieli za worek 25 kg zapłacić 416 zł.

Tym samym odpowiedziałam na pytanie, dlaczego wróciłam bez zakupów Nawet opakowanie nasion groszku cukrowego za 4 zł nie uratowało sytuacji
sylwia_slomc... 22:18, 15 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Gdyby miało być bardzo mroźno w nocy możesz też na noc wstawić do szklarenki kilka zapalonych zniczy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies