Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Kamcia 08:05, 20 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Witam się u Ciebie.



Widzę, że dużo się dzieje. Będę podglądać i dopingować.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Juzia 08:17, 20 maj 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39468
Do dobrze, że decydujesz się na marzec a nie na jesień.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
zawitka 08:53, 20 maj 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14080
Przesadzać można wszystko tylko potem trzeba dopilnować żeby podlewać .;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mista87 09:59, 20 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Byłam ciekawa jak skończy się historia przenosin jodły, ale widzę że zapadła decyzja że zrobisz to wiosną
Zastanawiam się tylko czy zaraz sąsiednie drzewko nie skończy podobnie

Byłam wieczorem w LM po mączkę bazaltową i obornik. Jakie było moje zdziwienie jako laika że są bydlęce, owcze, końskie i jeszcze chyba kurzy. Nie wiedziałam co wybrać. Ostatecznie stanęło na owczym, ale granulowanym bo w opisie było że nadaje się idealnie pod rośliny. Zobaczymy

Zazdroszczę morza pomysłów. U mnie pustka w głowie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Agatorek 18:14, 20 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka napisał(a)


Agatorek, wyczuwam u Ciebie ożywione zainteresowanie panami od bloczków



Ha ha

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 07:58, 21 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
U mnie nic nowego, kopanie po pracy, mozolnie idzie, ale cieszy mnie myśl, że za kilka dni rabaty będą obsadzone!

Kamcia, Zawitka, miło, że zajrzałyście

Juzia, w tym przypadku nie pójdę za hasłem "jest ryzyko jest zabawa"

Mista87, zdjęcie z marca, a sąsiednie drzewko, kilkunastoletni cis, przeniesione w kwietniu Widzę, że mnie rozumiesz Cisy to ogólnie w miarę bezproblemowo znoszą, już puszcza przyrosty w nowym miejscu
Mista, no tak, są różne oborniki, bo skoro są różne zwierzątka, to i różne kupy mają różne działanie i dopiero się wgryzam w temat, jaki pod co najlepiej stosować.

Agatorek, aby zmienić tematy z brukarskich , wrzucam Ci zdjęcia klona Sango Kaku i stwierdzam, że to nie jest mój faworyt, choć oczywiście ładny, ale ma zbyt dużą konkurencję Ciekawa jestem, który z Twoich lubisz bardziej, a który mniej?





ajka 10:41, 21 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4160
Marta bardzo podobają mi się rabaty z bloczkami betonowymi na brzegach. Moi znajomi tak mają w całym ogrodzie i wygląda to cudnie. U mnie na razie tyle zmian, że to by nie przeszło, ale kto wie, może za 10 lat
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Milka 11:01, 21 maj 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Agatorek, aby zmienić tematy z brukarskich , wrzucam Ci zdjęcia klona Sango Kaku i stwierdzam, że to nie jest mój faworyt, choć oczywiście ładny, ale ma zbyt dużą konkurencję Ciekawa jestem, który z Twoich lubisz bardziej, a który mniej?






Marta, a dlaczego nie podoba ci się?
Bo ja coś ostatnio podobnego na spotkaniu z dziewczynami mówiłam, mnie tylko te badylki zachwycają, ale nadal obserwuję i myślę, że obie zdanie zmienimy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agatorek 19:22, 21 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka napisał(a)


Agatorek, aby zmienić tematy z brukarskich , wrzucam Ci zdjęcia klona Sango Kaku i stwierdzam, że to nie jest mój faworyt, choć oczywiście ładny, ale ma zbyt dużą konkurencję Ciekawa jestem, który z Twoich lubisz bardziej, a który mniej?







Wiesz, w sumie nie mam faworyta, na razie większość w doniczkach jeszcze, więc trudno powiedzieć.
Ale z tych posadzonych, to bardzo lubię „starego” (chyba) garneta i shainę. Ten drugi bardzo szybko wystartował i kolor ma boski (bordo).

Pozostałe wsadzone do ziemi to maleństwa, którym przymrozek „załatwił” listki (oberwał katsura i wilson pink dwarf).

Z tych, co mam w donicach, najbardziej podoba mi się „pospolity” atropurpureum. I aureum. Oba za kolory i kształt liści.
Ładny jest jeszcze ten, który mi kupiła Iwonka u siebie, beni maiko .

Mam jeszcze chętkę na klona shishigashira... ale nie mogę znaleźć w dobrej cenie w okolicy. A do Wrocławia trochę mi za daleko .

O sango kaku też myślałam, ale akurat będzie to pewnie zakup jesienny. Jest ładny, ale na szczycie mojej listy nie jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:32, 21 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ajka, o tak, zmiany trzeba dozować

Milka, dlaczego nie mogę przekonać się do Sango Kaku: W słońcu wygląda na jakiś taki wypłowiały, najbardziej zaskakująca jest nadal jego kora, liście mają ni to zielone, ni żółte kolory plus do tego jeszcze czerwień, za dużo się dzieje na nim. Nie skreślam go, ale nie jest moim faworytem. Może jeszcze nas zaskoczy? Byłoby miło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies