Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 19:27, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alija napisał(a)


Zdjęcia zachwycające. Ta niebieska łąka niesamowita.


Alicjo, tu jeszcze z innej strony, wygląda niczym fioletowa rzeczka - kocimiętkowa, jak mi się zdaje.

Martka 19:31, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)


Raj , przepiękne zestawienie.
Martka, to ujęcie bardzo mi do Ciebie pasuje (do Twojego avatarku).


Ha, Aguś, zdecydowanie sprawdzony zestaw
Martka 19:33, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann napisał(a)
Martko, pędzę zapytać o te kadzidełka na komary. Zdradź proszę, co to za cuda, zakupię bez namysłu, bo u mnie żyć nie dają!


Joann, muszę zapytać siostrę o nazwę i dam Ci znać. Dziś za to coś mnie ukąsało i mam alergiczną reakcję, może to ta biedronka azjatycka? Którą znalazłam w ogrodzie?
Martka 19:42, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mój ogród jeszcze całkiem niedawno składał się z elementów iglastych plus trawnik. Kwiat był zjawiskiem rzadkim, tak samo jak rabaty. Wyglądało to tak:

Minęły dwa miesiące, ściągnęło do mnie trochę drzewek (klony wiodą prym), ale także byliny, róże!, a ostatnio także paprocie. Nie muszę pisać, bo znacie to, jak bardzo zmienił się stan mej duszy w związku z przemianą ogrodu Dziś zrobiłam kilka zdjęć kwiatkom, czasu na zachwyty nie ma wiele, sezon krótki, małam więc upojny czas (po tym, jak posadziłam 30 donic!) na podziwianie.
Artemis

Chopin w pąku

Ascot w pąku
Martka 19:43, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jarzmianka Hadspen Blood

Gaura Whirling Butterflies

Penstemon Husker Red

Krwawnik Coronation Gold
Martka 19:43, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Klon Sango Kaku po wiosennych histeriach znów zaczyna zachwycać kolorem.

Paproć, której nazwy nie zdążyłam ustalić, na donicy nie było etykietki ale piękna.

Mam tylko jeden krzak peonii NN, przedstawiciel gatunku jest

Ogórek nie zachwyca, ale cieszy


edi75 19:51, 15 cze 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2180
Właśnie byłam ciekawa czy wstązki zadziałały.. Faktycznie to raczej azjatycka za dużo kropek boża krówka to siedmio kropka.Ta azjatycka potrafi kąsać
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Joann 20:06, 15 cze 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Martka napisał(a)


Joann, muszę zapytać siostrę o nazwę i dam Ci znać. Dziś za to coś mnie ukąsało i mam alergiczną reakcję, może to ta biedronka azjatycka? Którą znalazłam w ogrodzie?


Będę czekać z niecierpliwością. Te biedronki potrafią nabroić, bardzo prawdopodobne. Martko! Ja już wiem chyba, jakiego mam klona! Bo kupiłam no name, ale po wizycie u Ciebie, myślę, że ma już name i to jest Sango Kaku. Tak mi się zdaje. Zobaczymy jesienią. A twój ogród się zmienił bardzo, te kwiaty u Ciebie, a zwłaszcza byliny mnie zaskakują. To znaczy Twoje wybory mnie zaskakują. Obserwuję z dużą ciekawością każde kolejne zakupy
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 20:26, 15 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, Sango Kaku ma czerwonawą/koralową korę, szczególnie młode pędy mają intensywny kolor, po tym go rozpoznasz. Wcześniej pokazywałam tu: https://www.ogrodowisko.pl/watek/10902-w-ogrodku-martki?page=57#post_7 Na Twoim zdjęciu nie mogłam za bardzo rozpoznać koloru kory, jeśli czerwona to ten. Sango Kaku ponoć dorasta do 5 metrów, piękny i duży okaz widziałam u UrsaMajor.

Mój ogród mnie również zaskakuje, oby nie przestawał
Judith 20:34, 15 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Martka, jest zdjęcie przed to poprosimy zdjęcie po
Nie wiem, dlaczego Ciebie nie zachwyca ogórek, mnie zachwyca .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies