Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Wiolka5_7 18:06, 17 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
LIDKA napisał(a)


Kawa z pianką i karadmonem pycha. polecam Wiola.

Mus spróbować
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 18:42, 17 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak piszecie o sporobolusie to ja jestem totalnie nieobiektywna. Bo ja go uwielbiam . Ale jego zapachu nie lubię. Na szczęście ten zapach jest tylko przez krótki czas jak zakwitnie więc totalnie nie przeszkadza. Nawet myślałam żeby go dokupić w tym roku bo będę śmiałki wywalać ale nawet przez neta jest słabo dostępny.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 19:06, 17 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
Nowa12 napisał(a)
Jak piszecie o sporobolusie to ja jestem totalnie nieobiektywna. Bo ja go uwielbiam . Ale jego zapachu nie lubię. Na szczęście ten zapach jest tylko przez krótki czas jak zakwitnie więc totalnie nie przeszkadza. Nawet myślałam żeby go dokupić w tym roku bo będę śmiałki wywalać ale nawet przez neta jest słabo dostępny.


A myślisz, że jak będę siedzieć 2 m od oczka ,to będę czuć ten zapach?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Makao 19:22, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4267
Ja miałam sporobulus i nie zauważyłam żeby jakiś zapach wydzielał. Hmm
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ElzbietaFranka 21:46, 17 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
LIDKA napisał(a)


Kawa z pianką i karadmonem pycha. polecam Wiola.


Tak to prawda kardamon zmienia smak kawy. Jest bardzo dobra spróbujcie.

Zapach sporobulusa to zależy jednemu pachnie drugiemu śmierdzi. Ale trawka bardzo ładna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 22:07, 17 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


A myślisz, że jak będę siedzieć 2 m od oczka ,to będę czuć ten zapach?


Pięknie będzie wyglądał przy oczku. Już to widzę oczami wyobraźni. Pozachęcam Cię trochę .
A może ci ten zapach przypadnie do gustu. Skąd wiesz .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 22:17, 17 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
Nowa12 napisał(a)


Pięknie będzie wyglądał przy oczku. Już to widzę oczami wyobraźni. Pozachęcam Cię trochę .
A może ci ten zapach przypadnie do gustu. Skąd wiesz .


Ja też go widzę oczami wyobraźni, szczególnie jesienią te barwy na tle antracytowego oczka,ach!
Kupię tylko 3 sztuki ,bo jeszcze inne bylinki i trawki muszę upchnąć

No ciekawa jestem ,dam znać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
GingerO 17:06, 18 lut 2023

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 123
Dzień dobry! Postanowiłam się wreszcie przywitać, gdyż od kilku miesięcy prawie codziennie podczytuję Twój wątek na Ogrodowisko. Daje mi to dużo wrażeń, inspiracji, a także przemyśleń. Np tych dotyczących słowa mówionego i pisanego... Bardzo podoba mi się Twój upór i zawziętość w tworzeniu swego ogrodu, jakże wyczekanego.
Założyłam tu wątek, aby napisać do Magdy, co też zrobiłam. Ale postanowiłam zameldować się u osób, które podczytuję. I uwielbiam.
A co do strobolusa, chce go w tym roku posadzić w jednym miejscu. Mnie się wydaje, że on pachnie raczej kolendrą, stąd wiele osób za nim nie przepada w sierpniu. Bardzo serdecznie pozdrawiam! Podejrzewam, że takich skrytych czytających jak ja jest więcej.
____________________
Ola
Iwona100 18:15, 18 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Marta nie pamiętam ,jakie rośliny zmieniałam przy moim tarasie ,ale w tym roku usuwam seslerie / wrosła w nią jakaś dzika trawa ,2 lata ją wyrywałam i nic to nie dało/ i posadzę molinie Heidebraut .Zachwyciłam się nią widząc u Was w ogrodach . Posadzę jeszcze bodziszek Rozanne i wymienię konwalnik na turzycę cienistą .

Ja jestem kiepska w planowaniu ,ale nie jestem za tą rabatą na środku.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Rojodziejowa 19:25, 18 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8656
Iwona100 napisał(a)
Marta nie pamiętam ,jakie rośliny zmieniałam przy moim tarasie ,ale w tym roku usuwam seslerie / wrosła w nią jakaś dzika trawa ,2 lata ją wyrywałam i nic to nie dało/ i posadzę molinie Heidebraut .Zachwyciłam się nią widząc u Was w ogrodach . Posadzę jeszcze bodziszek Rozanne i wymienię konwalnik na turzycę cienistą .

Ja jestem kiepska w planowaniu ,ale nie jestem za tą rabatą na środku.


Iwonka, a jak ją wykopiesz to nie dasz rady tego oddzielić? Szkoda seslerii!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies