Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Magleska 21:33, 16 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18675
Martka a od podjazdu masz jeszcze luz ? nie mogę znalezć żadnej fotki z perspektywy wjazdu -

nawet jak tamtędy chodzisz ,to można by przejście przez rabatę zrobić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Joku 21:55, 16 lut 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
Martka, dziękuję bardzo. Sprytnie to wykombinowałaś. Pozwolę sobie wykorzystać pomysł .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
lilarose 22:09, 16 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no kurcze, widzę, że już po dyskusji a szkoda, bo mi się wizja rabaty na środku bardzo podobała - ja lubię zakamary w ogrodzie i podoba mi się w niewielkich ogrodach koncepcja otoczenia rabat pasem trawy a nie trawnik na środku. Wtedy ogród jest taki... bardziej ogrodowy. Jedynie, to bym tę rabatę poszerzyła tak do połowy elki.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 22:15, 16 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, mam sporobolusy od dumnych dwóch sezonów i w tym dosadziłam przepadam, bardzo dobra trawa, suche słoneczne stanowiska jej nie straszne, ja tego zapaszku, o którym wszyscy piszą, nie czuję. Ale to może być spowodowane tylko tym, że mam lekko przytępiony węch, nawet róże czuję słabiej niż inni, niektórych zapachów nie rejestruję. Może zapytaj Agę Nowa12?

Lidko, ogólny plan posesji wygląda mniej więcej tak, wrzucam tu, na szczegółowy już nie ma czasu... ojej, faktycznie wydarzyło się, te zdjęcia z 2021 są już bardzo przestarzałe nie zgadza się prawie nic oprócz iglaków i miskantów ależ tu hymn pochwalny skomponowałaś


Madziu, zdjęcie od strony ścieżki i podjazdu takie tylko mam, po weekendzie zrobię lepsze, dziękuję, że tak wnikliwie szukasz rozwiązań! Takie to miłe!

I widok w stronę podjazdu:


Jolu, patent prosty i szybki, muszę niebawem zastosować, dziękuję, bo przypomniałaś mi o cięciu koreanki

Kasiu, nie tak do końca po dyskusji, zrobię rzuty i wymiary, zdjęcia i wróci temat Zakamary są fajne, cudne, ale jeśli po całości tak jest, u mnie to niemożliwe, nie na ten moment życia przynajmniej, nie dam rady zedrzeć więcej darni i ogarnąć rabat W jednym miejscu będzie gęste, wąskie gardło, w pozostałych placyki trawnika... nie widzę tego (jeszcze), ale też i nie wykluczam w przyszłości! Tak że nie płacz, będziemy maglować 

Rojodziejowa 22:18, 16 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8656
A wykluczasz opcję beztrawnikową w części warzywnej?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 22:24, 16 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, nie tylko nie wykluczam, tam trawnika nie będzie. Nie chciałabym jeździć kosiarką w pobliżu szklarni.
Agatorek 23:04, 16 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Martka napisał(a)
Judith, miałam myśl, aby zrobić tam warzywną rabatę, a róże przenieść do części ozdobnej. No i nie wiem, jak wybrnąć. A jeśli nie wiem, będą potrzebne decyzje radykalne Mam na ten moment myśl, aby wygrodzić cały warzywnik jakimś niskim żywopłotem i róże dokleić do istniejących już różanek. Oj, jak jest ciasno, to trudno z kombinowaniem. Działka skurczyła się niemożliwie.


A nie masz jakiejś pustej przylegającej działki do kupienia?

Ciężko doradzić patrząc na zdjęcia.
Pierwszy pomysł miałam jak Judith - przykleić rabatę do tej z prawej strony.

Pomysł z niskim żywopłocikiem jest dobry, tak bym chyba zrobiła.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 23:07, 16 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Martka napisał(a)








Zdjęcie z marca 2021

Czy na zdjęciu jest widoczny chodnik, prostokąt trawy i kawałek podjazdu?

Jeśli nic tu nie rośnie (w tum kawałku trawy), to może róże przenieś tutaj?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:44, 16 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
W planowaniu nie pomogę - wyobraźni i wiedzy brak Ale wiem, że wszędzie musi być tyle miejsca, żeby wjechała kosiarka i taczka i żeby można było nimi swobodnie manewrować Szerokość taczki szczególnie istotna w ciągach warzywnych

P.S. Martka - mój Małżonek do Ciebie przemówił Priv
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 06:36, 17 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11727
Martka napisał(a)





Ja nadal się gubię
Skrzyń warzywnych nie widzę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies