Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Roocika 08:47, 22 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Roociko, focha miałam tylko na róże, a właściwie na mszyce. W całokształcie jestem ogromnie szczęśliwa i podekscytowana, trzeci sezon to już coś Faktycznie cofnęłam się do wczorajszej relacji i widzę, że pomarudziłam



Marta kochana ależ marudź sobie jak masz ochotę

Ja tu byłam przygotowana na tulenie i pocieszanie Cmok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:49, 22 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)





Uwielbiam u Ciebie tą rabatę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kordina 09:03, 22 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ewo - Ando absolutnie się z Tobą zgadzam, chociaż rozterki i troskę ogrodnika też rozumiem
Jesteśmy częścią przyrody, ale jaki piękny byłby świat bez komarów, kleszczy itp
Pozdrawianki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 09:28, 22 maj 2023


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10235
Zostawiam zachwyty nad Twoim (bardzo podobającym mi się) ogrodem...Jest i przestrzeń, którą uwielbiam, jest i gęstwina roślinności, którą uwielbiam...jest i szklarnia, którą uwielbiam...sorry, uwielbiam dwie...o rany, czego ja nie uwielbiam? Po prostu uwielbiam naturę
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Anda 09:41, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Kordina napisał(a)
Ewo - Ando absolutnie się z Tobą zgadzam, chociaż rozterki i troskę ogrodnika też rozumiem
Jesteśmy częścią przyrody, ale jaki piękny byłby świat bez komarów, kleszczy itp
Pozdrawianki


Dziękuję serdecznie Poczułam się przez chwilę trochę osamotniona

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
April 10:50, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Co tu taki pesymizm w wypowiedziach skoro zdjęcia bardzo optymistyczne? Rozumiem potrzebę pomarudzenia, właśnie wracam od Magary Sama też mam takie skłonności ale bez przesady.
Rabaty młode, potrzebują czasu, chociaż już jest bardzo efektownie. Zaraz zakwitną róże i spadnie masa szczęk
Róże młode, przyciągają mszyce. Wiem z doświadczenia że z czasem mszyc na różach jest mniej. Na tyle mało że zupełnie sobie radzą bez wspomagania. Daj szansę przyrodzie. U mnie za to masa pozwijanych liści różanych. Zdarza się że ponad pół krzewu muszę oskubać. Nigdy tak nie miałam. Ale jestem cierpliwa, to też minie
Nie łam się, masz bardzo elegancko w ogrodzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
GingerO 10:51, 22 maj 2023

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 118
Anda napisał(a)


Dziękuję serdecznie Poczułam się przez chwilę trochę osamotniona



Anda! Nie czuj się osamotniona! Ja mam postanowienie nie używać chemii, jeśli nie będzie jakichś poważnych chorób grzybowych. Wprawdzie ogród powstaje dopiero, więc łatwiej go opanować. W zeszłym roku psikalam roztworami z mleka i drożdży lub a bazie mydła potasowego z czosnkiem. Buzka!
____________________
Ola
Anda 11:07, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
GingerO napisał(a)


Anda! Nie czuj się osamotniona! Ja mam postanowienie nie używać chemii, jeśli nie będzie jakichś poważnych chorób grzybowych. Wprawdzie ogród powstaje dopiero, więc łatwiej go opanować. W zeszłym roku psikalam roztworami z mleka i drożdży lub a bazie mydła potasowego z czosnkiem. Buzka!


Olu, dziękuję, tylko przez chwilę tak miałam. Wiem, że jest tutaj mnóstwo osób ekologicznie prowadzących swoje ogrody
Choroby grzybowe to już poważniejsza sprawa. Oby tych chorób jak najmniej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 19:10, 22 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zanim odniosę się do Waszych wpisów i wątku zdrowych ogrodów (do pisania potrzebuję komputera) pozwólcie, że wrzucę kilka obrazków z warzywnika. Do tego z kolei najlepiej przydaje się telefon. Korzystając z pogody, ogrodu i tarasu - niewiarygodnie pięknego majowego dnia
Druga połowa maja to ostra tyrka warzywna, nawet jeśli warzywnik jest w skali mikro jak u mnie.

W szklarni już tylko ciepłolubne, ogórki, bakłażan, pomidory i bazylia - o ile ślimaki jej nie zwęszą.

W szkółce przepikowane maleństwa ziołowo-kwiatowe. Jakoś w tym roku słabo z wysiewem jednorocznych.

W skrzyniach już wszystko co być miało. Fasole szparagowe, kapusty, ogórki gruntowe, część pomidorów, marchew, buraki, seler. Sałaty i rzodkiewki jako wypełniacze. Koper z samosiewu.


Obok szklarni cukinie, patisony i pomidory Sugar Baby.

Ideałem jest zaplanowanie warzywnika nieopodal kompostownika. U mnie niestety
to niemożliwe. W pracach wózek jest niezastąpiony.

Radzę sobie jak mogę
Anda 19:13, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Dobrze sobie radzisz Praca wre, efekty widać jak na dłoni
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies