Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 15:36, 23 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Różanka szykuje się na eksplozję róż - tak sobie mówię Tymczasem czosnki i chabry sprawiają, że JUŻ jest miło


Acz… zdumiewająco szybko zapowiada się ich koniec…?

edi75 17:18, 23 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2039
Jezu jak ty masz piękne...
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Nowa12 17:54, 23 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Martka napisał(a)
Różanka szykuje się na eksplozję róż - tak sobie mówię Tymczasem czosnki i chabry sprawiają, że JUŻ jest miło



Ślicznie ta rabata wygląda przy domu. Powiedz mi bo masz tam drzewka posadzone praktycznie pod zadaszeniem. Czy to wymaga całorocznego podlewania?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 18:11, 23 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Cieszy kupa jeża . No padłam!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:00, 23 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Edyto, gdybym miała duże drzewa, szczęście weszłoby w fazę pełni. Po dwóch sezonach dużo się zmieniło Edit: z wyjątkiem czerwonego koloru elewacji sąsiada, to się chyba nigdy nie zmieni...?


Aga Nowa, w zimie nie zdarzyło mi się jeszcze podlewać. Nie mam drzew pod zadaszeniem. Aparat zniekształca wymiary, a ponieważ foto od dołu, okap wydaje się bardziej masywny, niż jest. Wokół domu jest opaska z kostki 90 cm i takiej szerokości jest okap. Jedno z widocznych drzewek - cytryna - stoi na schodach w donicy, tę podlewam całorocznie, zimuje w wiatrołapie.

Judith, Marysia tęskni za gnojówką z pokrzywy, ja za kupą jeża na murawie, zrozumiałe to nie jest, fakt





Judith 21:00, 23 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Ależ zrozumiałe .
A ta sąsiadowa czerwień to cegła na wierzchu? Brak ocieplenia? Głupota ludzka nie zna granic…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 21:28, 23 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Judith napisał(a)
Ależ zrozumiałe .
A ta sąsiadowa czerwień to cegła na wierzchu? Brak ocieplenia? Głupota ludzka nie zna granic…


Oj tam, oj tam, kto bogatemu zabroni?

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Martka 21:30, 23 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, podobno ocieplenie jest pod spodem. Budowałam się kilka lat po ich budowie (i 11 temu ), nie zrozumiesz pewnych spraw
ryska 18:53, 24 maj 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Wpisz sobie bruzdownica w ogrodowiskową wyszukiwarkę. Widzę, że i u Ciebie w ubiegłym roku Anda się wypowiedziała na jej temat. Mój wpis z 2018 jest, że wycięłam około 50 uszkodzonych pędów. Ogólnie to robal drążący w pędzie róży.
Oby Cię i Twoje piękne róże omijała z daleka.
Różanka już teraz wygląda świetnie. Piękne zdjęcia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agatorek 21:17, 24 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Judith napisał(a)
Ależ zrozumiałe .
A ta sąsiadowa czerwień to cegła na wierzchu? Brak ocieplenia? Głupota ludzka nie zna granic…


Nie wiem, ale mi się brak ocieplenia i tynku po prostu skojarzył z brakiem kasy, niekoniecznie z głupotą. Że zawsze było coś ważniejszego/pilniejszego niż ocieplenie.

Martka napisał(a)
Dziewczyny, podobno ocieplenie jest pod spodem. Budowałam się kilka lat po ich budowie (i 11 temu ), nie zrozumiesz pewnych spraw


Można ocieplić od wewnątrz. Wełną mineralną albo specjalnymi płytami bądź panelami. Oczywiście jest to gorsze rozwiązanie niż ocieplenie zewnętrzne (ze względu na możliwą wilgoć, czy też przesunięcie strefy przemarzania), ale niektórzy tak robią, np. ze względu na chęć zachowania surowych cegieł na zewnątrz lub klinkieru, czy kamienia.
Tutaj tego nie ma. Ale pewnie były inne powody.

Martka, wiem, że akurat nie lubisz czerwonego koloru, ale już niedługo tuje Ci przesłonią widok
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies