Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 19:08, 16 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, czy Ty mnie przypadkiem nie prowokujesz do zakupów? Ach, jak dziś pięknie w południe ziemia pachniała w szklarni! A kaloszki są cudne, wygodne, praktyczne i ulubione. Po roku nic się z nimi nie dzieje, poza tym, że czasem... trzeba je jednak umyć

Zuzo, polecam patent o, masz budkę? to bardzo dobry czas na jej zawieszenie

Basiu, daj znać, jak zamontujesz i życzę, aby sikorki odnalazły nowe lokum, to jest naprawdę niezwykłe wydarzenie, gdy odkryjesz odgłosy młodych piskląt dobiegające z budki nawet nagrałam sobie (słychać z daleka)

Lidko, cały czas nie wiem, czy zabrać tę jodłę stąd czy nie, czy tylko przyciąć, wiele tu było już dyskusji na ten temat, a ja wciąż nie wiem, czego chcę... Może obsadzę ją trawami i zobaczę, czy to coś zmieni? ... przyciąć ją muszę w marcu, koniecznie, straciła fason.





Martka 19:10, 16 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, dziś próbowałam przymierzyć się do zagospodarowania terenu przed szklarnią.
Potrzebuję rabaty, na którą przeniosę róże Desdemona (5 krzaczków) z rabaty, na której teraz są skrzynie warzywne. Wymyśliłam, że może tu właśnie? Jak to widzicie? Może macie jakieś pomysły, skojarzenia?

Próbowałam też z literą L, ale za dużo labiryntów.

Na zdjęciach zawsze jest problem z oceną odległości, chyba muszę zrobić plan i zwymiarować (słownik poprawił na zwymiotować )!
Magleska 19:46, 16 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Ciężko z tego zdjęcia ocenić -chyba faktycznie musisz pomierzyć i nanieść rabaty te co są -wróciłam na początek wątku ,ale tam jeszcze była pustka i nie potrafię się odnieść do tego miejsca teraz

a po lewej ta rabata z grabami -jakby ją trochę poszerzyć i dać tam róże ?
muszę poszukać u Ciebie jakiejś fotki z szerszym kadrem


z koreanką pomyślałam ,że może fajnie by wyglądała ,jakbyś ją włączyła w rabatę i faktycznie podsadziła jednym rodzajem trawki ....

Kaloszki też uwielbiam -cały czas w nich robię w ogrodzie


edit
zapomniałam dopisać -że pomysł na wodę przy szklarni -rewelacja -bardzo fajny
i zgapię domek dla sikorek na słupie




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
antracyt 19:56, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Jestem fanką symetrii i podobnie jak Magda poszerzyłaby rabatę z lewej strony wejścia do szklarni. Odległości rabat od środka wejścia byłyby takie same. Mam nadzieję, że napisałam zrozumiale
Wersja bez L bardziej mi się podoba.
A ta nowa rabata jaką ma szerokość(czy jest czymś uwarunkowana, np ustawieniem ławki)? I czy ławka będzie docelowo stała pod szklarnią?
Prócz rysunku dobrze jest zrobić zdjęcia z innych osi widokowych.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Patrycja_KG_Lu 19:58, 16 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Ostatnio czerpie z rożnych źródeł szukając pomocnych wskazówek do przyszłego projektu mojego ogrodu. Czytałam niedawno http://podmiejskiogrodek.pl/2020/08/03/laczyc-jest-lepiej-niz-dzielic/ i zapadł mi w pamięć ten fragment tekstu:
Elementy ogrodu, które są ze sobą fizycznie połączone, wyglądają dużo lepiej, niż gdy każde z nich jest oddzielone od pozostałych.
Nie znam Twojego układu ogrodu i gdzie potrzebujesz ścieżek, ale może warto rozważyć, żeby ta rabata była połączona z jakąś inną?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 20:01, 16 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Teren warzywny rozrasta się w takim tempie, że na przyszłe zbiory nie wystarczą już same dłonie. Koszyczek mus mieć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:09, 16 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Z tą nową rabatą dobrze kombinujesz. Jej krawędzie współgrają z linią drzwi do szklarni (dobra komunikacja do wejścia), a z drugiej strony współgrają z linią skrzyni. Ciąg komunikacyjny do części ze skrzyniami wygląda OK. Intryguje mnie ten ząbek w rabacie. Z czym on konweniuje?

Edit: Ta pierwsza opcja wygląda chyba lepiej. Jeśli możesz, to zrób zdjęcie z szerszej perspektywy (widok ze ścieżki do drzwi na ten fragment)

Rabaty z grabami bym nie poszerzała. Utrudniłoby to komunikację przed szklarenka
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 20:15, 16 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Odnośnie koszyczka to polecam taki:
można sobie wstępnie opłukać wężem ogrodowym warzywa przed przeniesieniem. Koleżanka zbudowała sobie z tej instrukcji.Ja już kupiłam materiały na taki koszyczek i poproszę męża o zrobienie przed kolejnym sezonem.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Judith 20:22, 16 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
A ja odwrotnie - poszerzyć rabatę z prawej, a nie z lewej. Z lewej musi być ciąg komunikacyjny do szklarni. Albo wersja jak Twoja pierwsza, ale nie na środku, a blisko rabaty po prawej - zostawiona jedynie trawiasta ścieżka pomiędzy rabatami (na szerokość kosiarki ).
Coś w ten deseń (oczywiście zlicowanie z górną krawędzią rabaty po prawej):
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 20:38, 16 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Już padł tu pomysł poszerzenia rabaty grabowej po lewej i wsadzenie tam desdemon.
jestem za.
za dużo będzie do koszenia chudych ścieżek, kancików.
Będzie to denerwujące przy jeżdżeniu z kosiarką i zajmie sporo czasu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies